VLOG: Perepuhkus Rakvere Aqva spas

Juba möödunud aasta lõpus sai meil broneeritud jaanuarikuusse üks perepuhkus Aqva Spas. Seekord oli plaan tulla suurema seltskonnaga, kuid paraku Eriku vend, koos oma perega langesid lapse haiguse tõttu välja. Niisiis tulime hoopiski ämma – äiaga. Meie käisime viimati Aqvas oma 3,5 aastat tagasi ning naersimegi ise, et siis polnud meil veel ühtki last. Tänaseks juba kaks! Hästi jõutud! Viimasest puhkusest Rakveres olid mälestused hägused, kuid õnneks on selleks puhuks alati blogiarhiiv mõne kliki kaugusel. Kahekesi puhkus oli hoopis midagi muud ning rõhk oli üleüldse spast väljaspool – käisime Rakvere linnuses ja linna peal kolamas ning väljas söömas.

Oli üsna huvitav tagasi minna uues kooseisus ning seekord siis kahe väikse lapsega. Ütlen kohe ära, et kui muidu räägitakse ja endalgi oli arusaam, et Aqva Spa on kuidagi tohutult kallis, siis tegelikult pole. Meil läks 2 ööd, 3 päeva maksma majutus + hommikusöök, beebivoodi + lisavoodi 206 eurot. 104 eurot/öö eest pole tegelikult teab mis üüratu summa ning olime ju neljakesi. Alguses broneerisime endale XL toa, kuid siis tekkis kerge hirm, et pärast Nora ajab öösel Lenna üles (st. pärast vaktsiini saamist on ving ja viiul oma mitu päeva käsikäes käinud) ning hommikul on kõik koos pahurad. Võtsime endale standardtoa ning Lenna kolis kõrvale tuppa ämma – äia juurde. Oleksime ka ühte tuppa ilusti ära mahtunud.

Mis meile  meeldis?

 • Ei saa üle ega ümber veekeskusest! See on superluks variant nii beebidele, kui ka sellisele Lenna vanusele. Tegelikult ka vanematele. Minu suured kiidusõnad, et lõpuks on üks spa, kuhu ei pea oma rõnga ja kätistega kohale minema! Tõesti, viimane kord Lennaga Estonia spas, polnud temavanusele mitte ühtegi lelu, rõngast ega midagi. Pidi viieka eest rõnga ostma, nii meil nüüd kaks rõngast kodus ongi. Rakverre tassisime ka oma asjad kaasa, aga õnneks vaja ei läinudki. Veekeskuses on terve suur korvitäis asju – kätised, rõngad, täispuhutavad paadid, beebi kaelarõngas etc. Väga palju asju! Veekeskus on väga hästi planeeritud, sest päris pisikestele on tagumises nurgas, rohkem mürast eraldatud madal lastebassein. Lenna silmad läksid põlema, kui ta seal veel liumäge nägi, see oli tema jaoks vist taevane õnnistus. Umbes kaks korda sai ettevaatlikult alla lasta ning ülejäänud aja nägu, käed, külg ees. Väga lõbus!

 • Ühised riietusruumid naistele ja meestele. Minu, kui lapsevanema jaoks, jälle asendamatu. Jah, kui sul on üks laps, siis pole ju vahet. Rohkemaga kui üks on väga mugav, et kaaslane saab aidata.
 • Suur mängutuba! Sellest polnud meil möödunud kord õrna aimugi.. kuid üllatus, üllatus – lastele on super mõnus ja suur mänguala pallimere, liumäe, batuudi, köögi, nukkude, legode jpm. Suurematele lastele ja meile, vanematele, oli seal ka Xbox. Ma mängisin viimati 15 a tagasi, nii et videos on väike stiilinäide, kuidas ma autoga kiman!

 • Hommikusöögilaud oli mitmekesine!
 • Meeldis, et veekeskus oli tubadele väga lähedal – majutusime teisel korrusel.
 • Käisime kuuel korral veekeskuses ja eranditult alati oli vesi väga soe!

 • Kiitused personalile, kes olid nii hotelli, kui ka veekeskuse poolel ääretult sõbralikud ja toredad. Tänud vetelpäästjale, kes Lenna veest päästis, kui ma enam üksi kahe lapsega hakkama ei saanud! Aitäh baarmenile, kes mu moijtole natukene rohkem rummi lisas! Väga armas teenindajatest, kes ühel päeval olid nõus paari tunni jooksul oma kümme korda Lennale „tere hommikust“ ütlema.

Mõned häirivad tähelepanekud:

 • Minu jaoks oli väga üllatav, et veekeskuses ei müüda beebidele ujumismähkmeid!? Kuidas see võimalik on? Isegi Jüri ujulast saab beebidele mähkmeid! Meil olid just otsa saanud ja kõik olid valmis ujuma minema, kui pidin taas riided vahetama ja selle asemel hoopis poodi jooksma. Eks muidugi ise võiks targem olla ja kaasa võtta, aga tõesti..
 • Õhtustame alati hotelli restoranis, kuid seekord menüüd silmates, avastasin, et hinnad on silmikriipivalt kallid. Odavaim eelroog 12 eurot, pearoog 25 eurot!? Tallinna Vanalinna restoranides pole ka sellist hinnakirja. Sai ka soodsamalt näiteks pastat osta, aga no käsi ei tõuse ostma 12 euro eest makarone. Esimesel õhtul õhtustasime kõrval lounges, Frescos, kus pearoad olid hinnavahemikus 13 – 20 eurot. Võrdluseks, siis restoranis NOOT, kus saab tõelisi maitseelamusi, olid samad hinnad, mis Frescos. Lõppkokkuvõttes, toit tundus seal kuidagi ülehinnatud.
 • Meie korruse koridor oli koguaeg koristuskärusid ja koristajaid täis. Kuidagi harjumatult palju. Muidu ei tooks seda väljagi, kuid teisel päeval polnud päevakoristust enne 13.30 ikka tegema tuldud ning viisin lõpuks ise rätikud ja prügi ära, sest Nora meelistegevuseks oli just nimelt seda viimast sorteerida.
 • Vähemalt viiel korral avastasime me end esimeselt korruselt lõksus olevat. Emb – kumb siis jäi kas pikemalt alla baari või mängutuppa või kuhu iganes ning üles korrusele saamiseks oli tarvis uksekaarti. Ei teagi, miks nii turvaliseks tehtud on, kui tegelikult ju kõik numbritoad on nii või teisiti lukus. Samas, kes teab, võibolla on mingisugune varasem kehv kogemus olnud, mistõttu on otsustatud nii toimida.

Igal juhul Aqva spasse lähme me tulevikus kindlasti tagasi!

Lõpetuseks on perega reisimine omajagu ettevõtmine ning vähemalt meil küll pole nii, et kõik õndsalt sööki naudivad, lapsed koguaeg rõõmsas ja heas tujus on.. meie, kui vanemate jaoks, on see rohkem nagu omaette meeskonnasport, kus erandiks kaks täiskasvanut pingutavad nelja eest, et kõigil oleks söök laual, meelelahutus ja hea uni ning tuju saadaval.

Lõppkokkuvõttes kaalub siiski laste põnevus, head emotsioonid ning uued kogemused kõik muu üle. Näiteks Lenna on väljas käimise ja ööbimisega nii palju juurde õppinud – viisakust,  julgust ja endale võõraste inimeste kõnetamist. Kohe uhke tunne on, kui laps ütleb kõva häälega „tere hommikust“ või „aitäh“. Berliini trahteris söömas käies joonistas Lenna pildi, viis kelnerile ja palus selle üles riputada. Samuti oli hea meel näha, kui palju Lenna kolme päevaga vees arenes. Esimene vetteminek oli kolme erineva tarvikuga, sh kaela ümbert kinni hoides. Viimane ujumine lõppes ilma abivahenditeta, pannes jalad ääre taha, ise selili hõljudes. Sai isegi mustast torust alla lastud! Proud mama!

PS! Parema kvaliteedi saamiseks vali ikka HD!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga