Videopostitus: mis need beebid seal vee all siis teevad?

Ajalugu kordus ning võtsime kätte ning käisime Noraga ka veealusel pildistamisel ära. Seekord oli nagu dejavu, sest kõik läks täpselt samamoodi nagu kaks aastat tagasi. Organiseerisin ise grupid ning kuna huvitundjaid oli nii palju, siis saimegi 30 ema ja 33 last kokku.. lausa kolm paari kaksikuid! Ja kuna sain heale diilile, siis mõtlesin, et teen seekord teistele emadele ka headmeelt, et ka nemad saaksid mõistliku hinna eest ilusaid pilte! Ma usun, et lisaks piltidele on selline tore hommikupoolik teiste emade ja lastega igatepidi asja väärt.

Ka seekord võtsin ühendust Martiniga, kes toimetab veebilehel www.aquaphoto.ee. Kuna varasem kogemus oli super hea, siis isegi ei kaalunud teisi variante. Temaga on imelihtne asju ajada – sõbralik, kiire, korrektne ja vastutulelik, nii, et mida muud veel tahta!?

Minu grupp oli esimene ning pildistamiseks oli meil broneeritud lastebassein Audentese Spordiklubis 9.00 – 10.00. Varasemalt oli juba teada, et ega need beebid väga üle 30 minuti sukelduda ei jaksa. Martin veel teadis öelda, et nö arstide soovitus on ühel korral lasta sukelduda nii palju, kui on lapsel vanust, st. 6 kuud = 6 korda. Reeglina on grupis 10 ema/beebit ning üks sukeldumine võtab aega ehk 30 sekundit, nii et absoluutselt igaüks jõuab ilusti mitmeid kordi rahulikult lapse vee alla lasta. Alguses oli fotograafilt väike tutvustus, et kuidas/mis/millal .. ning siis hakkaski pihta.  Kõigepealt siis tuli oodata, et fotograaf vee alla läheks ning siis beebi järele lasta ning ise kõrvale astuda. Oodata tuli nii 3-4-5 sekundit ning siis laps välja võtta. Minu meelest õnnestus kõigil ilusti ning lapsed pidasid hästi vastu! Palju oli neid, kes sukeldusid esimest korda ning neil, kel esialgu oli hirm, said sellest praktiliselt kohe ka vabaks. Nii, et kes vähegi plaanib, siis isegi kogemuseta tasub kindlasti minna!

Revalist andis ujumisõpetaja soovituseks, et ise tuleks hästi rahulik olla ning eriti oluline, et ema beebi sujuvalt veest välja võtaks. Tihti kiputakse ruttu lapsi enda kaissu haarama, aga kõige parem on teda üles – alla loksutada ning oma naeratavat nägu talle näidata! See on täiesti normaalne, et laps end vee all kruttima hakkab ning ümber keerab, sest see olevat loomulik instinkt, et ise vee peale tagasi ujuda.

Igatahes taaskord supertore kogemus ja hommikupoolik vahvate emadega, kellest mõnda polnud varem näinudki. Võtke ikka ühiseid käimisi ette ning kindlasti minge beebidega sukelduma ja muidugi laske jäädvustada! Kuna meid oli niivõrd palju, siis piltidega läheb omajagu aega, kuid kindlasti jagan teiega ka lõpptulemust. Loodetavasti saab ühe õnnestunud pildi kätte!

Seniks aga..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga