Videopostitus: uued traditsioonid

2019. aasta alguses lubasin endale, et olen nii ise, kui ka lastega toimetades aktiivsem! Lenna ja Nora on alati suured veefännid olnud. Leenul on ka lasteaias ujumiskursused ning Nora naudib seda vannivärki kodus. Niisiis Reval Spordiga liitudes oli üheks eesmärgiks lastega kord nädalas ujuma jõuda. Seda siis igal eesmärgil – neid vees julgemaks muuta, ema-tütarde aeg ning väike vaheldus igapäevaellu. Kusjuures Reval Spordi aastane limiteerimata liikmetasu sisaldab ka ühe alla 4 – aastase lapse kaasamist. Samuti saab nendega osaleda beebide – ja väikelaste treeningutel. Vanusegrupid on jagunenud täpsemalt 3 – 6 kuud, 6 – 12 kuud, 1-2 aastat, 2-3 aastat ja 3-4 aastat. Meie pere jaoks on see ideaalne variant, sest Rosannaga on plaanis nii või teisiti beebide ujumises käia. Natukene kahju on kulunud ajast, sest rosinal on pikalt nohu olnud, sellele järgnes köha ning nüüd ka silmapõletik ning viiruste perioodil pole julgenud väga sulistama minna. Samas juba märtsikuus on ees ootamas beebide veealune pildistamine ning seekord teeme seda Pillery käe läbi ja samuti Reval Spordis. Ega siin aega enam väga edasi lükata polegi, sest tahaksin Rosannaga mõned korrad trennis käia enne, kui ta päris vee alla saadan. Revalis on üks hästi tore beebide – ja väikelaste treener, kes on aidanud mind nii Lenna, kui Noraga sukelduma. Sellest kirjutan järgmisel korral veidi pikemalt.

Tüdrukutel on iga nädal kaks lasteaiavaba päeva, millest ühel siis kaasame ka minu ema ning pühendame hommiku veevärgile. Revalisse on hommikusel ajal lastega eriti mugav minna, sest parkimisega pole kunagi probleemi. Limiteerimata liikmetasuga saab auto rahumeeli vanalinnas spordiklubi ette jätta. Minu meelest on Reval Tallinnas üks mõnusamaid vabaaja veetmise kohti. Basseinide valik on lai ja kui tavaliselt on lastele eraldatud mingisugune väike nurgake madala veega, siis vähemasti Revalis saab väiksematega ujuda pea kolmes üsna arvestatavas suures basseinis, lisaks on see väiksem ala ka jugade ja langeva veega olemas.  Kusjuures lastele vast piisakski ühest basseinist, aga ise tahaks tunnikese jooksul veidi vaheldust. Lenna lemmik bassein on selline, kus tal jalad maha ulatuvad, ilma et vesi üle pea poleks. Endale jälle meeldib sügavam bassein, kus päris põlvili olema ei peaks. Valik on vähemalt olemas!

Mis puudutab Lenna ujumisoskust, siis on ta tunduvalt julgemaks läinud. Kui jalad maha ulatavad, siis toimetab ta omaette. Ronib äärele ja hüppab sealt vette. Ka ilma abivahenditeta, sest lõpuks on ta selgeks saanud, et saab end jalgadega vee peale tõugata. Julgeb pea vee alla pista ning abivahenditega liigub ilusti ise edasi. Noh jah – Laura, kui sa seda siin praegu loed, siis ära palun silmi pöörita. Nimelt mu sõbranna sama vana laps ujub nagu kala vees, hakkas teine kaheselt kätistega ujuma ja neljaselt sukeldus ja tõi vee põhjast asju välja. Kui jaanuarikuus esimest korda ujuma läksime, siis olin üsna üllatunud, kui Nora täiesti krampi tõmbas. Me alustasime muidugi suurest basseinist ja hea, et teine nutma ei hakanud. Hakkasin siis meenutama, et käisimegi viimati aastaselt temaga ujumistrennis ning vahepeal niisama spades sulistanud. Nüüd on juba ainuüksi eesmärgiks temasse julgust süstida ning kui esimesed korrad oli ta nõus ainult kramplikult kaela ümbert kinni hoidma, siis nüüd on ta nõus juba veidikene rõngaga ujuma ning ääre pealt vette hüppama (muidugi käest kinni hoides). Kusjuures, kui aastaselt käisime, oli ka pikk vahe jäänud.. ja just Revali treener andis meile erinevaid nippe, kuidas laps julgemaks saada – järkjärgult läbi mängu lapse ja enda vahele suuremat vahe jättes. Näiteks äärele istuma pannes, lastes tal vett oma kätega tunnetada, talle palli veeretades, teda enda kehast eemal ujutades jpm. Jäingi just mõtlema, et mul on ülihea meel, et ujumised plaanikorda võtsime, sest juba aprillikuus on meil plaanis Rakvere spasse minna ning siis on kõik lapsed kaasas.. oleks päris nukker olnud, kui need kaks päeva spas oleks möödunud last veega harjutades.

Tihti on erinevates spades käies silma jäänud nadi abivahendite valik. Reval Spordis olen ma enim rahul sellega, et lastega vaba aega veetes ei ole vaja kaasa tarida erinevaid rõngaid, kätiseid, palle jms. Mulle meenub siinkohal Estonia spa külastus, kui basseini jõudes avastasime, et vesi on lapsel üle pea ning rõngas tuli lausa eraldi osta.  Siiamaani on hämming. Kas ühel edukal spakeskusel on tõesti raske soetada mõned abivahendid, et lapsed saaksid täiskasvanutega ühes ujuda? Revalisse minnes jääb meil jääb  vaid trikood ja rätikud kaasa võtta ja lihtsalt hommikupoolikut nautida.

Me tavaliselt emaga jagamegi aja kuidagi nii ära, et mõlemad saame korra väljas käidud. Just väljas, sest meie – täiskasvanute – vaieldamatu lemmik on tugeva survega välibassein. Ja seal on mõnus üks kiire trenn teha. Ma ujun tavaliselt sada tõmmet vastuvoolu, nii et olen selle surve kõige tugevamas otsas ning puudutan samal ajal käega seina. Võtab mõnusalt läbi ja õues olek on hea värskendav! Samuti saab kiirelt nina ka soola – ja aurusauna pistetud ning kogu hommikupoolik lõppeb alati tava-saunas, kus väiksed väsinud ja punapõsksed neiud reas istuvad. Võiks arvata, et lastele saun ei meeldi, aga istuvad teised seal alati üllatavalt kaua.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga