Throwback: esimene soojamaareis Erikuga

Nostalgitsesin ja vaatasin täna vanu pilte. Nüüd, kui ise ema olen, vaatan ja imestan, et kuidas ma nii noorelt nii vana välja nägin. Eks näis, kui Lenna ükskord 13 saab, siis raudselt ma räägin talle, et sa oled nii noor – õpi viitele ja ära vaata poisse! ..  siin on ka ilmselt vastus sellele “issand, kui te kohtusite, kas Erik oli tõesti 16 ja sina tegelt 13. Mis ta küll ometi mõtles!??”

Laura (392)

Vasakul 14, keskel 11/12, paremal 13

Igatahes mõtlesin teha väikse throwback postituse aastasse 2008. Lõpetasin just põhikooli ja suve alguses tekkis Erikuga plaan, et läheks oma esimesele soojamaareisile. 2006. aastal olime käinud koos ka suusareisil Soomes. Mina olin siis 14 ja Erik 17. Soomes käisime mu venna pere ja tema sõpradega. Ka neid pilte on päris huvitav vaadata! Igatahes sel korral oli plaanis kahekesi täitsa iseseisvalt minna.

Soome 2006 (8)

Plaanisime juba suve alguses, et lahe oleks sügisel kuhugile minna. Mina sain suvel 16 ning Erik 19, nii et vanuse poolest oleks täitsa sobinud. Erik kogus usinalt raha ja mina panin kõik oma suvel teenitud palga reisi jaoks kõrvale. Põhimõtteliselt valisime lastminute.ee saidilt välja enam vähem sellise hinnaklassi, mis meile sobinud oleks. No ja siis jäi veel selline pisiasi veel, et pidime minu vanematega rääkima. Ema on mul peres leebem pool, nii et alustasin temast. Rääkisin, et mis plaan on, kui kaua, kuidas ja kuhu ning et meil on raha kõik olemas (aga ainult kaasa oleks vaja miskit 😀 ). Mäletan, et ema võttis asja rahulikult ja kuna tegelikult tema otsustada midagi polnud, siis teatas ta mulle, et aga minge siis rõõmsalt isa jutule 😀 See tundus päris hull lugu, sest sain ise ka aru, et olen alles alaealine ja soovin reisida kuhugile Egiptusesse koos oma boyfriendiga. Erik oli siis parasajagu ükskord meil, kui ema ütles, et mida me ikka ootame, isa on kodus ja läheb kohe ära. Kui te nüüd ei küsi, siis jääbki teil minemata. Läksin sosistasin Erikule, et “kuule nüüd või mitte kunagi”. Mmm.. “isa, seesuuret, me mõtlesime Erikuga sügisel kooli ajal Egiptusesse minna. Ma tean küll, et ma olen alaealine, aga me oleme korralikud”. Tegelikult oli aru saada, et isale see mõte väga ei meeldinud, aga kuna Erik on selline vana rahu ja seletas kõik asjad ilusti lahti, siis andis ta jaatava vastuse. Mäletan, et kõige lõppu lisas, et “võite minna, aga Erik, kas sa ikka tead, et kui Lauraga midagi juhtub, siis sina vastutad?”

Egiptus 06.10.08-13.10.08 (129)

2008. aasta oktoobris jõudsimegi Egiptuse lennujaama kohale. Mäletan, et esimene negatiivne kogemus oli lennujaamas, kui ulatasin kohalikule oma passi, et ta mu edasi laseks.  Ta naeratas oma rõvedat naeru ja passis mind ülevalt alla. Sain sealt õnneks ikka lõpuks tulema, aga sellest hetkest peale sain ma aru, et seal riigis võib sellist suhtumist veel kohata.

Hotelliks oli meil Gardenia Plaza ning pakett oli hommiku- ja õhtusöökidega.  Kompleks ise oli täitsa tore – basseinide,  poodide, restorani ja muu sellisega. No ja mis me siis reisil tegime? Kohvris oli meil kaasa ostetud rumm (see traditsioon saadab meid vist igal reisil tänaseni), poest läksime ostsime vesipiibu ja peamiselt päevitasime, ujusime ja õhtul pidutsesime hotellis. Seal oli minu meelest igal õhtul mingisugune programm – lasti muusikat ja sai tantsida.

Mõned asjad, mis veel meenuvad:

* Üsna reisi alguses, pärast basseinis ujumist, tekkisid mu kehale igale poole villid. Ei saanud absoluutselt aru millega tegu. Küll arvasin, et mingid putukad või äkki üldse toit? Samas Erikul polnud midagi. Hotellikompleksis oli “arst”. Läksin sinna, kuskilt lina tagant tuli mingisugune mees välja, kes tõmbas omale kitli selga ja pärast minutit uurimist, teatas ta mulle, et nüüd tuleb antibiootikume süüa. Õnneks mul nii palju kainet mõistust ikka oli, ütlesin tsaokakao ja tulime tulema. Edaspidi käisime ainult merevees ujumas ja igal õhtul panin villidele alkoholi peale. Nii naljakas kui see ka poleks, need kadusid 1-2 päeva pärast Eestisse jõudmist.

Egiptus 06.10.08-13.10.08 (141)

Egiptus 06.10.08-13.10.08 (142)

Egiptus 06.10.08-13.10.08 (2)

* Veel sai käidud linna peal shoppamas – igasugust võltsi Pradat ja muud. Mäletan, et nende käekottidega sai veel pikalt käidud. Aga tõesti oli odav! Lisaks sellele pakkus üks mees Erikule 75 kaamlit minu eest. Alguses arvasime, et päris hea nali, aga kui ta mitmeid kordi veel küsis, siis saime aru, et polegi vist nali. Kauplemisest veel nii palju, et iga asja pealt sai kõvasti hinda alla küsitud ning üleüldine toon oli lõpuks üsna häiriv. Kõik tänavad, kus me liikusime, keegi koguaeg tülitas.

* Me tahtsime väga meres ujumas käia. Nägime vastuvõtus mingeid bussiaegu, mis pidid randa viima. Arvasimegi siis, et ju bussiga saab. Nii käisime pea terve reis iga päev bussiga rannas, sõitsime sinna ca 10 minutit. Mäletan, et sõidustiil oli kohutav. Maas oli palju lamavaid politseinike ning juht pidas ääretult oluliseks pidevalt kiirendada ja pidurdada. Reisi lõpus rääkisid fuajees teised eestlased, et jube hea, et meri siin kompleksi taga ikka on.

* Reisil oli meil kaasas vanemate digikaamera ja õelt laenatud veealune korpus. Viimasel päeval läksin kaameraga snorgeldama, et ühte ja ainukest sinist kala pildistada, kui üks hetk vee all avastan, et vesi hakkab korpusesse sisse tulema. Vee peale tulemine võttis omajagu aega ning selle ajaga oli korpus vett täis läinud.  Vot see oli tore lõpp reisile. Õnneks mälukaardilt sain pildid kätte 🙂

Egiptus 06.10.08-13.10.08 (148)

Egiptus 06.10.08-13.10.08 (100) Egiptus 06.10.08-13.10.08 (121)   Egiptus 06.10.08-13.10.08 (153)

LauraEgiptus 06.10.08-13.10.08 (163)

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga