Vastutustunne & emotsioonid

Ma olen viimasel ajal ikka nii palju mõelnud ja tundnud, et kui suur vastutus ikka tegelikult laste saamine on. Sisimas olen pigem selline “go with the flow” – lapsed kasvavad koos meiega ja meie järgi. Tõepoolest olen ma rohkem selline vabalt võttev vanem. Ma ei torma enamjaolt kunagi lastele järele, ega astu nende kõrval samm sammul. Mul on olnud elus mõned ehmatavad hetked, kuid ausalt öeldes Lennaga toimuv toob minus vist enim erinevaid emotsioone üles. Mul keerlevad ikka peas mõtted, kas oleks saanud kiiremini reageerida? Mis edasi saab? Lenna ise on selline rõõmus ja täiesti tavaline. Antibiootikum mõjub igasugsutele valudele ülihästi ning sisuliselt teiseks päevaks tõmbas juba punetus näost tagasi ning ta ei kurtnud ebameeldivustunnet. Küll aga kohutavalt  – otsin siia sõnu … – on näha tema nägu nii palju muutumas. Olin terve pika nädalavahetuse lastega omapead ning õhtuti on selline õnnetu tunne lihtsalt peal. Jõudsin viimase kolme päevaga sinna punkti, kus avastasin, et Vilkuri puugirohi kaotas toime augusti lõpu seisuga ning ma isegi ei mõelnud selle uuendamisele, sest tundus, et ilmad lähevad tormiseks ja külmaks. Ma absoluutselt ei mõelnud ning arvasin, et sügis on käes, selle teemaga on siis korras. Ja aina enam olen ma kindel, et ta selle puugi augusti lõpus /septembri alguses just kassilt sai. Saan kõigest aru, et ega siin polegi mõtet mõelda, et kas tõesti enda lohakus? Küll aga lapsele näkku vaadates on seda raske mitte teha. Ma ei lisa siia videosid, aga on selgelt näha, et silmad pilguvad väga erinevalt. Eriti hästi on erinevusi näha, kui ta ise on emotsionaalne. Suurelt naeratades parem pool naerab ja vasak pool on sisuliselt paigal. Ja ta saab sellest ise väga hästi aru.  Ma ütlen ausalt, seda on emana raske vaadata, kuidas nii lühikekse ajaga on midagi nii drastilist ja silmnähtavat muutunud. Sest see on ometigi sinu enda laps! Ja see vägisi paneb mõtlema, et kui ma vaid oleksin olnud tähelepanelikum ..?  Mul oli täna nii mitu küsimust õhus, et kirjutasin ka arstile. Ehk saame me ise kuidagi kodus juba kaasa aidata ja näolihaseid mingitki moodi treenida/mudida/masseerida? Kes borrelioosist taastunud, palun saatke oma nõuanded minu poole.

Lisaks kui varem olin ma üsna selline, et on kuidas on nende sügishaigustega. Lapsed ikka korjavad üles ja kui vaja, siis ravime kodus.. siis nüüd ikka paneb iga asi mõtlema. Lapsed on nädala pärast ämma juurde minemas ja jõudsin isegi talle juba kirjutada, et kuule äkki ta saaks vältida kassi laskmist Lenna tuppa. Mulle meenus see äge allergiline reaktsioon, mis vahepeal meil endil kodus toimus ja ma ei tea, kas see oli kuidagi võimendatud tänu sellele borrelioosile või mis? Üldse on see jõhker AB kuur tema sisemust töötlemas ning immuunsüsteem tavapärasest oluliselt nõrgem. Lisaks vaatan ma juba teist päeva õue ja mõtlen, kas muru on juba liiga pikk ja puugid ronivad seal kõrte otsas? Ei taha üldse üle mõelda ega midagi, ainuke südamesoov on, et Lenna saaks terveks ja ta nägu muutuks selliseks nagu see varasemalt oli.

Lenna ise on kogu selle tralli juures ikka nii tohutult tubli! Ma imestan, kuidas mul selline laps saab olla. Nii vapper ja tahaks öelda lihtsalt täielik viieline! Arst palus, et õues veedaksime aega vaid rahulikult – ei jookse, ei kiigu, ei lase liugu, ei sõida rattaga … ühesõnaga väldiks liigset tuult. Õues vaid ilusa ilmaga! No ja kujutate te ette, et kõik lapsed jooksevad ja mängivad umbes kulli ja siis ma pean Lennale ütlema, et ära jookse! Kuna seekord pole tegu mingisuguse suvalise köha või nohuga, siis võtan ikka reegleid täie tõsidusega. Ma lihtsalt ei kujutaks ette, kui öeldaks, et kuulge oleks pidanud endid rohkem hoidma. Üleeile läksimegi korra riidu ning see sügav solvumine lõppes nutuga, sest nägin teda ümber maja jooksmas ja keelasin koheselt. Leppisime ära ja ta sai tegelikult väga hästi aru, miks ma nii reageerin ning see pole minu jaoks koht, kus nalja visata. Ja täna (uus päev on juba vahepeal küll kätte jõudnud) ma jälgisin teda läbi akna mängimas ning vaatan, et läheb kiirkõnnil pallile järele.. ning kui teised jooksid, siis tema samm selle võrra kiiremaks ei läinud. Õhtul veel naersin Erikule, et saad aru, ongi lihtsalt selline laps! Kui ühe korra öeldud, siis võtab ikka täie tõsidusega.

Väiksemad võtavad kodus tihti suurema tähelepanu endale. Mul on ülihea meel, et saan võtta nende lasteaia arvelt nüüd aja ja olla vaid Lennaga. Minu armas, kallis Lenna! Näen temas nii palju iseennast ja mul on täiega selline “minu tütar” mode peal. Vist tavapärasest kümnekordselt. See emadus on ikka imelik asi.. eriti teeb see hellaks, kui mure on suur.

Mulle nii meenub nädalavahetus enne borrelioosist teada saamist. Meie juures käis imeline sõber BABE’st, kes tõi meile head ja paremat ning kellelt kusjuures küsisin sel korral välja loosimiseks just sarja lastele!  Mul endal on kodus lastele mõeldud tooteid juba omajagu varutud, niisiis proovisin ise hoopis uue näokoorija ära ning kuna mu kannad vajasid lisaväge, siis jalakreem läks ka kasutusse. Olin just sõbrannadega üheks ööks spasse minemas ning super õnnelik, et saan kõik kotti visata ja hea paremaga end turgutada ning lihtsalt ühe ööpäeva endale võtta. BABE pakk oli mul aga parasjagu laual ning mõtlesin, et oh, aega veel veidi on, teeks loosimise jaoks mõned pildid. Lennal on juba päris hea arusaam, mis, kellele ja miks ning tuli mu juurde ja küsis, kas ta võib ise pildile tulla, et ta võib neid asju hoida. Üldse Lennale olen aina rohkem rääkinud, et jagan meie pere toimetusi ka teistega ning meil on hunnik toredaid inimesi, kes meie tegemistele kaasa elavad. Küsisin ka temalt viimase kahe pildi kohta, kus ta nägu on punane, et kas võin ka teistele neid näidata? Lugesin talle lugejate kommentaare ja häid soove ette ja ütlesin ka edasi, et loodetavasti oli tema loost ka teistele kasu!

Küll aga kes soovib BABE loosist osa võtta, siis edasine on teile..

BABE juurde tulles! Kes veel kätte külge pole pannud, siis ma tõesti ülivõrdes soovitan teil proovida. Loosin seekord välja erinevad Eesti Allergialiidu poolt tunnustatud tooted nagu:

 1. Dushigeel
 2. Intiimpesugeel. Meie peres vaieldamatult asendamatu toode, mis on igapäevaselt kasutuses.
 3. Laste pehmendav kehakreem, mis sobib hästi ka atoopilise dermatiidiga naha puhul
 4. Mitsellaarvesi beebidele. Ülimugav kotti pistmiseks ning kuhu iganes kaasa võtmiseks. Pudel on ise mõnus väike ja käepärane (100ml). Sobib käte, keha ja pepu puhastamiseks. Oluline on siinkohal välja tuua, et see on hüpoallergeenne. Alkoholi-, värvainete-, ftalaadi-, parabeeni-, mineraalõli-,seebivaba.
 5. Laste näopalsam. Jällegi mõnus asi, mida kotti pista ja endagi nahal kasutada. Pehmendab ja leevendab ärritunud nahka. Nüüd vastu talve on eriti mõnus kasutusele võtta!

Igatahes head katsetamist!

#koostöö

3 thoughts on “Vastutustunne & emotsioonid

 1. Meirit says:

  Nii kurb lugeda,viimased ilusad ilmad ja laps peab ainult rahulikult võtma ei saa täistuuridel ringi rallida.
  Õnneks ravi peal ja Lenna taastub kindlasti ruttu.
  Tuleb meelde,kus enda vanematel lastel avastati laisksilmsus mõlemal ja said mõlemad prillid ja pidid ühe silma,selle mis paremini nägi kinni katma.
  Terve suve käisin järgi,et väiksem koguaeg prille eest ei tõmbaks-pidi ju ainult kehvemalt nägeva silmaga nö kōik toimetused tegema.
  Tagantjärgi jube aeg oli,aga said vähemalt mōlemad silmad tööle.
  Prille kahjuks peavad siiani kandma.

  Babe tooted meie pere ühed lemmikud ja 2a pesamunal praegugi need kasutusel.
  Seega loosis osaleks heameelega 😊!

  Kiiret paranemist Lennale!💞

 2. Kadri says:

  Mu ema põdes aastaid tagasi borrellioosi ning mäletan, et ta pidevalt oli peavaludest kurnatu, pigmendilaigud on siiani näha ning tundub, et ka liigesed on haiged, eriti randmed ja hilja aegu pidi põlvega füsios käima. Ma küll taastumisest ei oska midagi rääkida, aga kuna olen loodusravi huviline, siis soovitan murega pigem homöopaadi poole pöörduda, sest antibiootikumid võivad borreelia viia sügavale liigestesse ning tervenemine võtab kauem aega. Uurige nt Merle Martinsoni või Elery Tammemägi käest, nemad on Eesti juhtivad homöopaadid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga