Tüdrukute sünnipäevapidu!

Möödunud aastal võtsime uue suuna ja mõtlesime, et tore oleks tüdrukute sünnipäeva järgnevad aastad koos pidada. Sünnipäevade vahe on neil küll 25 päeva, kuid kaks eraldi pidu tunduks ka nagu ebamõistlik, veel enam, et Nora on veel nii pisike. Ehk õnnestub veel 2-3 aastat üheskoos pidada, kuid kui seltskond liiga suureks läheb, eks siis tuleb plaanid ümber mõelda. Naljakas on kirjutada, et eelmise aasta pidu õnnestus super hästi, sest tegelikult oli see vaid neli päeva tagasi! Küll aga tõesti, väga tore oli! Mul on nii hea meel, et avastasin tõesti ühe super laheda mängutoa. Absoluutselt kõik külastajad, kes käisid, kiitsid. Ka vanaemad-vanaisad.

Ettevalmistusi hakkasin tegema juba novembrikuus. Või noh, mis ettevalmistusi. Alustuseks otsisin sobivat mängutuba ning soovituse peale jäi www.vaikelinn.ee valituks. Ütlen ausalt ära, et enim võlus mind see, et mängutuba oli puidust ehitatud – majakesed, sisu, pisidetsailid. Kuna seltskond on meil alati suur ning valida oli kahe ruumi – kesklinna ja äärelinna – vahel, siis otsustasime esimese kasuks. Muideks, kui plaanid sünnipäeva pidada pea 40 – pealise seltskonnaga, siis võimalus on ka kogu kompleks rentida. Seekord olen ma tõesti vaimustuses, sest kogu Kesklinna osa oli väga maitsekalt kujundatud. Meeldis, et köögis oli piisavalt ruumi, sai kasutada ka pliiti ja ahju, olemas olid kõik vajalikud tarvikud. Mänguosa poolel oli pisemad võimalik vajadusel “lasteaeda”kinni panna. Alates 3+ aastastel oli juba paras elektriautodega sõita ning meie seltskonnas said tüdrukud asja nii käppa, et lõpuks ei saanud enam hoogu pidama. Mängutuba koosnes põhiliselt kahekorruselistes majakestest, kus igas majas oli oma temaatika – kodu, arsti kabinet, kool, auto töökoda jpm. Rahulikumaks mänguks oli välja pandud ka “raamatukogu”, kus oli võimalik lisaks raamatute uurimisele veel lauamänge mängida. Meeldis  ka väga, et sissepääs ja garderoobi osa olid mõnusalt avarad, külalised ei pidanud üksteise otsas riietuma ning kõigil oli piisavalt ruumi. Mainin veel ära, et meie sünnipäevast võttis osa 20 täiskasvanut ja 16 last. Esialgu tundus, et ruumi võib väheks jääda, aga kõik osalised hajusid mööda mängutuba ilusti ära. Igatahes minu poolt suured tänud ja kiidusõnad mängutoa pidajatele!

Järgmiseks pöördusin ma meie vana hea koostööpartneri Dekoratsioon & Print poole, kellega toimetame juba kolmandat aastat üheskoos. Tellin neilt alati temaatilised tikukaunistused ning seekord avastasin, et lisandunud on ka personaalse pildiga šokolaadid. Varasemalt olen ikka lipukesi ka tellinud, kuid seekord otsustasin šokolaadide kasuks. Minu meelest täitsa vahva mõte neid külalistele peo lõpus kaasa anda! Šokolaadid on videos täitsa olemas!

Kuupäev ja koht paigas, dekoratsioonid tellitud – oli järg kutsete käes. Ikka ja alati meie armas Unistatsioon, kelle poole pöördun, kui tarvis midagi kujundada. Tean, et kujundajaid on palju, aga mulle väga meeldib just nende lastega seonduv stiil – mõnus, pehme ja kutsuv. Tulebki nüüd meelde, et kuna Lennale sai aastasel sünnipäeval tellitud “esimese eluaasta plakat”, siis Nora oma on veel töös. Soovin ka Norale tuppa sellise suure 60×90 suuruses kapa tellida! Kes pikaajalised lugejad, teavad, et kodus on meil ka “Meie issi” ja “Meie emme” plakatid, üsna esikohal, elutoas rippumas ning ka tüdrukute sünniplakatid on Unistatsioonilt saadud. Selleaastane kutse sai aga selline:

Söögi osas lahendasime olukorra nii, et lauale sai kaks kausitäit kodutehtud kartulisalatit (üks jäi alles), üks kauss mini viineripirukaid (pool jäi alles), lavašiampse (pool jäi alles), 4 vaagnat suupisteid (üks jäi alles), plaaditäis lihapalle/viinereid (pool jäi alles), 25 kõrrejooki (kõik joodi ära), 3,5 kg tort (pool jäi alles), 24 muffinit (pool jäi alles). Ühesõnaga jutt lühike, kirjutan, et järgmine aasta julgelt lugeda – TEE POOLE VÄHEM SÜÜA! Tort sai ka sel aastal tellitud ja puhtalt seetõttu, et tahtsin temaatilist torti. Esialgu mõtlesin, et võiks ka ise ühe maitsva küpsisetordi teha, aga kuna kõik juba nii kui nii Peppa teemal põhines, siis Alice Imeline Tordimaa aitas hädast välja. Tort oli mahlane ja maitsev! PS! Torditegijaga koostööd ei tee, aga jagan hea meelega infot tema kohta. Muideks leidsin ta kolm aastat tagasi puhtjuhuslikult. Elasime siis veel Tabasalus ja otsisin head tegijat ning facebookis oli ta Harku vallas üks tunnustatumaid, niisiis oli valik lihtne ning pole siiani ka kahetsenud 🙂 Kõik kolm aastat on nemad meie magusa eest hoolitsenud!

Igal aastal on meil ka pildistaja käinud ja kui tundub, et oh issand, kui üle võlli, siis tegelikult olen ma pärast iga pidu tohutult õnnelik, et keegi sünnipäeva üles võttis. Tore on oma laste sünnipäeval ka ise pildile jääda ning mul on alati hea meel, kui sünnipäevalised ka mõne hea pildi endast mälestuseks saavad. Teist aastat järjest käis meil Kaire Talviste ning temaga on lihtsalt tore koos töötada. Leppisime kokku, et pärast tordipilti võib ta lahkuda, aga pool tundi hiljem avastasin ta ikka mängutoa pealt, kus ta mulle rõõmsalt teatas, et tal on nii lõbus, et pildistab veidi kauem.

Muidugi suur aitäh perele, sõpradele ja lasteaiakaaslastele, kelleta poleks pidu pooltki nii tore olnud! PS! Saate varsti pildid ka meilile! 🙂

Postitus on sündinud koostöös mängutoaga Väike Linn ja ettevõtetega Dekoratsioon & Print ning Unistatsioon.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga