Videopostitus: jõululaupäev

Ongi jälle need jõulud käes! Naljakas, kuidas aastatega on pühade ootus kahanenud, kuid väikeste laste siiras rõõm teeb jõulud taas eriliseks. Eriti nüüd, mil Lenna on saamas neli ja Nora kaks. Leenu saab meil juba üsna hästi kõigest aru ning Noral on ka seoses jõuludega esimene elevus tekkinud.

Veel üleeile mõtlesin, et selle aasta jõulud saavad ühed kohutavamad olema. Kaks ööd enne jõululaupäeva ärkas Lenna üles ja oksendas kõik kohad täis – voodi, põranda, vaiba, diivani. Olles Rosanna alles kell 1 öösel magama saanud, oli pooleteist tunni pärast selline üllatus ikka väga liiast. Küürisin, koristasin, pesin ja umbes tunni pärast uuesti. Lõpuks loobusin ja hommikul oli kodu täielik seapesa. Oleksin ma teadnud, et ka Erikut ja mind see tõbi tabab, oleks ma öösel kõik kohad ära küürinud ja kraaminud. Hommikuks oli seis selline, et Lenna oli lõbus, kuid näost lumivalge, Erikul oli nii halb, et lausa kontaktivõimetu.. ja mina suutsin küll rääkida, kuid enese liigutamine oli ikka suur vaev. See päev oli tõeline piin ja kujutasin juba ette, et kui jõululaupäev samas taktis algab, siis jäävad kohe kindlasti kõik pidustused ära.

Jumal tänatud, et 24. detsembri hommikuks oli enesetunne rohkem kui meeldiv, energia ja jõud oli tagasi tulnud. Ärkasin hommikul esimesena ning sain rahulikult köögi korda teha, laua katta ja omletti valmistada. Tüdrukud olid väga põnevil, eriti Nora, kes ei saanud üldse aru, mis pakid ja kust need öösel meie koju tulnud on!? Sõime hommikusöögi ära ja asusime aga avama. Alguses tundus, et uusi asju on korraga nii palju, et silme ees läks veidi kirjuks.. kuid kui kogu komplekti kokku panime ja mängutuppa viisime, siis oli tüdrukuid sealt raske ära saada. Isegi õhtul teatas Lenna, et ta pole saanud oma uue kohvik-poega üldse mängida ning magama ta minna ei taha..

Sel aastal sai kingituste osas kokku lepitud nii, et on vaid koju vajaminevad kingid ning lastele. Lenna ja Nora said endale kohvik-poe, poekäru, puidust rösteri/teeserviisi/toiduained/kassaaparaadi ja piparkoogi tegemise komplekti. Rosanna sai endale Brittoni poolt beebimonitorid. Perekingitusteks leidsime kuuse alt Fiskars linnukäärid, kruusid, uued kapad seintele, Kiwi inhalaatori, perekaardi . Mina sain endale märkmiku ja hõbedased kõrvarõngad, Erik raamatu. Ja ka Vilkur sai endale uued sööginõud.

Jõuluõhtu veetsime me minu vanemate kodus.  Mul oli kõige rohkem hea meel selle üle, et tüdrukud said ühest peost ikkagi osa ning kuna meil oli ka jõuluvana tellitud, siis oleksin ma eriti kurb olnud, kui oleksime kodused pidanud olema. Saime head paremat toitu nautida, jõuluvana tervitada, kingitusi avada ning juttu rääkida. Rosanna pidas end ka ilusti üleval – magas ja oli veidi omaette, nii et sai ise ka õhtut nautida! Jõuluvana tõi meile veel ühe vahva motoorikamängu Pallina, korduvkasutatavate kleepsudega raamatu ja veepliiatsiga värviraamatu. Roosinupuke sai uhkeks ID-kaardi omanikuks! Minu vanaemalt said lapsed veel laulva karu, pügatava koera, Rosanna endale püksid ja meie üht-teist veel, aitäh! Ja minu ema kinkis meile teatripiletid, mille üle on mul nii tohutult hea meel! Meil on ikka aegajalt teemaks, et VÄHEMALT kord aastas võiks ikka teatrisse jõuda..  nii, et kingitus läks vägagi asja ette! Jõululaupäev oli täpselt selline nagu soovinud oleks – ilus lumine, ümbritsetud poaitiivsetest ja rõõmsatest inimestest!

  

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga