Valimised 2013!

Käes on jälle aeg, kus poliitikud leiavad natukene rohkem aega, et rahvale meeldida– mis muud kui kohalike omavalitsuste voligkogu valimised! Ma ei tea, kas asi on minus või varasemalt olen ma niivõrd noor olnud, et pole süvenenud. Mainin ka kohe ära, et pole ühegi erakonna tulihingeline fänn. Tõesti pean tõdema, et sellel aastal valimistele eelnev aeg on olnud väga piinlik. Mõned näited:
1.      Kampaaniad, kus ennast nähtavaks tehes ei jää muud üle kui teisi mustata. Vähe on kuulda ja näha sisulist poolt, rohkem ikka sellist võimuvõitlust.

2.       Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Valdo Randpere ummikus (mida polnud) ootajatele kohvi, saiakesi ja küpsiseid pakkumas. Teisisõnu siis küpsise eest häält nurumas.

3.       Eerik-Niiles Kross organiseeris Savisaare korruptsioonist teatava plakati Tallinna Televisiooni stuudio akna taha, kus käis otsesaade Edgari endaga.

4.       TV3 uudised vahendasid uudisklippi, kus Valdo Randpere käis ukselt uksele oma visiitkaarti jagamas. Mõni üksik avas ka ukse.

5.       Edgar Savisaar avaldas muusikapala „Kaunis maa”, kus ta isiklikult laulab meie kaunist kodumaast.

6.       Eerik-Niiles Kross omakorda avaldab jutuklipi „Vali muutus”, kus ta räägib oma valgest kutsikast (kes samuti videos), kellest saab siis Tallinna tuleviku koer.

7.       Keskerakonnal ei jää siin juures muud üle kui ennast kiita ja ühtlasi ka rõhutada tohutut Tallinna arengut. Samuti ei jõua ta kääre käest ära panna, sest vaja avada ehitusjärgus jäähalli.
Ja need „põnevad” rahastamise „skandaalid” pole ausalt ammu juba mingi uudis. Ja no tõesti, kas on neid naiivitare, kes arvavad, et ainult Keskerakond sahkerdab?

Tegelikult on kogu palagani taustal ka täiesti normaalseid poliitikuid ja aktiivseid inimesi, keda võiks rohkem märgata. Seega kindlasti on iga inimese kohus minna 20. oktoobril valima! Ja tõsiselt tahaks inimestele südamele panna, et ärge lähtuge valides üldisest mulast, vaid mõelge natukene kaugemale. Ärge olge kinni stampides või selles, mida olete koguaeg harjunud mõtlema. Mõelge sellele, millises ühiskonnas te enne kõike ise elada tahate ja siis leidke seoseid vastava poliitikaga. See on tegelikult masendav kuulata, kuidas inimesed näevad asju nii primitiivselt . Sotsiaaldemokraadid= rikas annab raha vaesele. Reformierakond= igaüks rügab enda eest. Keskerakond = Savisaar venelaste toetaja. IRL = Eerik-Niiles Kross. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga