Videopostitus: meie pere detsembrikuu

Aeg läheb nii ruttu, et ma olen veidi hämmingus! Tundub nagu rasedus oleks mingis kauges minevikus olnud, mil veel Erikuga arutasime, kui uskumatu on see, et sel aastal jõulud juba viiekesi vastu võtame. Pidevalt vasardas peas, et enne tuleb see 2.5 kuud üksi hakkama saada. Ausalt, need kümme nädalat on nii ruttu läinud ja küll ma olen uhke ja tänulik oma koostööpartneritele, kes ilusti lõpuni välja vedasid. Tüdrukud on saanud selle aja jooksul piisavalt kodus olla. Mõlemad käivad meil kolm korda nädalas lasteaias, kaks puhkavad kodus. Ma olen oma emale hästi tänulik, et ta iga nädal selle viis tundi meie jaoks võtnud on. Pärast väga nutuseid õhtuid ja väsitavaid öid on see tõeline õnnistus, kui keegi laste tähelepanu korraks enda peale tõmbab. Ma olen väga tänulik ka kallile ämmale, kes Erikut abistades ka mulle suure teene teeb ning tüdrukutele ulualust pakkunud, kui Erik on reisinud või üritustel käinud. Üksi oleks Rosanna kõrvalt seda asja siin kodus väga raske välja vedada!

Ja ühtäkki avastasingi jõuluasju välja võttes, et algab see lõpuspurt! Meie detsembrikuu on väga rahulikult kulgenud. Oleme kõik koos kodu ära ehtinud ning tundub, et meie pereliikmed on väga tublid olnud, sest alates 1. detsembrist pole ühelgi hommikul päkapikud käimata jätnud. Küll on nad sussi sisse poetanud nii mänguasju, raamatuid, kui ka sööki – jooki. Mina olen sealt kõike huvitavat leidnud.. ühel päkal läks hommikul vist nii kiireks, et sussi seest avastasin näiteks piibli, teinekord aga oma pooliku Vitamin Welli. Tõesti huvitav! Tüdrukud on aga iga asja üle suurt rõõmu tundnud, eriti Lenna. Mulle tundub, et Nora ei saa hästi aru, kust need asjad sinna sussi sisse saavad.. kuid tal pole nii või teisiti rõõmustamiseks põhjust vaja, sest meel on niisama ka hea.

Detsembris oleme saanud ka piparkooke teha, mis tundus beebi kõrval hull ettevõtmine olevat. Seekord meisterdasimegi ühe taigna kaupa ja nii sai ise ka tegemist nautida. Meie pere jaoks on detsembrikuu alati hästi tihe olnud, sest lisaks erinevatele üritustele, on aasta lõpus ka tüdrukute sünnipäev. Erik arvas, et sel aastal äkki ikka ei peaks suurelt pidama, sest meil beebi kodus. Mis mõttes? Küll me hakkama saame! Elame üks kord, teeme ikka kõike ja täiega, pealegi tüdrukud väga ootavad! Detsember on meie peres tõeline kingituste kuu. Kui muul ajal me koju miskit ei osta, siis jõulukuuse all ootab tüdrukuid alati midagi eriti toredat. Ma olen juba teadvustanud, et meil saab olema kingituste üleküllus, kuid nagu igal aastal, on ka sel aastal see lahendatud selliselt, et me ei anna kõike lastele korraga kätte. Tavaliselt pärast sünnipäeva lasen kellelgi pakid koju ära tuua ning meie vanasse heasse tehnilisse ruumi viia, kuhu lastel väga asja pole.

Mul on nii hea meel, et mõlemad tüdrukud said sel aastal oma jõulupidudest osa võtta ning eriti hea meel on mul selle üle, et peod said ka üles filmitud. Nora lasteaias on jõulupeod sõimelastel vanemateta, kuid õnneks oli ka sel korral õppealajuhataja nõus filmima, nii et saime ise ka näha, mis lapsed selgeks õppinud on ja mis emotsiooniga nad esinesid. Lenna üle olen eriti uhke! Sel aastal nägin esimest korda tema imelist esinemisoskust ja julgust. Lasteaed, õpetajad ja õpilased on tema jaoks turvatsoon ning on näha, et teisi usaldades, on ta ise ka tunduvalt julgem! Mu süda läks nii soojaks, kui Lenna jäneseks maskeerununa esimesena saali uksest sisse hüppas ning kõike ilusti kaasa tegi, endal nägu naerul. Silmad peatusid koguaeg minul ning esinemist saatis suur naeratus koos pidevate lehvitustega. Kui armas!

Rõõmustan veel selle üle, et sain korra sõbrannadega lõunatamas ning juuksuris käia! Olen saanud rahulikult kingitustega tegeleda, neid pakkida.. Mul on hea meel, et mul on seda aega  olnud ning Rosanna kõrvalt pole midagi tegemata jäänud. Nüüd on veel kaks jõulupidustust pereseltsis ees ootamas ning tüdrukute sünnipäevapidu tulemas.. Siis võib aga selleks aastaks otsad kokku tõmmata! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga