Uue aasta eesmärgid, plaanid ja soovid!

Uus aasta, palju uusi plaane, eesmärke, soove! Panen sel korral kõik kirja, et aasta lõpus oleks lihtsam õnnestumised ja ebaõnnestumised kokku võtta. 2019 tõotab tulla tõeliselt perekeskne, samas ka paindlik aasta. E. jääb meiega koju ning täitsa huvitav saab olema, kuidas meil siin kulgema hakkab.

Jaanuarikuu algusest võtsime end mõlemad kokku ning tegime Reval Spordiga aastase lepingu ära! On aeg end trennilainele tagasi viia ja 2-3 x nädalas end aktiivsemalt liigutada. Ühtlasi jaanuarikuus lendab menüüst välja magus ja igasugused erinevad joogid. Siiani võisin ma pudelite viisi Vitamin Welli juua, kuid nüüd tõmban joone alla ja üritan kraanivee joomise harjumuse tagasi saada. Võtsin kätte ka paar aastat tagasi tellitud Kalmuse kava ning üritan sellega järge pidada. Mulle meeldib, et see on hästi basic ja paneb inimese ise mõtlema, mida köögis valmistada. Hommikusöökideks ja vahepaladeks on mitmeid variante. Lõuna – ja õhtusöökide vahekord on 125 g liha, 250 g salatit/juurikaid. Ei midagi keerulist! Nagu ikka, on soov end oma kehas hästi tunda! Hetkel ei tunne kohe üldse. Kõht on selline pehmeke ja kaalunumber samuti liiast. Järjepideva trenni ja toitumise motivaatoriks võiks olla Tartu rattamaraton, distantsiks 40 km. E. on juba kaks aastat käinud täispikka maratoni sõitmas ning tahaks ennast ka ikka proovile panna. Ei saa ju mehest kehvem olla. Veel enam, mul on ju praktiliselt uus jalgratas olemas, mis ta ikka seal garaažis seisab.

2019 tahan ma kindlasti läbi lugeda vähemalt kaks raamatut (kui kellelgi on häid soovitusi, siis kõik on teretulnud!), käia kolmel teatrietendusel (üks ootab meid juba märtsikuus!) ning vaadata ära kinos kõik vähegi huvipakkuvad filmid. Vaatasin, et siin lähiajal on tulemas “Klassikokkutulek”, “Põgenemistuba”, “Sest ta on naine”, “Külm tagaajamine”, “Ben on tagasi”.. Samuti on Leenu meil sellisesse ikka jõudnud, kus oleks aeg ka temaga kino väisama hakata. Nii leppisime kokku, et käime E.’ga kordamööda Leenuga kinos. Minul õnnestus temaga Eia Jõulud Tondikakul ära vaadata, juba laupäeval on neil isaga koos esimene kinokogemus saada – “Lotte ja kadunud lohed”. Tegelikult Leenu suurt Lottest ei jaga, sest me pole talle seda põhjalikult tutvustanud, kuid usun, et film vast meeldib!

Tüdrukutega tahaks samuti Nukuteatrisse jõuda, nad rongiga sõitma viia, neile Vanalinna tutvustada. Roosiga on plaanis beebiujumises käima hakata, veel tahaks ka oktoobribeebidega kord kuus mängulõunaid korraldada, Roosiga veealune pildistamine organiseerida. Suvel on plaanis telkima minna, naaberriiki külastada, Teletornis käia, slapsed seiklusrajale, randa ja piknikule viia. Kevadel on plaanis minna kolmeks päevaks Rakvere Aqva Spasse. Veel tahaks suvel ette võtta ühe kolmepäevase puhkuse lastega, ilmselt külastaks kas välisriiki, mõnda saart või sõidaks hoopis Võru kanti.  Suvepuhkusega on üldse kuidagi nii, et korra välgatas ka mõte, kui läheks Harjumaalt üldse pikemaks ajaks ära.. Näiteks 1-2 nädalat, kuid mõtleme veel.

Kodus oleks suureks sooviks sauna ehitusega alustada ja kui ma aasta lõpus saan öelda, et saun on valmis, siis olen ma meie üle küll väga uhke! Tundub väike projekt, aga tegelikult muude käikude kõrvalt sugugi mitte. Iga pisiasi maksab, alustades kõlaritest, valgustusest leiliruumis, üsna kulukast kerisest, lõpetades plaatimise jms. Saaks leiliruumigi valmis, oleks tore küll! Kui kellelgi on 3000 eurot üle, siis võib mulle kõik korraga üle kanda! Kalkuleerime, vaatame, mõtleme, tegutseme! Kuskilt tuleb pihta hakata! Kodus vajaks õu ka kõvasti tegemist – tarvis oleks haljastada. Aiast ei hakka ma parem unistamagi.. Arvestades, et meil “viisakas” esiaed on 100 m pikk, siis selleks tuleb üks hetk lihtsalt laen võtta ja korraga ära teha.

Ahjaa, ja katsuks iga kuu 50 eurot rahakassasse kõrvale panna. Vaataks, kas õnnestub rahakest koguda nii, et seda aasta jooksul ei kasuta.

Vot sellised lood siinpool sood..

2 thoughts on “Uue aasta eesmärgid, plaanid ja soovid!

 1. Mina says:

  Kuidas äsja 4 a saanud laps Eia filmil vastu pidas? Käisin algklassi lapsega seda vaatamas. Ma oma kohe 4 a saava tütart kaasa ei võtnud. Lotte multikas on küll hea – käisime terve perega.

  Edu sauna ehitamisel! Kõlarid leiliruumi? Pole ju tegelikult olulised, aga ju see summa väike ülejäänud asjade juures.

  • NautigeHetke says:

   L. pidas kinos ilusti Eia ja Lotte filmi vastu.. Vahepeal hakkas väsima, aga siis lasin jalanõud ära võtta ja mugavamalt toolil istuda. Vahepeal sõi popcorni 🙂

   Sauna osas ei taha poolikult teha, kui juba teeme, siis nagu planeerisime. Meil on leiliruumis juba helivalmidus olemas, seega tobe oleks seda mitte lõpuni teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga