Tee iseendale kingitus ..

Mulle nii meeldib, et aastatega on see metsik kingituste tegemine ära kadunud. Küll on igasuguseid variante proovitud – kõigile, loosiga, perelt – perele. Tegelikult on see nii sisutühi, kui kingitust “peab tegema” tegemise pärast. Ka töökollektiivides on inimesed loosiga tõmmanud kolleegi nime, keda kunagi nähtudki pole. Siis antakse ette eelarve, et proovi palun oma küünlake, jõulutee ja mandariinid selle summa sisse ära mahutada. Lõppkokkuvõttes kaob kingituse tegemise mõte ära, kui ei kingitegija – ega saaja sellest rõõmu ei tunne.

Samas kodus ja oma perele meeldib mulle väga kingitusi teha. Minu meelest on tore, kui mõni üllatus ka varuks on ja meil on üldiselt kokku lepitud, et tarbetuid asju ei koju ei osteta. Samuti on laste kingitused väga hoolega läbi mõeldud. Üldiselt on ka nö vaikiv kokkulepe, et Erikuga teineteisele kinke ei tee. Pigem kas koju midagi praktilist või just midagi konkreetset, mida väga teisel vaja läheks. Nii paljud räägivad, et oh ei meie küll teineteisele enam kingitusi tee (mehed-naised omavahel).. peaasi, et lapsed oleksid rõõmsad. Tegelikult on aga tore, kui elukaaslane, abikaasa, laste isa sind ka meeles peab. Mõni väike üllatus võiks ikka varuks olla ning seda üleüldiselt, mitte ainult jõuludel. Muidugi on kena mõelda, et tarbime võimalikult vähe, kuid samas kui ka need üksikud tähtpäevad/pühad käega lüüa, siis ei jäägi eriti midagi järele. “Ah, juba 30’s sünnipäev, polegi ideid, kingiks kaaslasele hoopis raha!” või “Naistepäev – ostan selle ühe õie ära ja saan linnukese kirja” või siis hoopis “emadepäev – lapsed nii kui nii teevad mõned joonistused”.

Üldse on huvitav jälgida, et lastega peredes on tihti just naistel käed-jalad nii tegemisi täis, et laste jõulud eriliseks muuta. Ei räägi siin sugugi ainult kingituste tegemisest, vaid ka kodu ehtimisest, piparkookide meisterdamisest, kuusepuu rüüsse seadmisest jpm. Ikka tahad, et lapsed kõike kogeks ja sellest jõulumaagiast osa saaks. Nii jäetakse end alatasa tagaplaanile..

Ja kui keegi sind jõulude ajal meeles ei pea, siis tee seda ise! Mina tunnen küll, et olen normaalselt energiat siin kodu – töö – laste ja tulevate jõuludega kulutanud. Muidugi on kõik tore, aga samas väsitav ka. Just täpselt õigel ajal võttis minuga ühendust BABE, kes saatis esimese advendi puhul mulle jõulutervituse ..  ning koheselt tekkis mul mõte, et tore oleks just emadele midagi tagasi anda, sest ilmselgelt ei ole ma ainus, kes end kõige vahel jagama peab. Ja see midagi on mõeldud just nendele emadele, kes annavad endast nii palju, et nende lastel oleks tore ja hea ning nad koguks iga päevaga mõne toreda uue mälestuse. Küll planeeritakse oma päkapikusussi sisusid ja kirjutatakse päka-kirju..

BABE on juba ilumaailmas kolm aastat minu vaieldamatu lemmik. Selle aja jooksul pole ühtegi teist brändi proovinud. Kõik kreemid – dushigeelid ja näohooldus on jäänud BABE kätesse ja ei oskaks selle üle rõõmsam olla. Viimane kord võtsin ma kasutusse niisutava ja kerge näokreemi ning STOP akn maski.  Maski teen kusjuures siiamaani kord nädalas. Ühest potsikust jagub päris pikaks ajaks ning mõjub ka hästi! Seekord proovisin järele ka teise, niisutava kreemi ning šampooni. Kui ma saaksin mixida, siis ma jätaks selle sinise kreemi koostise ja lisaks punase kreemi lõhna juurde. Šampooni osas olin ikka väga skeptiline. Ka veel siis, kui ma sellega parasjagu pesemas olin. Polnud selline klassikaline, et megalt vahutaks.. ja juuksed olid niiskena kuidagi teistsugused. Küll aga kui ära kuivatasin, muutusid need megasiidiseks ja pehmeks. Kusjuures šampoon juba sisaldab juuksepalsameid, mistõttu ei ole eraldi tarvis juukseid pehmendada. Kes pole veel jõudnud BABE tooteid kasutada, siis kättesaadavad ja heade soodukatega leiate need Apotheka e-apteegist. Muidugi läheb ka facebookis üks mõnus kinkekomplekt loosi! Muideks, kui kellelgi veel kingiideed pole, siis BABE sari annab ideaalse võimaluse midagi kingikotti poetada ning uskuge mind, sellega on praktiliselt võimatu mööda panna!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga