VLOG: Täiega rajalt maas olnud!

Blogis on vahepeal vaikus olnud. Oleme siin kõik kordamööda rajalt maas olnud. Mina käisin vahepeal operatsioonilaual ja taastumiseks soovitati siis raskusi mitte tõsta. Huvitav, mille alla see Nora mul küll käib? Õnneks käidi vaheldumisi abis ning suuremaid tõstmisi sain nädalakese vältida. Pärast minu taastumist mõtles Lenna, et tahaks ka kodus veidi hinge tõmmata ning korjas külge endale lihtsalt ühe lahtise köha. Võiks ju mõelda, et pole hullu, aga sellise 3- aastaste puhul tundub see haigus lõputu. Täiskasvanu sülitab kõik suhutuleva välja, lapsed peavad seda ülesannet teisejärguliseks. Saime juba Lenna otsapidi lasteaeda, kui Nora võttis käsile ja hakkas ka köhima. Üldse Norat on kuidagi ebaharilik haigena näha, sest viimati oli tal nohu umbes 4-päevaselt. Samas see haiguste jutt on nii igapäev, et kes seda ikka lugeda viitsib. Tegelikult juba veebruari lõpp ka paistab ja ehk saab varsti see aktiivsem viirustehooaeg läbi.

Mis veel? Käisime vahepeal Lennaga kohustuslikud arstikontrollid läbi. Leenukas sai meil juba möödunud aasta lõpus kolm ja siis panin aja kirja silma – ja hambaarstile. Hambaid käisime kontrollimas hambaravis Terve Hammas ning meid võttis vastu Imbi Metsaots. Asub teine siis Kesklinnas. Valmistasime Lennat ikka omajagu ette ning käisime läbi kõik meie koduse arstikohvri. Arstile oli kaasa võetud isegi oma tööriistad ning tegelikult käik sujus meil hästi. Lennale kabinet väga meeldis ning Imbi ise oli hästi tore ja sõbralik. Muidugi siis, kui suud pidi lahti tegema, Lenna väga ei vaimustunud.. just pärast seda, kui talle näpud suhu pandi. Midagi oli näha, aga tundub, et see esimene kord ongi rohkem harjutamise asi. Tegelikult peseme Lennaga igal hommikul ja õhtul väga hoolikalt ja pikalt hambaid ning oma silmaga näen ka, et kõik piimakad tunduvad täitsa terved ja ilusad!  Eriti üllatas mind Lenna piiritu rõõm, kui ta sai mingisuguse kahtlase, kummist sisaliku endale.. sellise, mis veidi võdiseb. Esimesed ööd ta ainult sellega koos magaski – nii vähe on õnneks vaja! Igatahes järgmise visiidi võtame ette ilmselt neljaselt ja ehk siis läheb juba paremini.

Silmaarsti juurde olid nii pikad järjekorrad, et otsustasin kohe KSA kasuks.. peamiselt ka seetõttu, et beebigrupis soovitati. Astusime Kesklinnas asuvasse majja sisse ja tõesti vau oli. Kõik oli mõnus ja hubane, administraator oli väga sõbralik ning jutukas ja kuna jõudsime pisut varem, siis lastele oli seal oma joonistuslaud. Mainin ära, et visiiditasu oli 25 eurot ja olin kohe alguses positiivselt meelestatud, et eks ongi täie raha eest saadud! Ilmselgelt rõõmustasin liiga vara. Jõudsime kabinetti, kus võttis meid vastu noorem naisterahvas ning kohe oli aru saada, et temal endal kindlasti kohe lapsi pole. Oli teine nii kärsitu ja alguses isegi ebameeldiv. Lenna tegi tegelikult väga ilusti kõike kaasa, lihtsalt nagu laps ikka, ei saanud ka tema aru, miks on vaja 20 x ühte ja sama asja öelda. No näiteks Lenna pidi seda klassikalist ülesannet seal lahendama ning ütlema, mida pildil näeb. Kujundid olid siis eri suurustes. Vastas kohe ilusti – süda, pall ja mis seal kõik veel olid.. kuniks tuli ruut. Lenna jäi vait ja kui optometrist küsis, et mis sa siin näed, Lenna ei vastanud. Vastuseks tuli midagi sellist “meil ei ole siin aega igat pilti nii kaua vaadata, ÜTLE NÜÜD ÄRA MIDA SA SIIN NÄED”. Lenna ütles, et ta ei tea, mille peale naisterahvas ütles “tead küll, sa ju näed, et siin on midagi pildil.. ütle mida sa näed?” Siis juba sekkusin, sest nägin, et Lenna hakkab endasse tõmbuma ja oma riideid närviliselt näppima. Seletasin, et ju ta ei tea, mida ta ütlema peab. Küsisin ise, kas sa näed pildil süda või kasti. Ütles kohe kast. Kuidas saab üldse eeldada, et 3 – aastane “ruut” oskab vastata ja sealjuures veel silmi pööritada. Häiriv. Mõõdeti mingite aparaatidega ka ja Lenna oli tõesti tubli, jälgis seda mida paluti. Tuletan meelde, et ta on ikkagi alles 3!  Neid olukordi ja sellist närvilist õhkkonda oli veel. Ma ei liialda, aga esimest korda tundsin, et rahast oli ikka väga kahju. Ma arvan, et ega laps ka rumal pole, sai väga hästi aru, kuidas suhtuti. Õnneks päästis päeva üks oravakese komm, mida sealt lahkelt võtta sai.

Lenna on meid õhtuti taas üllatanud ja kuna ma pärast operatsiooni pole Norat kordagi veel magama pannud, siis viimased pea kaks nädalat on Lenna läinud rahus ja vaikuses magama. Loeme ja laulame, pea padjale, olen maksimaalselt 15 minutit juures ja siis saan ära minna. Ja muidugi Nora üle oleme erakordselt uhked! Lõpuks – lõpuks – lõpuks oleme nii kaugel, et magama läheb 21.30 ja ärkab 7.30 – EI piimale, EI veele. Tundub, et öise magamise osas võime linnukese ära märkida.

Õetütar Stella käis külas!

Ahjaa! Erikuga broneerisime endale ühe 3-päevase spapuhkuse aprillikuusse – see on PEAAEGU juba järgmisel kuul. Kuna Nora on meil ka inimeseks saamas, siis tegelikult tahamegi rohkem hakata neid koos hoida andma ning puhkuse ajaks plaanimegi üheks ööpäevaks lapsed ämmale, teiseks emale anda.  Muidu on ikka olnud nii, et üks laps ühe, teine teise juures. Minu ema on tegelikult üksikud korrad õhtuti nad koos magama küll pannud, aga siis kui Nora väiksem oli. Järgmine käeharjutus tuleb 3. märtsil, kui Eesti Laulu finaali lähme kaema. Ühesõnaga eesmärk on ikka see, et õdedena koos käia ja teha ning, et harjuks juba võimalikult vara teineteisega ka väljaspool kodu arvestama.

6 thoughts on “VLOG: Täiega rajalt maas olnud!

 1. jaanika says:

  See turvavöö küll seal videos õigesti ei ole? Kui ma ei eksi, on see Cybexi tool ja turvavöö peaks sealt ülevalt jooksma ikka turvatooli vahelt ka. Ja kas 3-aastasele üldse on see sobiv tool? No ok, eks te ise teate, kas nii väike peaks sõitma juba auto turvavööga, aga kui teil muud üle ei jää, siis võiksite ta vähemalt korralikult kinnitada!

  • NautigeHetke says:

   Hea tähelepanek! Panen alati vöö sealt läbi, aga kaldun arvama, et kui Lenna end kohendab ning turvavööd liigutab, tuleb see sealt välja.
   Pikemad sõidud, mööda maanteed sõidab ta veel padjaga, sest reeglina on ta toariietes.
   Ja see tool on just nimelt väikelastele mõeldud, vastasel juhul poleks ma seda soetanud. Lenna on juba piisavalt suur, et turvavööga sõita.
   Üldiselt ma näen, et see vestlus ei vii väga kuhugile. Mõni sõidutabki last kuni koolini SSS, mina seda kommenteerima ei hakka. Igaühe oma valik 🙂

   • jaanika says:

    Nagu ma ütlesin, siis jah, eks te ise teate, mis tooliga laps sõidab! Aga kui turvavöö on niimoodi kinnitatud, siis kardan, et sellest toolist pole absoluutselt kasu, kui peaks avarii olema (ptüi-ptüi-ptüi … et seda kunagi ei juhtuks)! Ja kui teete videot, siis näete ju, et laps ei ole korrektselt toolis – ei ole raske korraks tee äärde seisma jääda. Ja see turvavöö on valesti nii arsti juurde sõites kui ka pärast…

 2. Krista says:

  Ma arvan, et kui arstil on lapsed ega ta siis teistmoodi ei suhtu. Mõni on lihtsalt järsema ütlemisega ja äkki tema lapsed oskasid öelda ruut juba kolmseselt. Ma ei usu, et lastetud inimesed teistest halvemad oleks, mõni lihtsalt ei oska lastega suhelda.

  • NautigeHetke says:

   Ma arvan siiski, et lastega kokkupuude mängib siin ikka rolli. Kindlasti, kui tal oleks endal väiksed lapsed, saaks ta aru, et sellises vanuses lastelt ei saa ülemäära nõuda.
   Ma polegi öelnud, et lastetud inimesed teistest kuidagi halvemad oleksid. See on kuidagi veider järeldus – me kõik oleme lastetud kunagi olnud. Lihtsalt meil oli halb kogemus ja olgu see siis kas teadmatusest 3- aastaste osas või lihtsalt kehv päev, aga veel enam raha makstes, ootaks ikka sõbralikku lähenemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga