Uus kogemus -ema/beebi fitness Reval Spordis

Alustan postituse kirjutamist värske emotsiooniga. Nimelt võtsime täna esimest korda Reval Spordis osa ema/beebi fitness trennist.  Vaatasin juba jaanuari alguses, et Revalis sellised trennid on ning minu teada Leenu ja Norsi titeajal neid veel ei eksisteerinud. Kes teab, võibolla mäletan valesti. Kogusin minekuga omajagu aega, sest olin kuidagi eelarvamusel, et küll on raske lapse uneajaga seda sättida, sest stardime ju linnast väljast ning kuna trenn algab 10.30, siis Roosi pidid 9.45’ks kutu olema. Olin veel hommikul kahe vahel, et jätan siiski minemata, kuid viimasel hetkel võtsin Roosi 8 üles ning jäin näpud ristis lootma, et ta 1h 45 min ära väsib ning autos magama jääb.

Söötsin tal kõhu punni, sest teadsin, et vahetult enne trenni sööta ei tohiks. Õnneks jäi ta ilusti autos magama ning sai pool tunnikest end enne trenni koguda. Mis ma siis enne minekut arvasin? Arvasin, et ema /beebi fitness on umbes midagi sellist, kus tuleme beebidega kokku, teeme mõningaid harjutusi, toimetame/söödame/ tegeleme vahepeal lastega, kui vaja ja noh, arvasin, et 45 minuti jooksul üht – teist harjutusi teeme, aga ei võtnud seda üldse sellise “päris” trennina. Rääkisin ju E.’le, et käin umbes täna Roosiga ära ja siis homme teeme ühise pikema rattatrenni.

Ütlen kohe, et ema/beebi fitness tundub minu jaoks trennis käimiseks isegi mugavam variant (ma pean siia kohe ära mainima, et palun kasutage seda sõna õigesti. Viimasel ajal näen kirjapildis nii palju sõna varjant, kui beebide ujumine. Mina tõmbasin endale kodus juba trenniriided selga, sisetossud viskasin Roosi beebitarvete kotti, kus oli veel kaasas üks kõrin, niisked salvakad, mähkmed ja kõik. Mõtlesin, et beebialasse jätan vaid turvahälli, oma fliisi ja välisjalanõud. Lapse koos kotiga võtsin trenni kaasa. Kuna ma arvasin, et mingit erilist higistamist seal olema ei saa, siis mõtlesin, et pärast trenni sõidan otse koju ja VAJADUSEL pesen seal.

Trenni tuli meid kuskil kümne ringis ning emad olid sellised mõnusad toredad, tegin ma ju kohe paljudega juttugi. Saali jõudes ootas meid ees üks selliseid “suruvamaid” treenereid. Ei teagi, kas see on just õige sõna teda kirjeldamaks.. aga kuna olen vesiaeroobikat tema käe all teinud, siis tal on alati kõige raskemad trennid olnud.  Mõtlesin siis endamisi, et huvitav, miks sellisele powerit täis treenerile nii lahja trenn on määratud. Pidavat siin ju vaiksem muusika olema ja tundus, et just kui midagi rahulikku on ees ootamas. Oh jah, ma eksisin. Rängalt eksisin! Nähes, et osadel on batuudid juba jalge ees ja need polnud teps mitte lastele mõeldud, sain ma aru, et siin läheb hüppamiseks. Johhaidiii, ma pakun, et kui ma 10 minutit olin seal täie hooga igas suunas vehkinud, pidin ma juba otsad andma ja esimese lonksu vett rüüpama (seda teen ma tavaliselt reeglina trenni lõpus). Pool liitrit vett läks nagu niuhti, sest hüpetele järgnesid igasugused erinevad kükid ja harjutused erinevatele lihasgruppidele. Kui vesi otsa sai ja Roosi ka mulle üllatuseks kõik see 45 minutit põrandal uudistas ning vahepeal suu lahti mind hüppamas vaatas.. siis ei olnud mul ka mingit ettekäänet seal “oi tupsukene, tule ma võtan su sülle ja lohutan siin 10 minutit”. Noup. Kohe, kui pikemaks jooma jäin, tuli meeldetuletus “emmed, ruttu nüüd tagasi”. Mulle tegelikult väga meeldib selle treeneri moto ja mõte.. “palun naised, te olete siin enda jaoks”, “ära kuluta minu aega, ära kuluta enda aega”. No nii tuli seal praktiliselt kõik see 45 minutit endast pea maksimum anda. Lõpus, kui lihtsalt jalad all värisesid, siis istusin ja mõtlesin, et ma ei suuda enam. Õnnekes tulid kohe kõhulihaste harjutused peale.. neid ma jaksan tavaliselt kõige pikemalt teha. Treenimiseks on seal erinevad võimalused. Põhimõtteliselt on enamus harjutusi võimalik teha lisaraskusega, milleks võiks olla näiteks laps. Kui lapsega ei õnnestu, on võimalik ka hantlid kaasata. Mina tegin käelihaseid Roskaga, nii pikali kui püsti! Rosin on mul juba 8 kilo täis ning selline paras mütakas, kellega tõsteid teha.

Ühesõnaga see trenn oli päris trenn, nii et ma olin 45 minuti möödudes täiesti higine ja mõtlesin, et kuramus ma selle rätiku koju jätsin. Kimasin ruttu koju ja taastusin rahus dushi all. See oli tõepoolest väga lahe treening ja mulle tõsiselt nii meeldis. Ma loodan, et kellaajaliselt saame klappima, sest tahaksin teinekordki osa võtta. Pärast trenni oli kohe tunne, et olen oma keha jaoks täna kasulik olnud! Hästi tore ja rutiinist väljas hommikupoolik – siiralt soovitan! Trennid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti, hommikul 10.30 – 11.15.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga