Uuele aastale lähenen uutmoodi!

Vana aasta selja taha jäetud ning seda rohkem meenutada ei soovigi. Naljakas, kuidas paljudel, sh. ka endal saabub nö uue aastaga uus hingamine. Justkui 31. detsember on teab mis “võiks juba läbi saada”,  aga 1. jaanuar nagu hingeõnnistus. Ka mina sattusin Sandra Vabarna ideele esitada ja täita uue aasta eesmärgid kuude kaupa ning siis aasta lõpus vaadata, kuidas see õnnestus ja mis tehtud sai. Tundub kordi motiveerivam, kui vana hea “võtan aasta lõpuks 10 kg alla”, et aasta lõpus uueks aastaks sama soovida. Ma tegin listile väiksed muudatused ja kirjutasin exceli to do listi üles. Nii on mugav kohe linnuke ette panna, kui miskit jälle tehtud on!  Näiteks lisasin sinna füüsiline tervis; vaimne tervise/eneseareng; abikaasa; lapsed; lähedased; sõbrad; majanduslik olukord ja heategu. Mõned näited siis:

  1. Jaanuaris kõnnin iga päev vähemalt 5km/10000 sammu. Karastan end iga päev vees, lumes või külma dushi all.
  2. Kirjutan. Pildistan kord nädalas lapsi
  3. Teen väljasõidu E.’ga; otsime lastele üheks ööks öömaja.
  4. Käin L.’ga sünnipäevaraha realiseerimas; korraldan N.’le laheda peo ja lähen R.’ga kahekesi kelgutama.
  5. Helistan vanaemale
  6. Kutsun sõbrad külla
  7. Annetan jaanuaris Vähiravifondile
  8. Säästan teatud summa sissetulekutest

Osad asjad on välja jäetud, aga midagi analoogset see iga kuu kohta olema saab. Valdavalt siis toimuvad muudatused. Jaanuarikuus on juba mõnele asjale linnuke taha tõmmatud, nii et täitsa vahva on oma eesmärke täita.

Muideks möödunud aasta eesmärke silmitsedes, olid mul 95% seotud kodu ja perega, mis suurelt ka täide viidud said. Sel aastal kavatsen ma iga kuu midagi enda jaoks lubada ja teha. Eelmine aasta näitas ehedalt, et kui kerge on minna seda teed, kus mõtled ja teed kõigi teiste jaoks, aga ennast jätad kuidagi kõrvale .. sest küll jõuab!

Igatahes uus aasta on tõesti suurepäraselt alanud! Esimese nelja päevaga oleme jõudnud juba nii palju teha ning käia. Kohe mõnus produktiivne tunne on!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga