Võrdlus: rasedusaegsed kulutused!

Nüüd, juba natukene rohkem, kui kaks aastat tagasi, tegin oma esimese rasedusaegse kulutuste kokkuvõtte ning panin kirja kõik asjad, mis sai Lennale üheksa kuu jooksul soetatud. Mul on hea meel, et sellest blogisin, sest väike nostalgia tekkis seda lugedes. Siis oli tähtajani täpselt neli nädalat jäänud, nüüd aga vaid kolm! Huvitav on vaadata, et minu suhtumine asjade soetamisesse pole selle kahe aasta jooksul üldse muutunud. Olen täpselt selline keskmine tarbija, kes ostab nii uusi kui ka kasutatud asju. Püüan vältida igasuguse jama kuhjumist ning kasutatult ostan ja võtan vastu vaid need asjad, mis päriselt ka meeldivad ning mis kindlasti kasutust leiavad. Võrreldes esimese rasedusega, mil kiirustasin igasuguste asjade soetamisega, said seekord nüüd viimased asjad ostetud veel enne 37. rasedusnädalat.  Plaanisin juba raseduse algusest kirja panna nüüdsed kulud, et näha, milline siis päriselt tuleb kulutuste erinevus. Lennaga läksid kõik asjad kokku ca 1700 eurot, nüüd siis pea 1000 eurot vähem.  Nii, et see teise lapse planeerimine polegi teab mis kallis. Peamiselt on nimekiri sama, mis Lenna ajal. Suurimaks erinevuseks on mähkimiskummuti ja uue rinnapumba soetamine, mis mõlemad olid ühed suuremad kulutused. Seekord olin kindel, et kõik, mis mähkimist puudutab, võiks olla ääretult mugav ja olen oma otsusega juba eos nii rahul! Rinnapumba osas kaalusin ja mõtlesin pikalt. Lenna sai rinnapiima kolm kuud, millest viimane nädal vaid 10 – 20 ml, sest rohkem ei tulnud midagi. Seekord tahan paremini proovida ning tean, et pean kõigepealt keskenduma enda tervisele ja heaolule ning siis alles lapsele. Möödunud kord olin ma nii stressis ja esimesed nädalad praktiliselt ei söönud midagi. Keha reageeris sellele korralikult ning omakorda kannatas laps.  Niisiis soetasin Medela Swing 2-faasilise elektrilise rinnapumba, mis on praegugi veel soodushinnaga müügis SIIN. Järelturul ma igatahes Medelat väga ei silmanud ning mõtlesingi, et kuna ise plaanin maksimaalselt kuus kuud rinnapiima anda, siis kavatsen  seda hästi hoida ning hiljem lihtsalt maha müüa. Igatahes on kõik vajalik nüüd olemas, nii et jääb vaid Norat oodata!

nimekiri

8 thoughts on “Võrdlus: rasedusaegsed kulutused!

 1. Laura says:

  Huvi pärast küsin – millest on tingitud see “plaanin maksimaalselt 6 kuud rinda anda” värk? Sa tundud kuidagi väga emalik tüüp või nii, et millest selline idee 🙂

  • NautigeHetke says:

   Lihtsalt. Laps hakkab suure tõenäosusega viiendast elukuust lisatoitu saama ning tundub kuidagi õige aeg rinnast võõrutada.Plaanis on kohe algusest harjutada nii rinna kui ka pudeliga, et pudel võõraks ei jääks ning et oleks lihtsam poole aasta pealt ainult sellele üle minna. Minu jaoks on juba 7-8 kuune laps nii suur, et ei kujutaks ette teda rinnaga toitmas.
   Tegelikult ma selline “päris” kanaema pole, no näiteks Lenna ajal käisime Erikuga kahekesi nädalasel reisil, kui laps oli 9-kuune 🙂

  • NautigeHetke says:

   Eks ikka selleks, et ta saaks rinnapiimast kõik vajaliku esimestel kuudel kätte, ilma et lisa peaks andma 🙂

 2. Signe says:

  See rinnapiima teema on väga tundlik teeõa ning igaühel on sellest erinev mõttelaad. Soovitusi on siinkohal väga raske anda.
  Kui räägin enda kogemustest siis esimesed kaks last said juba päris väiksena pudelit lisaks. Esimene tütar sai päevas korra või kaks rinda kuni esimese eluaastani, teine laps läks täielikult pudelile üle esimesel elukuul, kuna ma ise jäin väga haigeks. Kolmanda lapse ajal võtsin nõuks nui pooleks rinnaga nii palju kui võimalik toita ja see õnnestus 7nda elukuuni. Kindlasti oleks jäänud rinnaga toitmine esimese eluaastani, aga kuna poja keeldus lisasöögist siis jäi ka rinnapiimast väheks ja nii tuli appi pudel.
  Eks talutle nii nagu ise heaks arvad ning tunned, et sul parem on. Edu 🙂

  • NautigeHetke says:

   Täpselt nii ongi! Usun, et iga ema on enda jaoks läbi mõelnud, kuidas ta teha tahab. Lihtsalt alati ei pruugi nii minna. Plaanisin Lennaga samuti kuus kuud anda, aga sellest sai vaevalt kolm. Ja ei ütleks, et midagi sellest hullu oleks olnud. Lapsega on side hea ning terve esimese eluaasta oli terve. Ei kuula juba ammu seda “rinnapiim on üks ja ainuõige” juttu. See oli ka Lenna ajal üks põhjustest, mil värske emana end nii halvasti tundsin, sest justkui kõigile, kes rpa’d annavad, vaadatakse viltu. Aga eks seda teevadki need, kel puudub teistsugune kogemus 🙂
   Tänud!

 3. Liisi says:

  Mul teise lapse tähtajani 4 nädalat ja uuele beebile olen seekord ostnud hälli (võrevoodi andsime ära ja häll võtab vähem ruumi, esimene oli kaisusmagaja ning voodi leidiski vaid esimestel kuudel kasutust), turvahälli soojakoti ning riideid. Tellisin ka turvahälli isofix aluse autosse, et kinnitamine kiirem lleks, sel korral ju vaja 2 last autosse saada. Paraku ootan seda alust mytoys.de lehelt juba 2 kuud. Lehega olen ühendust võtnud, aga nad pole kullerfirmalt vastust saanud. Võimalk, et kasutan peagi nende pakkumist toode uuesti rellida, siiamaani olen oodanud, sest pole otseselt kiire olnud.
  Sõbranna käest sain tema beebist ülejäänud avamata apteegikraami ning palju asju esimesest olemas (häll, vanker, riided…).
  Asju on omajagu puudu veel, aga sel korral võtan asja rahulikumalt, et kui beebi sünniks polegi päris kõik olemas, siis saab ka pisut hiljem. Praegu on eelisjärjekorras asjadele koha leidmine (vaja on pisut uut mööblit, aga ma pole leidnud veel seda õiget) ning vankri ja muude asjade pesemine/puhastamine.
  Beebiasjade postitused on mulle päris huvitavad, sest mõne aastaga unustad nii mõndagi ja turule ilmud tihti uusi ja põnevaid tooteid, millest pole aimugi.

  Nimekirjas ei märganud beebimonitore. Kas in olemas või plaanis soetada või ei näe üldse vajadust?

  • NautigeHetke says:

   Õnnesoovid! Enam pole palju jäänud 🙂
   Mulle tundub, et teiste lastega võetaksegi rahulikumalt, st. enda põhjal ka näen, et asjade planeerimised üsna lõppu jäänud..

   Beebimonitorid unustasin lisada. Need on olemas eelmisest lapsest.. Peakski vaatama, kas töötavad. Iseenesest otsest vajadust vist enam polegi, sest kõik toad on ühel korrusel ning kui õues magab, siis ka täpselt akna all (kujutletaval terrassil :D).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga