VLOG: Meie esimene külaskäik Lottemaale!

Ma ütlen ausalt, et mina olen see lapsevanem, kes väga pikalt hoidis oma võsukesed Lotte teemast eemale. Mulle alguses tundus, et on mingi tegelane, mida kõik nii väga fännavad ja eks see rohkem selline mööduv värk ole. Siis aga ehitati valmis Lottemaa, mis teadagi sai just hinna poolest palju negatiivset tagasiside – küll oli kallis pilet, lisaks sellele osutusid nipet-näpet tasud kokkuvõtlikult raharöövliks ning toidust ei hakka rääkimagi. Ma olen üsna kindel, et väga paljud teist ja meist on neid arvamusi ja mõtteid kuulnud. Seetõttu oli mul ka mõnetine eelarvamus, kuidas ühe tegelase pealt tahetakse korralik raha teenida.

Meie tee Lottemaale algas tegelikult üleüldse ühest täiesti suvalisest kinokülastusest, mis polnud just pikalt planeeritud. Rohkem selline eksprompt – “Erik, käi siis sina kah Leenuga kinos ära”. Läksid nemad siis vaatama “Lotte ja kadunud lohed” filmi, pärast mida, oli meie väike Lenna nii lummatud. Erik siis kirjutas mulle ühel õhtul messengeri, et ta tunneb end nii halvasti, sest Lenna nägi poes Lotte mänguasja ning kallistas ja musitas seda.. mõistis küll, et nad sel korral ostma ei hakka ning lahkus raske südamega. Praktiliselt mänguasjale järele hüüdes “näeme varsti jälle!”. Teadagi läks ema süda kurvaks ja seadis sammud netipoodi, et uurida, kust siis kõige kiiremini tegelase kätte saaks. Minus tegelikult puudub täielikult see pehmete mänguasjade fännigeen ning mõte sellest, et meile koju päriselt juba selleks ajaks neljas pehmik tuleb, ei meeldinud. Väike sisemine heitlus ja sain aru, et mis ema ma selline olen.. Laps üldse ei nõua, ega ürita isegi veenda, vaid siiralt sisimas väga soovib. Ainult rumal pole ühtki põhjust, miks mitte sellele reageerida. Kirjutasin samal õhtul veel facebooki ning sain kõigest viie euroga praktiliselt puutumata Lotte nuku. Ühel päeval läksin Lennale lasteaeda järele, jätsin Lotte tema turvatooli istuma ja kui ta autosse tuli, olid tal silmad märjad. Inimesel läks üllatuse peale meel nii härdaks. Küsis vist isegi, kas see on päriselt tema oma!? Ja uskuge või ei, ta on kõik need kuud seda mänguasja kätel kandnud ning temaga iga jumala öö maganud. Nii see Lotte meie perre vaikselt sisse imbus. Siis kohtas ta teda juba lasteaia teatrietendusel ning suve alguses Teletorni sünnipäeval. Eriku juubeliks oli meil selge, et Lottega see asi ei piirdu, nii et pärast juubelipidustusi sain ma teise viieka eest ühelt emalt veel ühe Lotte (sest ka Nora ei saanud enam selleta ja siinkohal jagamisest ei tulnud midagi välja) + kaasa olemasolevad sõbrad Alberti, Bruno ja kuujänese. Roosi oli meil ka juba endil olemas. Ja samal hetkel tekkis ka mõte, et peaksime siiski ka raamatu ära ostma, sest sisuliselt ei tea me tegelastest mitte kui midagi. Suundusime 13. juulil Apollosse ja ostsime endale Leiutajateküla Lotte raamatu.  Möödunud on veidi rohkem kui 1 kuu ning me alustasime raamatuga nüüd kolmandat korda algusest peale. Raamat oli minu mäletamist mööda 250 lk pikk ning koosnes 30’st peatükist. Võite siis ise kalkuleerida, mis tempos me neid lugusid loeme. No lihtsalt megalahe,  ka täiskasvanul neid tegelasi ja nende omadusi avastada. Kivirähk on väga kihvti asjaga hakkama saanud!

Kui kaks aastat olime just esimeses lõigus oleva pärast Lottemaad tundmatusse aega edasi lükanud, siis nüüd olime küll kõik täiega valmis! Tegelased ja sisu teada, suurim fänn kodus olemas ning ei näinud ühtegi põhjust mitte minna. Seega Lottemaale minemiseks on tõesti minu esmaseks soovituseks end kõigepealt tegelastega kurssi viia. Muidu võib juhtuda, et käik osutub lihtsalt niisama lahedaks.  Võtsimegi möödunud nädalal neljakesi suuna Pärnu poole. Rosanna jätsime koju, et saaksime vaid kahele suuremale neiule maksimaalse tähelepanu osutada. Puhkasime esimese päeva niisama, käisime Viiking spas ujumas ning õhtu veetsime mänguväljakutel. Meie kindel soov oli kindlasti hommikul esimeste seas kohal olla. Lottemaa avatakse 10.00 ja täpselt siis me rongile istusimegi. Kohe alguses tekkis selline vau efekt ja väike põnevus, et kuhu me nüüd otsapidi välja jõuame. Ma polnud absoluutselt süvenenud, milline Lottemaa päriselt välja näeb ning kujutasin ette, et ju seal mõned tegelaste majad on ning raamat lihtsalt tõesti väga osavalt illustreeritud. Jõudsime rongiga lõpp-punkti, kus absoluutselt kõik tegelased meid megapositiivselt ja energiat täis laetuna vastu võtsid. Juttu, kallistusi ja plaksu löömist oli oi kui palju! Lapsed esialgu veidi ehmusid, aga Lenna silmis oli seda ootusärevust ja põnevust väga palju näha!

Lottemaa on tõesõna – vapustav! Lihtsalt ülivõrdes lahe! Esimesena külastasime kärbes Jaaku ja see võttis ilmselt viimsegi une silmast, sest sisuliselt kolistas ta kõik lapsed üles. Natukene veel uudistamist ja siis Lenna järsku avanes, sest oli tunne nagu ta oleks oma kodus, koos oma sõpradega. Kõik mööduvad tegelased kõnestasid ja olid lastega positiivsed, rääkisid juttu nagu vanad sõbrad! Ühtäkki avastas ta “emme, ma tean, kes tema on!”.. Ka Nora, kes tegelikult oli minu silmis külastuse ajaks veidi noor (2 a. 7k.), siis ka temas oli palju äratundmisrõõmu ja me olime ikka väga üllatunud, kui ta teatas, et näe, see on ju Albert! Aga miks käiguks noor? Ütleme nii, et tegevust oli seal talle küll ja veel ning isegi nii palju, et lõpuks veetis ta väsinuna suurema aja järeleveetavas kärus õuna süües. Aeg oli õige aga just Lenna (4a . 8k.) jaoks, kes sai täpselt aru – kus ta on, kellega on ja miks me seal oleme..  Muidugi päeva jooksul oli ikka korralikult ka eredaid hetki.. Mõni oli lausa nii ere, et jäime tükiks ajaks ühte kohta, mistõttu me kõike korralikult näha ei jõudnudki. Samas ma teadsin juba ette, et kiirustada pole mõtet. Las laps naudib seda hetke, milles ta on. Pealegi teadsin ma kohe, et see ei jää meie esimeseks ega viimaseks külastuseks, vaid järgmine kord on jälle taas võimalus uut ja huvitavat avastada. Usun, et järgmisel aastal jakab Nora ka rohkem juba uudistada ning peab ajaliselt kauem vastu.

Kahtlemata on tegelaste kõrval Lottemaa tõmbenumbriks selline detailsus ja hoolikalt läbi mõeldud kujundus. Kõik ehitised olid nii kihvtid, et isegi mul täiskasvanuna oli tunne nagu oleks kuhugile teise maailma sattunud. Loeme ju ise sisuliselt iga päev lastele neid samu lugusid ette ning see olemasolev teadmine ja reaalsus kokkuviiduna, oli super kooslus! Jäneste majas köitis pikalt meie meeli norskav jänes. Ja mind siiamaani painab, kes see siis lõpuks ikkagi oli ja miks ta seal niiviisi magas? Lennal tekkis veel lisaks palju lisaküsimusi – no näiteks, et miks Kärbes Jaak kõik teised tegelased üles kolistas, aga see jänes ikka edasi magab? Veel käisime laste arvates täitsa päris kuumaõhupalliga sõitmas. Astusime majja sisse, põrand meie all liikus ning videopilt oli ilmselt drooniga filmitud ning näitas, kuidas me Lottemaa kohal õhku tõusime. Mulle tegelikult Lottemaal väga meeldis see, kuidas kõik tegevused niimoodi järjest kulgesid. St. et ei pidanud ühest otsast teise kappama, selleks, et millestki osa võtta. Kõik läks loogilises järjekorras. Nii, et kui kärbes Jaak ja jäneste maja oli külastatud, algas esimene sõnavõtt Doktor Ave poolt ning sealt edasi koguneti juba erinevateks sportmängudeks staadionile. See oli kahtlemata Lenna üks ilusamaid hetki, sest teine sai Lottel käest kinni hoida, Brunoga joosta ning Matiga ühes võistkonnas võistelda. Püha taevas, see oli ikka neiul tõeline vedamine! Teate, mis eriti huvitav on? Kui me õhtul Lennalt küsisime, mis tegelane talle Lottemaal kõige rohkem meeldis, siis meile üllatuseks vastas ta hoopis Roosi. Nimelt Roosil olla olnud õiged riided seljas, aga Lottel oli punase kleidi all tavapärase valge pluusi asemel hoopis kirju kampsun. Novot sulle siis!

Tegelikult usun ma teadvat, et Lenna sai Roosiga kohe hea klapi, sest Roosi oli temaga hästi personaalne. Võttis ise käest kinni, rääkis juttu, küsis küsimusi.. käisid kuskil põõsas omapead marju korjamas, tantsis Lennaga ja palju muud. Hästi – hästi tore! Seda lapse rõõmu märkamist on nii raske sõnades edasi anda. Leenu oli tõepoolest niii – nii liigutatud ja talle läks väga korda, et sõber talle päriselt ka sõber oli! Väga suure aja veetsimegi just Roosi tõttu Lotte majas ning selle ümbruses. Kohe jooksvalt sattus pilti ka Lotte ja tema ema Anna ning toimus miskine mõistatuse mäng.. Vaatasin, et Lenna tunneb end nii koduselt ning jätsime ta sinna mõneks ajaks mängima ja kuna olin hommikul pannkooke kaasa teinud, siis käisime ise Oskari töökojas väikest lõunat pidamas. Lennal polnud teadagi aega.. Meie veetsime Lottemaal julgelt neli tundi ning kuna Nora hakkas väsima, siis otsustasime, et Roosi sünnipäeva etendusega paneme külastusele ka punkti. Veidi luiskan, sest Klausi jõudsime ka veidi kuulata, aga kuna mere ääres läks väga tuuliseks, siis tõmbasime otsad kokku.

PS! Mis toitlustusse puutub, siis söögi – joogi võib vabalt kaasa võtta! Mul oli ikka kuidagi meeles, et umbes pannkook maksab 10 euri ja jook sinna kõrvale 3.. et raha nüüd päris tuulde ka loopida ei tahaks, mistõttu küpsetasingi hommikul koogid ise ning lõikasin õuna ja porgandit kaasa. Lõppude lõpuks sõi seal ainult Nora ja tema sõi ka Lenna toidu ära, sest viimasel polnud üleliigset aega söömisele kulutada. Küll aga, mis puudutab Lottemaa kohviku menüüd, siis esmalt võivadki hinnad kallid tunduda ja me ostsime sealt vist mingit friikartuli tuutusid kaasa.. kuid tegelikult nägime, et kõrval lauas olevad toidud olid nii suured, et need oleks võinud vabalt ka kahe peale võtta.  Sellisel juhul oleks hind juba taskukohane. Eks igaühe oma valik – kas kohapeal või seljakotiga kaasa! Valikuvariant on vähemalt olemas.

Küll aga meie emotsioon oli väga- väga postiivne! Meile, täiskasvanutele, meeldis.. rääkimata lastest. Ma tõepoolest julgen väita, et see külastus ja Lotte bränd üleüldiselt on oma raha väärt.. Mul on nii hea meel, et Lottele oma koduukse avasime, sest tundub, et see sõber jääb meie perre veel aastateks. Võtke veel suvest viimast ning minge ka tegelastele külla!

Muideks, et te kolmelapselised ikka teaks, siis perekaardiga saate Lottemaale pileti 20 euro asemel 15’ga!  Tundub, et teemapark teeb koostööd ka Club One’ga, sest kliendikaardiga saab samuti piletilt 3 eurot alla.

2 thoughts on “VLOG: Meie esimene külaskäik Lottemaale!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga