Videopostitus: beebide veealune pildistamine

Kolmas laps, kolmas kord. Ei saa ju Rosanna oma õdedest kehvem olla, mistõttu võtsime ka temaga veealuse pildistamise ette. Naljakas, et kogemust on käimistega juba omajagu ning ka sel korral otsustasin ise grupid kokku panna. Ah, et kuidas ma viitsin? Ikka sellepärast, et ise minna saaks, aga mul pole ka kahju teiste eest organiseerida, sest kui juba nii kui nii välja reklaamin, las saavad ka teised sellest kasu. Kolme korra jooksul on 70 ema pildistamas käinud ning tänu kaksikutele on beebisid veel rohkem. Kuni Rosannani olin ma truu allveefotograafile Martin Koot, kuid kuna tema enam selliselt pildistamas ei käi, jõudsin kiirete soovitustega Pillery  Teesaluni.

Üsna kiirelt saime heale kokkuleppele, sest organiseerimise eest olen alati palunud paremat hinda, mis annab ka mulle eelise rohkem emasid kaasata. Varasemalt olen teiste emadega Audentese Spordiklubis pildistamas käinud. Seekord sai truuks jäädud Reval Spordile, sest nende juures on tegelikult kordi mõnusam. Mäletan, kuidas Audenteses olid mõned beebimatid ning lapsed pidid nendega põrandal olema.. teised ootasid siis oma järge ja selline veidi tüütu oli. Revalis on beebiala ning keegi ei pea kuskil põrandal redutama. Samuti on palju mugavam seal leida privaatsem nurk näiteks imetamiseks. Küll aga ka meil läks korraks vähe kitsaks seal, kui kõik parasjagu korraga jõudnud olid. Siiski, oma kogemuse põhjal ütlen küll, et kõik on palju paremini läbi mõeldud. Isegi turvahällidele on sobiv koht mähkimislaudade all, et saaks ruumi kokku hoida. Saan aru, et kõikides veekeskustes pole piisavalt ruumi, aga see on küll üks asi, millele võiks iga teenuspakkuja mõelda (vähemalt need, kelle kliendid tulevad koos lastega). Beebibasseini tasu oli 50 eurot ja kusjuures jäin mõtlema, et päris tore oleks korraldada seal ka muid üritusi. Jälle out of box, aga tore oleks! Tegelikult on Revalis veel üsna suur mängutuba olemas ning tean, et ka Reval ise korraldab selliseid ujumistrenn + mäng üritusi, kuid miks mitte seda ka oma seltskonnaga teha.

Minu grupp pildistas 10.30 – 11.30. Küll tundsid osad emad muret, et aga mis siis saab, kui pildistamine lapse uneajale jääb? Teadagi, nii väiksed ju vahetavad oma graafikuid üsna tihedalt ning kunagi ei tea, mida päev tuua võib. Mina, kes ma olen oma lastega alati üsna punktuaalne olnud ning uneaegadest korrektselt kinni pidanud, sest mine tea, mis muidu õhtu toob.. siis Rosannaga võtan ma kordi vabamalt. Tavaliselt jääb ta meilgi just sel ajal oma esimesse unne, kuid pildistamise päeval võtsin ta tuimalt varem üles, lasin pool tundi enne pildistamist tukkuda ja pidas nii ilusti vastu. Reeglina võiks basseinis kohal olla täpselt õigel ajal, sest fotograaf viib väikse sissejuhatuse läbi. Mis ma täheldanud olen, on see, et kõige tähtsam on last mitte vee alla suruda ja hirmuga vee alt välja krabada. Vanemad ise tekitavad lastele selle “paanika”. Beebid on rahumeeli nõus sukelduma ja ei tee tihti vee alt väljudes teist nägugi. Üks sukeldumine käib tegelikult nii ruttu, et vahel mõtled, kas fotograaf üldse midagi üles pildistada jõuabki.

Näeb siis välja selliselt, et asetad lapse enda kõrvale vee peale ning lased tal lihtsalt vee alla vajuda. Hea, kui astud korraks eemale, kuid midagi hullu pole, kui ka ei astu. Ei mingit surumist või lükkamist.. Meil Revali ujumisõpetaja rääkis, et hea oleks lapsele sellest ka märku anda.. tüüpiline, mida öeldakse on  “1, 2, 3 – sukeldu”. Loed rahus kolmeni ja võtad lapse liikumise pealt taas välja. Mäletan, et varasemat sukeldumisvideo jagades tuli ikka kommentaare, et “issand, mina küll oma lapsele nii ei suudaks teha”. Kõlab nii nagu saaks surmapatuga hakkama. Beebid ju käivad eraldi ujumistrennideski, kus lausa õpetatakse lapsi vee all ujuma.. kuidas see pildistamas käimine siis hullem tundub? Meie beebidest valdav osa olid kõik heatujulised.

Tihti küsitakse, kas tunni jooksul jõuab üldse  10 beebit pildile võtta? Aega on tohutult palju! Reeglina 40 minuti pealt juba pooled lahkuvad, sest beebid lihtsalt väsivad. Ka meie tegime kuskil viis sukeldumist (iga sukeldumisega saad ca 2 pilti).  Minu jaoks ei olegi see veealune pildistamine midagi sellist, kus ma ootaksin tulemuseks 10 perfektset pilti. Mul on hea meel, kui ma kas või ühe toreda mälestuse sellest käimisest saan. Kodus on seda piltide küllust küll ja veel. Mul on nii hea meel, et kõikide tüdrukutega sain mõned õnnestunud võtted, mille neile mälestuseks fotoraamatusse paigutan.

Igatahes Pillery teeb tõesti head tööd ning mina soovitan igal juhul see pildsitamine ette võtta! Beebid on vahetud ja lahedad, ka vee all. Igal ühel on see oma nägu. Üks ema saatis just oma poja pildid, kus kõigil neist on keel suust väljas. See teebki asja lahedaks! Lapsed ei peagi sul vee all seal ilusat suurt ja laia naeratust tegema.. Ma usun, et iga vanema jaoks ongi see tema lapse “oma” see kõige armsam. Mõni on kulm kortsus, mõnel silm kinni, mõni veidi ehmunud, teine üllatunud, kolmas teeb võimlemisharjutusi. Mind ajas nii naerma, kui Erik üritas Rosannaga sukelduda.. Sukeldus küll, aga laps jäi ainult vee peale..  Sellised ühised käimised on juba käimise pärast väärt. Meil isiklikult oli küll hästi tore hommikupoolik!

 

2 thoughts on “Videopostitus: beebide veealune pildistamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga