Videopostitus: Lenna & Nora!

IMG_360628. jaanuar kohtusid lõpuks minu kaks kallist kullatera! Üks oli äsja kõhust välja saanud ja teine kodus kangesti ootamas. Tulime koju Lenna lõunaune ajal ning jõudsime natukene kohaneda, enne kui sõbrake ärkas. Igatsus Lenna vastu oli nii suur! Need kolm päeva tundusid temast eemal olles üsna pikad. Vahel ikka imestan, et kui Lenna oli 9-kuune ja nädalasel reisil käisime, siis oli vaid mõte, et tahaks juba näha, aga Eestisse kangesti tagasi küll ei kibelenud. Nüüd aga ootasin väga, et lõpuks oma “suurt” neiut kallistada ja musitada saaksin. Läksin talle siis voodisse vastu ja olin tükk aega silmad suured, sest ta tundus mu jaoks nii suur! Terve voodi oli teda täis ja oh seda imestust, kui teda sülle hakkasin võtma. Hea, et üldse jaksasin! Üle öö oli 2-aastasest saanud täiesti suur laps! Vahetasime riided ja näitasin talle oma kadunud kõhtu ning valmistasin ette, et nüüd ongi Nora meil kodus ja lausa et elutoas diivanil ootamas. Lenna oli kergelt üllatunud, aga talle väga meeldis. Arvasime õigesti, et see titeteema talle väga meeldib. Hakkas kohe silitama, musitama ja patsutama. Tahtis sülle võtta ja tekki peale panna. Ühesõnaga uuris Norat põhjalikult ja vaatas suu lahti, kuidas väiksemat imetasin või kui väike kägin silmad lahti tegi. Oleme Lennat kaasanud Nora tegemistesse – käib meiega koos teda vannitamas, mähkimas, ärkveloleku ajal nunnutab ja kallistab. Pakub lutti ja on korra pudelist süüa saanud anda.  Võib öelda, et Lenna on Nora ilusti vastu võtnud!

Küll aga minu kui ema süda valutab ja olen natukene kahe vahel. Ei tea, kuidas õigem käituda oleks. On näha, et uue tegelase tulek ikka Lennat natukene mõjutab. Näiteks tahab ta rohkem hellust, viskab tihedamini pikali ning nö see “kahene” lööb rohkem välja.  Tahab kõike ise teha ja kui ei õnnestu, ärritub kergelt. Ma näen, et tal on juba praegu kodus igavam kui varem. Kord on Nora minu ja kord Eriku süles. Kui Erik on vaba, siis enamuse ajast tegeleb ta Lennaga. Kui mina olen vaba, siis üritan miskit kodus ära teha. Kallistan ja musitan Lennat palju ja tuletan talle pidevalt meelde, kui kallis ja armas ta mulle on ja kui palju ma teda armastan. Küll aga täna oli näiteks nõme olukord. Toitsin Norat ja Lenna hakkas jaurama. Selle asemel, et temaga rahulikult rääkida, riidlesin ja tal tuli nii suur solvumine koos nutuga, et oli kohe näha kui õnnetu ta on. Vantsis nuttes Erikut otsima ja hüüdis “issi, oppa”. Sellist asja pole kunagi olnud. Nii kahju oli temast. Vaene väike preili! Ta on ju endiselt pisike ja tahaks kindlasti rohkem minu tähelepanu kui ta hetkel saab. Nüüd mõtlengi aina enam järgmisele nädalale. Kuidas oleks õigem teha? Praegu käib ta 3 x nädalas lasteaias, kas lisada sinna 4x !? Ma tean, et lasteaias on tal kõvasti põnevam – käiakse õues, mängitakse, meisterdatakse jne. Kodus aga käib kõik Nora rütmi järgi. Lisaks õues me veel ei käi ja ilmselt Lenna päev möödubki suures osas elutoas. Samas kuidagi kahju on teda kodust nii tihti ära saata. Pärast jääb talle mulje, et nüüd kodus ei saagi minuga olla, vaid peab nii tihti aias käima. Seekord ei oota ma Noraga üldse, et aeg kiirelt läheks. Küll aga Lenna seisukohast oleks see aeg küll tore, kui saaks Nora mängutuppa põrandale panna ja paralleelselt mõlemaga mängida.. Muidugi on veel õhus igasugused muud küsimused. Kuidas ma hommikuti Lennale süüa saan teha, kui Norale vaja kõigepealt anda!? Kuidas ma Lenna lõunaunne saan!? jne. Aga eks elu näitab. Elame päev korraga 🙂

6 thoughts on “Videopostitus: Lenna & Nora!

 1. Ly says:

  Nii liigutav video, väiksed armsad mõnglid teil! See beebiaeg läheb meeletul kiirusel, minu üks beebi on 3a ja teine sai täna 9 kuud. Naudi!!
  Pikk pai ja kalli lastele!♡

 2. Elis says:

  Kõrvalt olen päris mitut sõbrannat ja nende pisikesi jälginud, vanusevahe 2a u. See saab raske olema ja eks see kahene tahab palju tähelepanu.. Tekib armukadedus jms.
  Lasteaia koha pealt usun, et vaevalt Lennale selline mulje jääb, et ta ta peab seal nüüd liialt käima. Kui talle seal meeldib ja ta end hästi tunneb, siis ta nii ei mõtle (mina uusn nii vähemalt). Ja kahesel on tavaliselt aias huvitavam kui kodus, eriti emme on koguaeg kinni. Pane talle neljas päev juurde ja vaata, mis saab: nt E, T ja N, R- siis ei väsi aiast ära, vahepeal üks vaba päev, kus saab nt rohkem õega ise tegeleda,emme näitab ja aitab.

  • NautigeHetke says:

   Näis jaa, kuidas minema hakkab 🙂 Armukadedust ei karda.. pigem seda, et Lenna ei tunneks end kuidagi eemalseisvana.
   Aga hakkame katsetama jaa!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga