VLOG: Meie pere jõulud ..

Tuleb tunnistada, et 2019 aasta jõulud pole just minu TOP5 hulgas, aga tegelikult lõppkokkuvõttes möödusid nad täitsa toredalt. Kirjutasin viimases, kuid jagamata postituses, kuidas tunne pole päris see, mis olla võiks. Ilmselt mängis rolli igatepidi teistsugune aasta lõpp.  Ka meie pere jõulud möödusid neljas erinevas kohas tähistamisega, lisaks ka ettevõtete üritused, mida oli tervelt kaks ning üks veel uuel aastal ees ootamas. Mulle nii meeldis Lilli facebooki postitus, mida ilmestas tekst “Jõulud – see on mitu korda asjade pakkimist, riietevahetust, kiirustamist, ajast valesti arusaamist ja törts (loe: palju) närvihaiget ema. #jõulurahu“. Mind ajas see nii naerma, sest umbes sarnaselt kulges ka meie püha – ja rahuaeg! 

Kõige enam meeldis mulle meie jõululaupäeva hommik kodus. Saime rahulikult oma perekeskis juttu rääkida, kinke avada ja laulda. See oli üks vähestest asjadest, kus ma tundsin end sõna otseses mõttes, kui kodus.  Mulle väga meeldis see, et sel aastal me kuskil mujal kingitusi tegema ei pidanud ja reaalselt ei teinudki.  Jällegi mõnus oli kingitusi teha kodus, sest kõik läks üsnagi asja ette! Meil on Erikuga juba viimased aastad olnud kokkulepe, et kuuse alla jõuavad vaid pere – ja elamiskingitused ning nendele lisaks laste kingid. No võisin ma sealt kuuse alt “Erik ja Laura” nimega paki seest näiteks kõrvarõngad leida. Tegelikult pidasime ka seekord tublisti reeglitest kinni ning nii rändasid meie magamistuppa uus voodipesu koos tekiga, kööki wokipann, pajakindad, uued lusikad ja wokipann. Pikalt olime puudust tundnud ka supitaldrikutest ning jõuluvana pidas eraldi meeles ka tüdrukuid. Villule toodi süüa ja perenaisele Linea juuksehooldustooteid. Erik sai aga Mihkel Raua raamatu “Isa”.  Eriti vahva on see, et järgmise aasta veebruarikuus on meid ees ootamas tervelt kolm teatrietendust – Draamas “Võrk”, ämmalt lastele “Detektiiv Lotte” ja minult Erikule kingitud Niinemetsa “TheKid”

Meie selleaastane kingitus oli tüdrukutele legolaud ning meie hea sõber LEGO Eesti pidas neiusid ka super ägedate komplektidega meeles. Käsi südamel, aga ma pole kunagi varem, sh. ka lapsepõlves väikseid legosid ehitanud. Ma isegi ei mäleta, et mul midagi sellist olnud oleks. DUPLO’dega on meil juba omajagu kogemust olnud ning olgugi, et olin väikeste legode vastu, kiideti mulle neid ikka ette ja taha. Kui ägedad need ikka on ning lapse arengule vaid kasuks. Sel aastal, kui LEGO maaletoojaga juttu oli, mõtlesin, et olgu, aitab DUPLO’dest neid on meil küll ja veel ning laseme siis väiksed legod ka meile majja. Ma pean tunnistama, et kui tüdrukud pakid kätte said, ei olnud nad sugugi niiiiiii elevil, kui mina olin. Küll aga elevus tuli sisse, kui vaikselt ehitama hakkasime. See on ikka nii äge. Lõpuks tekkis mul endal sõltuvus, nii et panin leht lehe haaval ise neid kokku. Ja muidugi, kui rannamaja ja suur laev valmis sai ehitatud, tekkis lastel ka suurem mängurõõm. Tegelikult on hämmastav ja uskumatu, kui palju väikseid osakesi võib ühes suures komplektis olla. Nii palju pisidetaile, mis teevad LEGO komplektid ägedaks!  Ja tegevust jagub tundideks..

Veel vaatasime me Lennaga esimest korda vahetult enne jõule ära Frozeni esimese osa multikast ning samal õhtul suundusime kinno ka teist osa vaatama. Ülimalt lahe oli! Mul olid tegelikult nukud juba septembrikuus ostetud ja planeeritud sünnipäeval üle anda, kuid pakkisin need siiski jõulukuuse alla ära. Olin just vahetult ka Apollos ringi vaadanud ning leidsin sealt kihvtid Frozeni alused, mille peal joonistada/meisterdada/kokata. Täiega kriibib hinge, sest minust jäi Apollosse maha Frozeni Kristoffi tegelaskuju, kelle üle Lennal oleks kindlasti ülimalt hea meel olnud!

Samuti leidsid tüdrukud nii kingipakkidest, kui jooksvalt terve kuu ka päkapikkusussidest praktilisi asju. Meie armas sõber Debenhams oli selles osas abistava käe ulatanud ning kuna ma ei tahtnud rohkem mänguasju ega muud temaatilist teemat koju, oli tore vahelduseks leludele ja šokolaadile lapsi riietega meeles pidada. Lenna sai jõulupaki seest imearmsa ükssarvikuga kleidi ning Rosanna nunnu roosades toonides jäneseteemalise komplekti. Sussi sisse oli ideaalne sokutada ka pesu, sokke, sukapükse. Nii, et kel järgmiseks aastaks ideid vaja, siis vahelduseks kommidele saab osasid päevi ka vajalikuga täiendada. Muideks uus suur Debenhams on lisaks Rocca al Marele avatud ka T1’s, kuhu peaks tulema ka suur koduosakonnavalik. Minu teada isegi eraldi korrus selle jaoks. Nii, et kes Debenhamsi lainel, siis minge vaadake järele!

Jõulupühadel proovisime lisaks peotrallile lihtsalt niisama olla. Tegime sauna, küpsetasime pannkooke, käisime koos jalutamas. Eile saatsime Rosanna ämma juurde ning mõtlesime tüdrukutega esimest korda ka jõuluturgu külastada. Lörtsi sadas küll näkku, aga käik oli sellegipoolest tore. Käisime nendega Kesklinna kohvikus ning uskumatu on tõdeda, kui lihtne ikka kahe nii suure lapsega ringi liikuda on. Koju jõudes magasime kõik kolm tundi järjest ja õhtul käisime veel Erikuga kahekesi kinos. Minek oli üle kivide ja kändude, kuid kinoelamus megapostiivne. Vaatasime filmi “Nugade peal”, väga soovitame. Mõnus ja eritahuline, sai nalja ja paralleelselt ka mõttetööd tehtud.

Aasta lõpp ning tüdrukute sünnipäevapidu aga läheneb. Ikka uue hooga edasi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga