Uuel aastal uude vormi!

Ilmselgelt ei ole ma ainuke, kelle uue aasta lubadus oli toidulaud kontrolli alla saada ning end rohkem liigutada. Minu uus aasta on alanud väga aktiivselt ning tervislikult. Tõesti, pärast lapse sündi, kaotasin ma nädalaga oma kogutud 12 kg nagu poleks seda olnudki! Küll aga ühe kuu möödudes tekkis mul samasugune magusaisu nagu ka Nora beebiajal. Mu hommikusöögiks oli tavaliselt üks maisigalett juustuga ja tee. Vahetpidamata käisin magusakapis ja lõunasöök suuresti sellest koosneski. Ei aidanud ka magusapuudumine, sest kui kommid olid otsas, olin ma suuteline laste kapist kõrsiku leidma ning sellega pühapäeva pannkoogi jaoks soetatud nussat sööma. Imetamisega kaasnes ebaregulaarne toitumine ja metsik magusaisu! Viimane esimesest tingitud oligi. Ei aidanud ka kaasa  jõulukuu, mil komme, piparkooke ja muud magusat uksest ja aknast sisse voolas.  Kahe kuuga võtsin ma rõõmsalt ca 3 kg jälle juurde.

Juba detsembrikuu lõpus oli selge, et uuest aastast sõlmin ma taas Reval Spordiga aastase lepingu. Ma olen üsna hea planeerija, punktuaalne ja järjepidev ning minu jaoks ei ole keeruline leida seda aega, et end liigutada, asi on vaid motivatsioonis. Sel aastal on eesmärgiks end Tartu rattamaratoniks vormi viia. Samuti andis suure tõuke ka see, et Erik jäi sellest aastast isapuhkusele. Küll aga kolm last, kellest üks vaid 3-kuune, seavad mõningad piirangud. Eesmärgiks on Reval Sporti jõuda kahel korral nädalas ning kahel korral teha pikemaid kärutiire koduümbruses. Samuti sai meil varasemalt kokku lepitud, et selleks aastaks jäävad igasugused õhtused trennid ära ning kõik oma tegemised planeerime nii, et ka teisel poolel oleks lihtsam toimetada. Seetõttu suunasin sujuvalt ka Eriku 2019. aastaks Revalisse.

Vanemad lapsed käivad meil hetkel kolm korda nädalas lasteaias ning just neid päevi kasutame enda jaoks. Hetkel ongi nädalas üks täispikk toimetamispäev Erikule, teine mulle ning kolmandal päeval tahaksime koos trennis käia. Viimane plaan saab meil vist olema veidi segi pööratud, sest Rosanna keeldus üle öö pudelipiimast. Kuid seda asja nii ka ei jäta.. Kuna Reval Spordis on palju võimalusi ka beebidega treenimiseks, siis ilmselt tuleb hoopis oma ja beebidele mõeldud treeninguid kuidagi omavahel kombineerida. Praegu vaatame nädal korraga ning katsume lapse ikka taas pudeliga sõbraks saada.

Toitumise osas olen esimesed kaks nädalat kasutanud vana Kalmuse kava põhja, mis on mulle kavadest kõige mugavam variant. See on selline hästi basic, kus päeva jooksul on kolm korralikku toidukorda + 2 vahepala.  Toidu osas tuleb lihtsalt lähtuda reeglist 125 g liha + 250 g salatit/juurikaid kõrvale. Hommikusöökidega on samuti lihtne, sest valik on selline nagu muidugi harjunud – puder, omlett, võileivad. Põhimõte on siis süüa end saledaks..  Tarvis jälgida lihtsalt koguseid.  Näitan teile ühe päeva toiduvalikut:

Reval Spordi juurde tagasi tulles, siis ma olen tõepoolest sellele spordiklubile juba aastaid truuks jäänud. Isegi nüüd, kui elame Tallinnast väljaspool.  Mulle väga meeldib mõnusalt suur ja rohkete võimalustega jõusaal. Teen ise rohkem trenažööril kardiot ning reeglina alustan intervalltreeningust. Kuna minu pulss tõuseb üliruttu, siis  jooksmisest mul kaalulangetamisel väga kasu pole. Tavaliselt teen erinevate tõusude peal kiirkõndi, kus tõusuprotsent on 10% peal. Mulle iseenesest meeldib joosta, nii et vahepeal viskan ikka mõned kiiremad jooksuminutid ka sisse. Samuti on Revalis nüüd venitamisala mõnusalt suuremaks tehtud, nii et pärast kardiotrenni kolin tavaliselt hantlite ja muude raskustega matile. Teen seal  erinevad lihasgrupid läbi, venitan ja tulen tulema. Reval Spordi väga suureks boonuseks on mitmete lõõgastusaladega, suur veekeskus, erinevate veetreeningute ja saunadega. Kui keegi minult küsib, mis sporti mulle kõige rohkem meeldib teha, siis juba aastaid on vastuseks ujumine ja vesiaeroobika. Enda individuaalsetel treeningpäevadel valin alati vesiaeroobika ning Erikuga koos käime jõusaalis. Tegelikult on mulle silma jäänud veel mõned uued treeningud, näiteks ema/beebi fitness. Peakski uurima, kui vanade beebidega seal okei võimelda on? Ma eriti ei kujuta ette, kui hästi lapsed 45 minutit vastu peavad, aga põnev tundub küll! Üks minu varasemast suurest lemmikust on veel spinning, mis kahjuks on vaid õhtustel aegadel .. kuid vaatasin, et hommikusse on lükatud uus treening – striding. Ja selle võtan ka lähinädalatel ette!

Lühidalt võtaksin esimesed kümme päeva kokku selliselt – super hea enesetunne, värske olla ja mõnus taas liikuda! Täitsa motiveeriv on ka langevat kaalunumbrit näha, tänaseks -2,1 kg.

Alustamiseks pole vaja leida põhjuseid! Alati saab. Jõudu teile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga