Videopostitus: Lenna parim sõber on ..

Lenna vaieldamatu parim sõber on Berni alpi karjakoer Maurus! Tabasalus on kolm looma, aga tema on lemmik. Tutvustasime last neile juba 10-päevaselt. Kõik nuuskisid üle ja terve selle aasta on kõige rohkem Lenna ligi hoidnud bernikas. Pole ime, et see tõug pere- ja lastesõbralikuks on nimetatud. Eks Mauruse elu läks keerulisemaks, kui Lenna jalad alla võttis, aga nagu õige sõber ikka, kannatab ta kõik ilusti ära. Tunduks nagu talle vahel täitsa meeldiks! Kui Maurus õues haugub, siis Lenna teeb toas suured silmad ja ütleb “ehh”. Ei teagi, kas ta mõistab nende keelt, aga igatahes tunneb ta hästi ära, kui oma pere koerad õues valvavad. Muidu võiks ju arvata, et õuekoerad väga suured sõbrad pole, sest palju nad ikka aastast last talvel õues näevad. Küll aga Tabasalus käib Maurus pea iga päev toas, kus on tal oma ala, millest ta üle tulla ei või. Lenna käib temaga seal siis seltsimas. Ajab teda taga, kilkab ja patsutab. Veel oskab ta talle nina ette palli visata ja kui ta saab aru, et Maurus väga vedu ei võta, siis ta läheb ja topib talle selle palli lihtsalt suhu. Igatahes mulle tundub küll see tõelise sõprusena!

Öeldakse ikka, et loom on loom ja kunagi ei või ette aimata, kuidas ta käitub. Maurus  on igatahes selline loom, kes tahtlikult kindlasti haiget talle ei tee. Vahel on nad täitsa kahekesi ja istuvad näiteks sauna eesruumis. Pigem tuleb ettevaatlik olla sellega, et Lenna tasakaal pole just raudkindel ning kui koer tema vastas nühib, siis võib ta kergelt ümber käia.

Igatahes on meil hea meel, et ta loomi ei karda ja nendega kergelt kohaneb! 🙂 Minu meelest on oluline, et laps loomadega ikka kokku puutuks. See on täiesti omaette suhtlus!

IMG_1658-1024x682 IMG_2540-1024x682 unnamed-7IMG_5452 IMG_6811 IMG_8525 IMG_8531

PS! Endiselt, YouTube video vaatamisel märkide all ketta pealt HD, siis on pilt selge 🙂

4 thoughts on “Videopostitus: Lenna parim sõber on ..

  1. Avekas says:

    Nii lahe sõprus! Minuarust igas peres võiks loom ikkagi olla sest nii palju kui ma märganud need inimesed kes kasvanud üles loomaga on palju suurema empaatiavõimega kui need kel pole looma kodus olnud ega ka erilist kokkupuudet. Seega Lennast saab kindlasti suure empaatiavõimega inimene haha. Ja koeral eriti hooliv pilk silmis, eriti neil piltildel kus Lenna pisike on 😛

  2. Carmen says:

    Tere, sattusin esimest korda siia blogisse ja mul on heameel, et leidsin lõpuks blogi, mida on huvitav lugeda 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga