Well, hello Rosanna! – kolmanda trimestri uuring Šoisi juures.

Täna on üks kaunis neljapäev! Loodan, et nüüd ära ei sõnunud, sest teeme Noraga esimest lõunaune proovi.. aga, AGA. Täna oli meil “kolm on kohtu seadus” kolmanda trimestri uuring Marek Šoisi juures. Ja juba kolmandat korda tulime sealt rõõmsal meelel ära.

Ma olen kõigi kolmega tahtnud ikka 35. rasedusnädala paiku beebi üle vaadata. Seda lihtsalt enda südamerahuks, sest muidu on ju ette nähtud 12. ja 20 nädala ultrahelid, kuid viimane jääb nii kaugesse aega, et kes see seda teab, mis selle ajaga kõhus toimuda võib.  Ämmaemanda juures mõõdetakse vaid vererõhku ja mõõdulindiga EPK. Muidugi tore on ka beebit näha, sest tänaseks päevaks on lootel välja arenenud kõik elutähtsad elundid ja lõppu jääb vaid kasvu ja küpsemise periood.

Looteanatoomia uuringu ajal öeldi, et platsenta asetseb sünnitusteede ees ning seda peaks lõpus kindlasti kontrollima, kas mul on võimalik ise sünnitada. Jumal tänatud, see on ilusti eest ära liikunud/kasvanud ning kõik saab loomulikult kulgeda! 🙂 Rosanna on meil juba ca 2,8 kg kerge (muidugi on see selline eeldatav kaal ja eksimisruum jääb alati), kuid pikkuseks juba 48 cm! Mis annab mõista, et kaalunumbriga vist väga mööda ei saanud panna. Ultraheli järgi vastab rasedus juba 37+3 nädalale. Videost näete ise, mis emotsiooniga ma avastasin täiesti juhuslikult uue oletatava sünnituse tähtaja. Kinnitasin endale, et ilmselt arst eksis, kuid mõõte vaadates tundub, et siiski mitte. Muidu kõik tavapärane – loode peaseisus, lootevee hulk normis. Šois käis üle kõik organid ja olid needki normis. Pidavat taas pikakoivaline, parukaga preili tulema. Juukseid juba 1 cm jagu peas! Eeldatavaks sünnikaaluks pakuti taas 3,9 kg, Nora oli mul sama palju.. nii et näis!

Nägime roosikese nägu ka! Mulle tundub, et hästi sarnane Norale, kuid mõni on pildil hoopis Erikule omaseid jooni näinud. Eks need fotod ole kõik üsna sarnased.. aga mulle tundub, et ninad on neil küll Noraga ühtemoodi. No vaadake ise:

Esimesel pildil Nora, teisel Rosanna

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga