VLOG: palju vastuseid teie küsimustele – mis, miks, kuidas, kas?

Miks siis ikkagi kolmas laps? Mis sai lapsendamise plaanist? Kuidas me selles virr-varris hakkama saame? Miks nii väikse vanusevahega? Kas ikkagi hiljem ei oleks tahtnud kolmandat last? Kõik läheb kordi kallimaks! Kuidas sa jaksad nii kaua järjest kodus olla? Kas lapsed hulluks ei aja? Kolme lapsega jääb ju oma aega veel vähemaks! Nüüd peab ikka poiss tulema! Mis te siis teete, kui jälle tüdruk tuleb?

  • Kolmanda lapse otsus tuli üllatavalt lihtsalt. Möödunud aasta oktoobrikuus istusime maha ja konkreetselt võtsime teema ette, rääkisime läbi kõik võimalikud variandid. Meile mõlemale oli kolmas laps mõeldav, mulle võibolla esialgu isegi et vähem. Erik leidis, et kui üldse kolmanda lapse saame, siis talle sobib ainult väikese vanusevahega ja järjest.  Mõeldud – tehtud. Panime otsuse lukku, et kolmas laps – olgu kas lapsendatud või bioloogiline.
  • Lapsendamise plaan vajus meie jaoks ära, sest lapsendamiseks vabu lapsi on üksikuid ning see arv jäi 10 piiresse, lapsendada soovijaid seevastu sadu. Laps peab tulema perre loogilises järjekorras ning olema pere noorimast noorem, meie puhul alla 1 aasta. Meie soovisime last vanuses 1-5. Alla aastasel pole paraku päris paljud terviseprobleemid ilmnenud ning sellega riskida ei tahtnud. Soovisime, et lastele jääks väike vanusevahe. Tõenäosus laps lapsendada tundus meie jaoks praktiliselt olematu. Hoolduspere variant oli meie jaoks välistatud, sest sellisel juhul pole päris vanematelt õigusi täielikult ära võetud. Samuti ei kujutaks ka ette pakkuda kodu piiratud ajaks. Meie jaoks on see kuidagi nii poolik. Soovisime täieõiguslikku ja võrdset pereliiget teistega.
  • Selle virr-varri jaoks on meil omad plaanid. Minu selge seisukoht oli see, et üksi ma kolme lapsega kodus olema ei hakka. Riigipoolne toetus läheb kas lapsehoidja palkamiseks, kes käiks iganädalaselt nipet-näpet abis, või otsustab Erik, et jääb ise koju. Ütleme nii, et kui ma viimase variandi välja käisin, siis pikka mõtlemist seal polnud. Arvutasin kiirelt meie sissetulekud üle ning tegelikult Erik kaotab üsna suure summa ise koju jäädes (ka selle 500 euro juures), siis lõpptulemus sobis ning nii see otsus sai. Lenna on meil tubli lasteaialaps, Nora samuti ei pääse ning sügisel hakkame proovi tegema, kas ja kuidas temaga õnnestub. Lennale igatahes väga meeldis ning sobis, loodetavasti läheb Noraga sama lihtsalt. Kuid kui sügisel ei lähe, siis paneme uuesti, kui kaheseks saab! Lähtume samast, mis Lenna puhul – lasteaed on esialgu mängimiseks ja sotsialiseerumiseks, 2-3 päeva nädalas, mõned tunnid. Erik jääb koju jaanuarikuust, mistõttu 2 kuud pean kuidagi oma jõududega hakkama saama. Õnneks ema on mul alati soovi avaldanud just nende kõige pisematega tutvumiseks, et omavahel kohe hea side tekitada. Nii, et kindlasti on mul temast esialgu palju abi 🙂
  • Väike vanusevahe, et saaksid koos kasvada. Noral tuleb uue lapsega väiksemgi vahe, kui Lennaga. Nii, et kui Lenna kooli läheb, ei jää mängud mängimata.
  • Meie soov on kõik see titemajandus ühte aega jätta ning kui pesamuna saab juba 3-4 – aastaseks, oleme alles 30ndate alguses.  Siis saab juba vabamalt hingata ning teha rohkem neid käike, mis praegu tegemata jäävad. Hetkel mõtleme küll, et kolm on juba nii arvestatav hulk, et siis enam küll rohkem väikseid pudinaid ei taha, vaid jääme hoopis lapselapsi ootama (nali!) Andku jumal, et nad liiga ruttu ei tuleks!
  • Kindlasti läheb elu kolme lapsega kulukamaks, samas kõik on ikka planeerimise küsimus 🙂
  • Viimati käisin tõesti tööl 2016. aastal, kuid kuna minu “kodune” elu on üsna vaheldusrikas, siis ei ütleks küll, et raske on 🙂
  • Lapsed ajavad täiega hulluks, aga vahel on lihtsam kõrvad ja mõistus välja lülitada. Tegelikult neid hulle päevi on ikka. Meie peres on see “huvitavam” pool Lenna, aga küll me temaga hakkama saame. Lootus on, et vanusega kasvab välja.
  • Oma aega on täpselt nii palju, kui sa seda võtad. Mina võtan täpselt nii palju, kui vaja, et end hästi tunda. Kahega on siiani õnnestunud, usun, et õnnestub kolmega ka.
  • Naljakas, kuidas kõik kibelevad meile poissi pakkuma, just kui peres peaks poiss ja tüdruk olema. Muidugi oleks vastassugu lahe, sest vähemalt minul oleks küll tore näha, milline näeks välja üks enda tehtud poiss või teismeline koopia Erikust .. “Erikule on ikka ühte poissi vaja!, “kui poissi ei tule, siis peate ikka neljanda ka tegema”.. Nii naljakas, kui see ka poleks, siis Erik kohe kuidagi ei kibele poisi järele ning kui poiss ka tuleks, siis küll ta ümber harjuks. Samas sisimas tunneksin talle veidi kaasa, sest olgem ausad, mõte 13 – 15 – ja 17 -aastasest teismelisest tüdrukust on veidi hirmutav. Terve maja saab ilmselt naisteasju täis olema, nii et Erik peab oma kola kuhugile tehnilisse ruumi lükkama 😀 Igatahes esimeses ultrahelis öeldi meile, keda arvatakse siit PIGEM tulema ning meie seda esialgu nii tõepähe ei võta, sest olgem ausad, see ca 5 cm pikkune tegelane annab kindlasti veel eksimisruumi. Niisiis kõik, kes nii põnevil on, KAS IKKA KINDLALT TULEB POISS – peate mai lõpuni ootama! 🙂

Lõpetuseks näed videost, kuidas reageeris positiivsele rasedustestile Erik, näha killukest meie esimestest ultrahelidel käimistest ning keda siis esimese hooga pakuti – poissi või tüdrukut? 🙂 Video lõpus näete, mis on Lenna soov lapse soole ning mis siis ikkagi saab lapse nimeks.

Vali ikka HD!

 

 

One thought on “VLOG: palju vastuseid teie küsimustele – mis, miks, kuidas, kas?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga