Videopostitus: Lenna 1-aastane sünnipäev

Lenna sünnipäevale hakkasin mõtlema juba kaks kuud varem. Tahtsime esimest sünnipäeva suuremalt pidada. Mitte sellepärast, et Lenna sellest eriliselt suurt rõõmu tunneks (tegelikult ta ju väga ei mõistagi), vaid rohkem enda jaoks. Tundus tore aasta viimasel päeval kõik pere ja sõbrad kokku kutsuda, vana aasta ära saata ning meie jaoks olulist päeva – Lenna sünnipäeva – koos tähistada!

Otsisin meie seltskonnale sobivat mängutuba ning ei pidanudki kaugele vaatama, sest Vallatuste mängutuba oli nõus meiega oma ruume jagama. Olen nii mõneski mängutoas käinud ning see on endiselt üks minu lemmikutest. Meie perekond on üsna suur ning Vallatuste mängutoas on parajalt ruumi. Eriti meeldib see, et kõik ei pea ühes ruumis ninapidi koos olema, vaid soovi korral on võimalik teistest eralduda. Samuti suureks plussiks oli valikul see, et 1-aastasel lapsel seal ka midagi teha oleks. Neil on lausa eraldi avatud ruum, kus on pisematele tegevust. Kuna meie peres on ka vanemaid lapsi, siis nende jaoks oli ideaalne variant oma aega sisustada lauajalgpalli, piljardit või wii’d mängides. Maja perenaine on samuti väga sõbralik ning paindlik. Panime paika, et sünnipäev võiks toimuda ajavahemikus 14.00 – 17.00. Hiljem hakkasin mõtlema, et enne on vaja ju ruum ka valmis sättida. Nii tuldi meile vastu ja saime tund aega varem sisse.

Meil oli peole kutsutud omajagu inimesi ning lõpuks tulemisest andsid teada 30 täiskasvanut + 14 last. PS! Alati märkige sünnipäevakutsele juurde lisalause tulemise või mittetulemise kohta. Muidu on see korraldamine ikka peavalu, kui ei tea, kuidas söögiga arvestada. Me küll teadsime külaliste arvu, kuid ikka oli keeruline kogustele mõelda. Niisiis lasin emal teha kartulisalati, vanaemal viineripirukad, tellisime suupisteid ja lihavaagnad ning joogiks pakkusime morssi ja vett. Selline tavaline lastesünnipäeva laud.

Lenna sünnipäevakutse

Tordi tellimisega oli aga paras kammajaa.  Kirjutasin juba detsembri alguses paljudesse kohtadesse, kust olin varem tellinud või kogemus positiivne olnud. Absoluutselt igalt poolt sain eitava vastuse, sest aasta viimane päev olevat nii palju tellimusi täis, et juurde ei kannatanud enam võtta. Olin juba ahastuses ja mõtlesin, et viimasel juhul tuleb siis poest osta. Siis mõtlesin uurida kohalikelt tegijatelt. Elame hetkel Tabasalus ning ämm on mul Harku elanike grupis, kus oli TOP1 soovituste hulgas Alice’i imeline tordimaa. Kirjutasin sinna viimases lootuses ning minu õnneks olid nad valmis viimase tellimuse aasta lõppu võtma. Mõtlesin siis, et kogu sünnipäeva teema võiks olla “Minnie” ning nii ka tort tellitud sai. Alguses pelgasin, sest tegu polnud traditsioonilise printsessitordiga. Välja kukkus aga super-lahe ning jäime väga rahule! Tort oli efektne ning meile kui ka külalistele maitses. Minu jaoks oli muidugi väga suureks boonuseks ka see, et tort toodi lausa koju soovitud kellaajaks kohale. Mis saakski parem olla! Kindlasti tellime teinekordki neilt! 🙂

_RAA0568

1_1

Sünnipäevale kutsusime ka fotograafi. Olen ise muidu suur pildistaja, aga teadsin, et nii paljude külaliste juuresolekul seda aega napiks, sest tahtsin ka veel filmida. Seekord usaldasime sünnipäeva jäädvustamise Triin Raa kätte. Leidsin tema kontaktid ja tehtud tööd internetist. Minu jaoks oli oluline, et ta ka varem lapsi pildistanud oleks. Tean ju isegi, et väikeste inimeste hea pildile saamine pole üldse nii lihtne. Mulle väga meeldis tema juures see, et ta oli justkui nähtamatu, aga koguaeg pildistas. Erikule veel ütlesin, et kahte inimest nägin ma sünnipäeval väga vähe ja need olid Lenna ja Triin! Olen supertänulik, et ta meile juba sama päeva õhtul mõned pildid saatis!

_RAA0198

_RAA0598

Kõik elementaarne oli justkui valmis, kuid ikkagi tundus nagu midagi oleks puudu. Tahtsin väga peopaika natukene rohkem teemasse viia või meielikumaks muuta. Nädal enne sünnipäeva leidsin facebookist sellise lehekülje nagu „Dekoratsioon & Print“. Arvasin, et olin lootusetult hiljaks jäänud, sest pühad olid just alanud, kuid ei. Mulle vastati kohe ja öeldi, et jõuavad ilusti tehtud. Tulemusega jäin jälle väga rahule. Kui keegi külalistest veel ei teadnud, vanaks Lenna sai, siis rippus see neil nüüd otse silme ees. Lisaks tellisin veel viimasel hetkel muffinikaunistused.

735111_498403663665440_9883201152063301_n

Üks hetk avastasin meie detsembribeebide grupist, et Kristiina Martmaa (kes oli ka sünnipäevale kutsutud), oli just oma poja sünnipäeva puhul kujundanud vahva plakati! Mina, kes ma igasuguste mälestuste talletamise fänn olen, teadsin, et mul on samasugust vaja. Minu õnneks oli ta nõus oma tööd meilegi pakkuma. Saatsin talle pildid ja andmed ning kui plakat valmis sai, tuli pisar silma. Nii lihtne ja tore asi Lennale mälestuseks kinkida. Lasin plakati fotona välja printida ning see leidis oma koha mängutoa seinal. Lisaks sellele printisin veel hulganisti pilte välja, mis samuti läksid kõik seinale. Selline väike fotomeenutus!

first_year_Lenna_2

Alustasingi neljapäeva hommikul rõõmsalt ettevalmistustega. Kogu logistika oli ilusti planeeritud, mida, millal ja kust midagi ära tooma pean, et kella 13.00’ks kohale jõuda. Erikule jäi siis Lennaga majandamine, sest tahtsin, et tema päev võimalikult tavapäraselt algaks. 14.00 saabusidki esimesed külalised. Sai juttu puhutud, morsitopsid kokku löödud ja torti söödud. Ämm lahkus Lennaga pärast torti, nii saime ise rahulikult oma asjadega lõpetatud.

Lõppude lõpuks on mul hea meel, et sünnipäeva selliselt tähistasime. Minul oli igatahes täitsa tore! Koju jõudes alles märkasin, kui palju kingitusi Lenna sai. Siiralt suured tänud teile, kallid sõbrad, kohaletulemise ja kingituste eest! Lenna tänab kniksuga.

IMG_8950

PS! Triinult saan nädala pärast pildid, siis jagan teiega ka!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga