Võrdlus kolme raseduse vahel – kulutused beebile!

Sellistel hetkedel nagu täna, on mul hea meel, et ma blogin. Ilma blogimiseta ei viitsiks ma tõesõna nii palju jäädvustada ja kirjutamisega vaeva näha. Soov oleks, aga ilmselt ajapuudus neelaks selle kiiremini enda alla. Mul on nii hea meel, et eelmiste ja ka praeguse rasedusega olen viitsinud teha kulutuste vahekokkuvõtteid. Need lähevad ka laste kaustikusse ning usun et tüdrukutel on tulevikus huvitav võrrelda, mis nende lapsepõlves midagi maksis või mismoodi mina nende emana beebi sünniks valmistusin.

Raseduse lõpp on tänaseks käega katsutav ning kuna eelmiste raseduste ajal olen ka kokkuvõtte 3-4 nädalat enne tähtaega teinud, siis ei saa ka seekord teisiti olema. Huvitav on vaadata, et Nora ootuse ajal olid kulutused kuidagi kordades väiksemad. Lennat oodates kulus meil valmistumiseks ca 1700 eurot, Nora ootuse ajal aga pea 1000 eurot vähem. Küll olen ma tihti kuulnud, et mõtle, kolmandaga on ju eriti lihtne! Ei peagi midagi soetama. Võtad lihtsalt kõik, mis esimesest kahest järele jääb. Ma siis olen elav näide sellest, et päris nii pole. Olgu, tõesõna, mõned asjad võib minu kapsaaeda visata nagu riided, mängumatt, lamamistool, rinnapump ja üht -teist veel, mille maha jõudsin juba müüa. Olin ju üsna veendunud, et kolmandat beebit meie peres olema ei saa, seega ei pidanud oluliseks asju kuhjata või kuskil kodus niisama ladustada. Nagu näha, siis ega nende asjade müümine suurt rolli eelarves ei mängi. Beebiriietega olen sel korral saanud eriliselt hea diili, sest minu hoolsa sõbranna laps kasvab just oma riietest välja ning saia hinna eest sain temalt suure koguse riideid, millel mõnel isegi hinnasildidgi veel küljes. Samuti sai Rootsis käies soetatud kotitäis “otse poest” kaupa.. Ühesõnaga pea 1500 eurosest kulutusest on läinud vaid ca 70 eurot ning mainin siinkohal ära, et praktiliselt aastajagu asju on mul selle raha eest olemas.

Üks suuremaid kulutusi oli uus 2n1 vanker, milleks valisin lõpuks ABC Design Viper 4. Sain siin Noraga istumisosa rakendada ning ma ei saa ostuga rohkem rahul olla. Arvasin, et soodsama klassi käru kohta on see ilmselt mingis osas nikerdis, aga ma ei oska hetkel ühtegi kehva asja välja tuua. Mõtlesin ju pikalt, kas ostan järelturult kuni 700 euro väärtuses kasutatud ja palju kiidetud brändi või midagi muud poest uuena. Jumal tänatud, et viimase kasuks otsustasin!  Kusjuures paralleelselt ostu planeerimisega õnnestus mul ära kasutada ka -20% soodustus. Ühesõnaga valikuga olen super rahul – kaarvarjud pikad, väga mugav manööverdada, sõidab ebatasasel pinnal – murul, kruusal väga okeilt, korvi – ja istumisosa on kerge ning mugav vajadusel ümber vahetada, suunda muuta. Raam käib kergelt kokku. Võimalus ka rattad lihtsalt alt ära võtta, et ruumi vähem võtaks.  Tegelikult, ega mul suuri nõudmisi ju polnudki, aga minu meelest kõik basic on olemas ja rohkemgi veel.

Kui ma veidi seda listi vaatan, siis mingisuguseid emotsioonioste ma väga teinud polegi, võibolla vaid soojakott, sest vana mulle lihtsalt enam ei meeldinud.. kuid muus osas tunduvad kõik asja ette ostud. Ma juba eos vastan siia alla ära, kes leiab, et lutid/rinnapump ja pudelid on üleliigne ost, siis ei – meie pere puhul mitte. Minu jaoks on vaid üllatav, et seekord oli üsna suureks kuluks rasedariided, aga samas üheksa kuu peale ära jagatult vist ka mitte NII suur kulu!?

Seekord ka nõus rohkem kulutama pildistamisele, mille esmane eelarve oli mul tegelikult ca 350 eurot. Ilmselt seetõttu, et olen kuidagi väga veendunud, et tegu on viimase rasedusega ning ei tahaks seekord ühtegi olulist hetke jäädvustamata jätta. Niisiis oleme fotograafi leidnud, kes tuleb meile haiglasse ning jäädvustaks Rosanna päris – päris esimesed hetked siin ilmas ning hiljem on ta oodatud ka meie koju perepilte tegema. Seekord ei taha mingisugust stuudiot ega muud säärast, vaid lihtsalt pildile meid viite, meie oma kodus. Sellest saab ka väike investeering koduseintele, sest ongi tagumine aeg kapad seintel välja vahetada!

Kusjuures kõik suuremad kulutused jäid mul juba suve esimesse poolde, nii et ma polegi vist viimased kaks kuud midagi kallist soetanud. Igal juhul soovitan ma kulud ära hajutada, nii on endal lõpus palju mõnusam. Ei pea muretsema, kust see raha tuleb, “dekreedi”rahad saab südamerahus kõrvale panna ning antud hetkel mina vist küll suure kõhu ja muude mõtetega ei suudaks enam keskenduda.

Kokkuvõtvalt võiksin öelda, et ei ole see kolmanda lapse planeerimine midagi nii palju soodsam. Küll aga siiralt soovitan pereplaneerimine nii hästi läbi mõelda, kui võimalik. Ma arvan, et kui mul oleks Lennat oodates olnud kindel eesmärk veel väikse vanusevahega lapsi saada, oleksin ma juba esimesel korral teinud kordi paremad ja kvaliteetsemad ostud.

2014 / 2017 / 2018

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga