Tuulerõuged & tubased tegevused lastega..

Tähelepanelikumad on märganud, et meie pere lapsed on rõõmsalt tuulerõuged ligi haaranud. Eks uudistestki sai lugeda, et rõuged on hoolega levima hakanud ning ei jõudnudki selle peale suurt enne mõelda, kui Lenna lasteaiast täpilisena koju tõin. Olime kaks päeva üsna rõõmsad, sest tundus, et täppe on üllatavalt vähe. Selline algajate elevus, et oh nii vahva, saab roheliseks võõbata ja kõik see muu. Muidugi teise päeva õhtuks selgus, et põhiline lööve tekib alles 3. ja 4. päeval ning siis läks küll päris inetuks see asi. Lenna oli lõpuks nagu väike Sherek, pea üleni roheline.. värv värviks, kuid väiksel vaesel inimesel tegid katkised villid omajagu liiga ning oli teine päris õnnetu. Muidugi suur hoop oli ka see, et lasteaiast tuli 10 päeva pausi teha ning Leenule tuli mõelda hulgi tubaseid tegevusi ning siinkohal pean ma küll tänama geniaalseid legoklotse, sest kui tükk aega olid need oma elu elanud, siis ainult toas istudes sai terve suur kirst neid ümber valatud ning võtsime missiooniks iga päev üha ägedama legolossi ehitada.  Ütleme nii, et kümme päeva järjest legomaju ehitades, tekib lõpuks ideedekriis. Õnneks sai Lenna terveks ning esmaspäeval lasteaeda minna.

Lähen siis mina lastele järele ning vaadates ühte rõõmsat Nora-nimelist kepsutajat auto poole jooksmas, tardus mu pilk hetkeks ja mõtlesin, et what the hell, kas ma näen tõesti tuulerõuge villi? Eitasin seda mõtet oma peas.. läksime siis Lennale järele ja märkan juba pluusi alt teist välja piilumas. Asi selge. VOL2 – 10 päeva kodus olemist. Ma nüüd ei tea, kas seda hea või halva külje pealt ära märkida, kuid Rosanna ei tahtnud ka õdedest kehvem olla ning alustas oma täpiteed Noraga samal ajal. Ega siin muud üle ei jää, kui briljantrohelisega võõbata ja vajadusel paracetamoli manustada. Jah, tean.. on olemas ka läbipaistev vaht.., aga no tõesti, hinnavahe on meeletu. Briljantroheline maksab apteegis alla kahe euro ja vaht 25 euro kanti. Ma ei näe tõesti ühtegi põhjust, miks ma peaksin vahu kasuks otsustama.

Tore on ka see, et minuga võttis taaskord LEGO maaletoojad ühendust ning ei teagi, kas tegu on kolmanda silmaga või kuidas sai ajastus nii ideaalne olla.. sest esmaspäeval saabusid tuulerõugetega ühes meie majja ka uued komplektid. See meelespidamine tegi meil kõigil tuju heaks, sest nüüd saab jälle midagi uut ehitada. Enda kasutusse saime “Minu esimene lõbus mosaiikpilt“, kaks pakki “Minu esimesed autod“, “Taluseiklused“, “Minu esimene loomade ehituskast” ja “Minu esimesed tasakaalustatavad loomad“. Mõtlesin, et teen kellelegi head meelt ning lisan esimeste autode hulka veel viimase komplekti, mis kõik korraga loosi paiskan!

Kusjuures vahel jään ma poes legosid vaatama ning mõtlen, et mõni tundub nii igav olevat.. või kuidagi selline lihtne. Sain tänagi pakke avades taaskord meeldetuletuse, et lapsed näevad legode põnevust vastavalt vanusele. Näiteks kogu sellest kombost tundus mulle kõige huvitavam taluseikluste komplekt ning vähem huvitavam mosaiigikomplekt. Olin siiralt üllatunud, kui Nora võttis kohe viimase neist ette ning mängis pea tund aega samade klotsidega. Suutsin vaid korraks teise tuppa minna, kui Lenna tahtis neid erinevate värvide järgi kokku panna, ilma Noralt luba küsimata. Tulemus oli kõrvulukustav kisa ja juustest tirimine. Tundub, et see mosaiigikomplekt on kulda väärt.  Meie Lennaga seevastu ehitasime üles taluloomade majad ja aediku. Lastele väga meeldis ka autode komplekt, sest meil on legomajade juures seni täiesti tavalised mudelautod kasutusel olnud. Kuna ühtlasi on meil igasugused päästemasinad aktiivselt teemas, siis helikopter ja kiirabiauto tekitasid suurt elevust.

Ma olen tohutult suure dilemma ees ja ma ei tea, mispidi otsustada. Raiun endale pidevalt, et väikseid legosid ma koju ei too. Duplo klotse on meil pea 15 komplekti jagu ning see kogus on niivõrd suur, et plaanin need väiksemast punutud kirstust suurde mängusjakasti ümber kolida. Ikka ja jälle ma mõtlen, et kui lisanduvad veel väiksed legod, siis raudselt on tükid pidevalt kuskil kadunud .. või ei? Samas teisest küljest mõistan ma täielikult, et väiksed legod on samuti väga arendavad ning nende ehitamine veelgi põnevam. Ma ei teagi, kas on ikka õige see rõõm lapselt ära võtta, vältimaks mänguasjade ülekuhjumist või ei? Tegelikult Lenna mängib Duplo klotsidega väga eduliselt ning mulle tundub, et ta ei oskakski rohkem tahta. Samas, kui ta veel kuuleks, et olemas on igasugused ämblikmehed, Elsad, printsessid, supermanid jpm. siis sooviks ta endale väikseid klotse momentaalselt.

Allolevad kaks komplekti lähevad facebookis loosi. Hoia silm peal ja võta julgelt osa!

3 thoughts on “Tuulerõuged & tubased tegevused lastega..

 1. Marili says:

  Poxclin vaht on väga hea abiline villide sügeluse puhul. Mina kasutasin seda mõlemal lapsel(2a4k ja 6k) siis, kui nad öösel kehvasti magasid sügeluse tõttu. Vaht oli külmkapis ja jahutas nad kohe maha ja uni oli rahulikum. Kahe lapse peale kulus seda ainult pool pudelit. Ja briljantorohelise asemel kasutasin ma saialilletinktuuri, toimis samamoodi ja ei pidanud täpitama, sai üle villide lihtsalt tõmmata. Märke ei jätnud ei kehale ega riietele. Kiiret paranemist väikestele preilidele! 🙂

 2. Mariann says:

  Ma ei tea kaugel su väiksematel lastel põdemine on aga päike on parim vahend tuulerõugete punnide kuivatamisel. Minu noorim laps põdes eelmisel suvel ja kõik päevad olime oma hoovis õues. 5 päevaga oli põetud.

 3. Legodest says:

  Tavalised Legod (st mitte Duplod) on ühed enim kasutust leidvad mänguasjad meie peres ja soovitan soojalt. Lapsed mängivad nendega palju aastaid. Võimalusi mängimiseks on oluliselt rohkem kui Duplotega. Ma arvan, et su vanemale lapsele meeldiksid need juba väga.
  Ruumi poolest teil küll probleemi ei ole, kui seda enda peas ise ei tekita. Meie hoiame lihtsalt lahus Legod ja Duplod.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga