Videopostitus: valmistume lasteaiaks!

Valmistume uude lasteaeda minekuks!

Ma pole nii ammu Lennast kirjutanud, nii et tuleb veidi pikem postitus. Leenu-tüdruk hakkab 4. septembrist uues, kodukoha lasteaias käima! Tegu ikka endiselt sõimega ning kuna ta on omale kord sünnipäevaks aasta viimase päeva valinud, siis ei jää tal muud üle, kui pisikestega jätkata. Soovisin esialgu, et ta kolmestega kokku pandaks, et mul jääks lasteaia viimases rühmas valikuvõimalus, kas panna ta 6 –aastaselt kooli (saades kohe 7) või siis jätta üheks aastaks veel. Paraku meile seda võimalust ei antud ning väideti, et kõik rühmad on juba ammu komplekteeritud ning ümber ei saa tõsta, kuid jääti õhku väide „vaatame, kas midagi saab teha“. Usun, et keegi sellega tegelikult ei arvestanud, nii et las see jääda. Katsun ikka nii mõelda, et kõik läheb elus nii nagu minema peab, pole mõtet ülemäära kaasa survestada.

Minu hirmud ja ettevalmistus uueks lasteaiaks..

Naljakas, et Lenna on ju tegelikult aastake juba lasteaias käinud ning talle väga hästi sobis, mistõttu tunduvad hirmud siinkohal liiast. Küll aga ikkagi läheb ta uude lasteaeda, kus on uued õpetajad, uued sõbrad, uus maja – kõik on uus! Kujutan ette, et harjumine võtab ikka veidikene aega. Just see, et kus miski asub ning kindlus, et võib julgelt õpetaja poole oma murega pöörduda. Eks iga ema soovib, et tema lapsel harjumisaeg võimalikult muretult mööduks ja siin ei aita ilmselt muu, kui lihtsalt aeg.

Lennat oleme me enne kõike jutuga usinalt ette valmistanud. Meil on kodus mitu raamatut, kus lapsed lähevad lasteaeda, kõikidest nende toimetustest ja tegemistest. Kuidas hommikul minnakse rõõmsalt lasteaeda ja seal ootab neid tore õpetaja, kes on neile päevaks palju vahvat ette valmistanud. Küll saab mängida, häid toite süüa ja lõunal puhata. Lenna räägib usinalt muinasjuttudele kaasa ning jutustab, et tema läheb ka uude lasteaeda, kus on tore. Käisime ilusate ilmadega tihti ratastega sõitmas ja Leenu on oma uut lasteaeda juba kolm korda näinud ning möödunud pühapäeval olid lasteaias ka avatud uste päevad, kus käisime koos uudistamas. Loodetavasti saab Lenna õpetajate ja õpilastega hea klapi, sest kuni koolini veedab ta oma aastad seal samas majas ja just nende inimestega. Lennal hakkab esialgu 3 tööpäeva nädalas olema ning hiljem ilmselt lisandub ka neljas päev. Suure tõenäosusega teeme me kord nii ja kord naa, sest vahel satub ta ka ämma juurde ööseks. Harjutamisega plaanin teha nii nagu esimesel aastal, kaks hommikut olen juures ja kolmas päev siis proovime iseseisvalt. Tegelikult teadvustan endale ise ka, et vanemad muretsevad kõvasti rohkem, kui lapsed ise.

Ka muud ettevalmistused on lasteaiaks tehtud – juuksuris käidud ja riideid varutud, nii et tundub, et oleme uueks õppeaastaks ilusti valmis!

Lasteaiast lähemalt

 • Tegin Lenna rühma lapsevanematele facebooki eraldi grupi, kus on hea ja mugav jooksvaid asju arutada. Mul on tunne, et leiame lastevanematega sama hea klapi nagu Leenu esimesel õppeaastalgi.
 • Lenna lasteaias hakkab kohatasu olema 80 eurot! See on siis juhul, kui mõlemad vanemad ja laps on valda sisse registreeritud. Sellele lisandub veel söögiraha 1,85 eurot/päev. Seega, kui Lenna hakkab käima keskmiselt 14 x kuus lasteaias, siis kuumakse saab meil olema  105 eurot. Võrdluseks toon kõrvale, et Männiku lasteaias oli kuutasu koos toiduga 70 eurot. Hinnavahe on pea 35 eurot.
 • Uus maja on täielik luksus ja mul on hea meel, et kõikide vallas olevate majade vahel, valisime selle uue! Esialgu olime kahtlevad, sest üks teine maja jääb täpselt Erikul tööle minnes tee peale, aga võtsin kevadel jälle seisukoha, et ei hakka mingeid lisaavaldusi tegema, et Lennat ümber tõsta. Usun, et see oli parim valik! Niisiis pole meil eriliselt kahju ka 105 eurot kohatasu eest maksta.
 • Lasteaias hakkab olema neli rühma, mis lähevad lõpuni välja. Ruumid, õpetajad, nimi – kõik jääb samaks, ainult ruumide sisusid tõstetakse vastavalt vanusele ümber. Nii, et see on äärmiselt tore!
 • Lenna rühmaruum on mõnusalt avar ja valgusküllane. Lastel saab mängimiseks olema palju ruumi! Kontrast Männiku lasteaia sõimega on ääretult suur.  Silma järgi võiks öelda, et Männiku lasteaias oli sõimeruum praegusest ehk 1/3.
 • Hommiku – lõuna – ja õhtusöögi osas on mul hea sisetunne, sest asutus, kust igapäevaselt toit tellitakse, on minu jaoks kvaliteedi poolest täiesti OK. Eks seda saan kommenteerida lähemalt, kui kokkupandud menüüd ka ilmuvad.

Vot selline lugu! Eks täpsemalt saan uue lasteaia korraldusest kirjutada, kui seal juba käima hakkame 🙂

Lõpetuseks üks video meie toredast pühapäeva hommikust! Käisime kodukohvikutes ja lasteaia avatud uste päeval 🙂

4 thoughts on “Videopostitus: valmistume lasteaiaks!

  • NautigeHetke says:

   LAURA LOOD (teine raamat) – „Laura on armunud“,
   LAURA LOOD (neljas raamat) – „Laura kardab esineda“
   LAURA LOOD ( kolmas raamat) – „Laura läheb jälle lasteaeda“
   Päev meie kodus , õpiraamat väikelastele 🙂

 1. Moonika says:

  Mind huvitaks ka, mis raamatud need lasteaia kohta on? Milline neist olemasolevatest eriti meeldib? Mul poiss peaks ka nüüd sügisel/talvel lasteaeda minema ja tore oleks teda raamatu abil ette valmistada :).

  • NautigeHetke says:

   LAURA LOOD (teine raamat) – „Laura on armunud“,
   LAURA LOOD (neljas raamat) – „Laura kardab esineda“
   LAURA LOOD ( kolmas raamat) – „Laura läheb jälle lasteaeda“
   Päev meie kodus , õpiraamat väikelastele 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga