Vilkuri update – rahalised kulutused kodulooma võtmisel

Vilkur on meiega tänaseks koos elanud 3.5 kuud ning tundub nagu ta oleks koguaeg meiega olnud. Mõtlesin, et teen väikse vahekokkuvõtte, üleüldse sellest  millised kulutused, mured ja rõõmud ühe kodulooma võtmisega kaasnevad.

Kulutuste kohapealt sai Vilkurile enne tema tulekut soetatud:

 • Transpordipuur – 25 eurot
 • Kassi nõud – 3 eurot
 • Liivakast – 18 eurot
 • Kühvel – 2 eurot
 • Matt liivakasti ette – 10 eurot
 • Kraapimispuu – 38 eurot
 • Mänguasjad – 10 eurot
 • Kokku: 106 eurot

Igakuised kulud:

 • Kassikrõbinad – ca 15 eurot/pakk/ veidi vähem kui kuu
 • Pehme toit – 10 eurot / kuus
 • Kaks kassiliiva – 15 eurot
 • Kokku: 40 eurot

Vilkurile valisime ühe kindla kliiniku, Jüri loomakliiniku. See ei jää meil kodust väga kaugele ning personal on seal tore, abivalmis ja sõbralik. Esimesed meditsiinilised kulud:

 • Ussirohi – 3 eurot
 • Vaktsiin + kiipimine 30 eurot
 • Kaks järelvaktsiini – 20 eurot
 • Kastreerimine – 38 eurot
 • Kokku: 91 eurot

Vilkur ise on hästi mõnus ja ilus kass. Ta tõesti on ilus, sest karvkate on kohev ja läigib, lisaks on ta selline pehme ja karvane. Tundub, et soovid lähevad teoks, sest soovisime sellist oranzi ja paksu kassi ja ta on tõesti suur. Eriti 4.5 -kuuse kassi kohta. Arst räägib mulle igal visiidil, et ta üsna suur ja et prooviksime vähem süüa anda. Reaalsuses ta saab kaks kausitäit krõbinaid ja ühe pehmet toitu /ööpäevas. Joogiks vaid vesi, nii et ma ei teagi.

Iseloomult on ta kassipoeg nagu ikka. Väsinuna tuleb sülle sõtkuma ja nurruma ning tahab palju lähedust. Aktiivsena teeb vähemalt kaks korda päevas lollusi, kui temaga ei mängi. Samuti kui keegi temaga ei tegele, siis tuleb tüli norima ja näksama. Leidsime lõpuks ideaalse mänguasja – pika kepi ja nööri otsas olev pehme lelu. Seda ta ajab nii kaua taga, kuni temast järele jääb vaid lõõtsuv kass. Endiselt meeldib talle väga Leenu mängutoas mängimas käia. Tihti võib teda leida pallimerest, vahel jääb sinna isegi magama. Vaieldamatu lemmik on aga nukukäru, kuhu ta üritab end ise ära mahutada ja sõidab sellega mööda tuba ringi – st esikäpad kärul ja tagakäppadega jookseb.

IMG_0991

Öösiti on ta meil sauna eesruumis, mis iseenesest peaks kassi jaoks olema selline parajalt suur ruum, ca 20 ruutmeetrit. Tal on seal söök, liivakast, kõik mänguasjad, kraapimispuu, magamisalus ja transpordipuur, kus ta ka magamas käib. Küll aga näitab ta igal hommikul oma meelsust välja, kui E. kell 6 tööle läheb, temaga hommiku veedab ning ta sinna kinni tagasi paneb, kuniks mina siis ärkan. Nendel hommikutel ta läheb ja pissib alati samasse kohta – dushinurka. Iseenesest jumal tänatud, et selline koht ja parkett jääb puutumata, aga siiski – väga tüütu! Oleme proovinud ka teda lahtiselt jätta, aga reeglina ta käib ja kolistab ringi ning mina pean sel ajal hinge kinni hoidma, et Leenu ei ärkaks.

Muidu on ta hea laps! Käib iga päev aknast välja vaatamas ja kui näeb seal liblikaid, putukaid ja teisi kasse, siis läheb nii põlema! Kastreerime ta 01.09 ära ning otsustasime nädal pärast seda teda vaikselt õuega harjutada. Vaatab, kuidas sellega läheb. Eks omad hirmud on ikka, just selles osas, et teiste kassidega kaklema ei läheks ega mõne rebase otsa ei satuks. Muus osas elame õnneks “maal” ja meil on siin kõrval palju lagedat põllumaad, kus ma tihti teisi kasse täheldanud olen. Ilmselt peavad põldudel jahti. Loodetavasti saab temast tubli õue- toakass!

IMG_1387

6 thoughts on “Vilkuri update – rahalised kulutused kodulooma võtmisel

 1. A. says:

  Suur see krõbinakauss on? Mina annan oma kassile ühe kausitäie krõbinaid (ei pane väga täis), iga päev pehmet ei anna, see talle pigem nagu maius mida saab üle paari päeva. Aga liha jms ikka annan kui ise kokkan midagi. Meil ta nt on elutoas öösel, magamistoa ukse panen kinni aga tal viimasel ajal komme hakata näuguma hommikul, istub trepil ja kisab, kui magamistuppa lased või ise tema juurde asjatama lähed siis rahu majas. Ilmselgelt kassil igav :D.

  • NautigeHetke says:

   Meil on üsna väiksed kausid, või vähemalt poes olen suuremaid näinud. http://www.kika.ee/et/kassid/kausid-toitmine/trixie-kauss-2-1.html
   Me plaanime ka öösel elutuppa jätta, kui õues hakkab käima. Ehk väsitab end rohkem ära ja ei kola öösel ringi.Tavaliselt kui üksi on pikalt, siis hakkab ikka pätti tegema – käib lillemulda välja kookimas jne.
   Ma ise tahaks seda vältida, et ta meil voodis hakkaks magama, seega magamistoa uks jääb meil kinni..

 2. Helina says:

  Loomapoodides peaks kindlasti müügil olema mingeid vahendeid, mida tuleks sinna pritsida(?) kus kass pissil käib, aga ei tohiks. Olen kuulnud ka sellisest variandist, et kõigepealt see koht võimalikult puhtaks küürida ning siis sidruniga hõõruda. Kassidele ei pidanud sidrunilõhn meeldima. Vb leidub veel mingit eeterliku õli vms mis neile ei meeldi ja saab määrida, eriti kui laps majas ning ei taha tundmatuid kemikaale kasutada 🙂

  • NautigeHetke says:

   Jaa, me kasutasime alguses kardinatel mingit pritsi, aga ta käis ikka nende ligi. Ta küll ei turni nendes, aga tundub et see prits väga ei mõjunud.
   Tegin seal kohas nüüd megasuure puhastuse ja küürisin sidruniga puhtaks.. ehk on abi 🙂
   Muidugi loodan, et ta plaadi asemel parketti ette ei võta 🙂

  • A. says:

   Ma ka eelistan et ta meil magamistuppa ei tuleks, et oleks vähemalt üks koht karvavaba ja üldse pole vaja aeleda voodis tal, aga no süda läheb härdaks ja siis ikka lasen natukeseks 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga