Tagasivaade möödunud aastale

Mulle meeldib endiselt teha väikseid tagasivaateid ning kokkuvõtteid möödunud ajast ning seada uusi eesmärke. Pärast keskkooli lõpetamist on igal aastal midagi põnevat toimunud. 2011. aastal lõpetasin keskkooli ning kolisin vanemate kodust omaette elama. Ühtlasi alustasin sügisel ülikooli õpingutega. 2012. aastal tehti mulle abieluettepanek ning usinalt sai pulmi planeeritud. 2013. aasta kevadel vahetasime elukohta ning kolisime suuremasse korterisse, suvel abiellusime ning sügisel käisime Korfule reisimas. 2014. aastal jäin beebiootele, lõpetasin ülikooli ning aasta viimasel päeval sündis meie ilmaime.

Nüüd vaadates tagasi 2015. aastale, siis see on olnud eelnevatest aastatest nii erinev. See on esimene aasta täitsa oma pereringis, mille moodustavad ema, isa ja laps. Esimene aasta kolmekesi, täitsa oma enda armsa tütrega. Nüüd on taas aasta viimane päev ning minu jaoks on see eriliselt eriline, kuna täna tähistame meie Leenu 1-aastast sünnipäeva! Möödunud aasta on olnud tohutult emotsionaalne. Esimesed kaks elukuud uue värske inimesega, oli minu jaoks küllaltki keeruline ning raske. Tagasivaadates olen analüüsinud, et ehk võis asi olla ka selles, et Erik nii ruttu lapse kõrvalt tööle läks. Nüüd kuulen paljudelt, et isad on ikka paar nädalat emadele abiks olnud, kuid mina olin mehe ja lapsega vist vaid kaks päeva kodus ning sealt edasi pidin ise vaatama. Selline korralik külm dush! Siiamaani õudusega meenutan seda aega ja julgen sellest ka rääkida. Ma alati imestan, kuidas lapsevanemad lastetutele imeilusat pilti üritavad maalida. Uskusin ju minagi, et tulen rõõmsalt vastsündinuga koju, toidan, mähin, panen magama ja nii lihtne ongi.. Teadsin, et on magamata öid, aga et kõik ööd, polnud õrna aimugi. Seega soovitan siiralt oma kannatus juba varakult valmis panna, sest kõik pole nii lilleline, kui ajakirja kaantel ja raamatutest lugeda võiks.

Küll aga muutus meie elu tunduvalt lihtsamaks alates kolmandast elukuust, ehk kevade saabudes. Päevad tundusid küllaltki üksluised, samas olid need täis tegemist ning Lennaga käisin palju ringi – ujumas, vanavanematel ning sõpradel külas. Aeg möödus tohutul kiirusel.

Samas on see aeg olnud suurepärane! Olla ema, on parim tunne! Kõige parem tunne on see, kui su laps hakkab oma emotsiooni vastu pakkuma. Naeratab sulle, naerab su naljade üle. Nüüd juba kallistab ja musitab. See kõik on nii siiras ning korvab absoluutselt kõik esimeste kuude teadmatuse lapsekasvatamise osas üle 🙂

Üks hetk oli kätte jõudnud august, kui selgus lõplikult, et okei, on aeg end kokku võtta ning endale lõpuks maja ehitada. Kõik oli järsku nii planeeritud ja tegu täis, samas tundub see protsess nii loomulik ja õige. Ma arvan mulle ei jõua siiamaani kohale, et see maja mida me ehitame, ongi varsti meie enda kodu. Otsus minna seda teed oli meie jaoks üsna selge, kuid samas ka väga suur vastutus nii endi kui teiste ees. Kui me iga aasta lõpus võtame kokku aasta „suursündmuse“, siis kindlasti on sellel aastal selleks oma kodu loomine.

Sellega veel seiklused ei lõppenud. Kolisime ämma juurde ning ühel hetkel selgus, et mul oleks võimalik poole kohaga tööl käia. Miks mitte oma elu veel põnevamaks teha? Maja ehitada maakonna ühes otsas, elada teises ning tööl käia kolmandas. Samal ajal siis vaadata, et laps saaks hoitud ning muud tegemised tehtud. Tundub, et mida rohkem inimene endale ette võtab, seda rohkem ta jaksab. Hetkel tundub selline elutempo minu jaoks väga normaalne. Kui aus olla, siis mulle täitsa meeldib, kui pidevalt midagi toimumas on 🙂

Küll aga ütlen ausalt, et lapse kõrvalt ei ole lihtne endale kõike korraga ette võtta. Lennale on vaja samuti aega pühendada, samas nädala sees olen ma üsna väsinud ning kui öösiti ka veel magada ei saa ning hommikul enne tööd kiirelt veel trennis käia, oled õhtuks ikka läbi küll. Erik ütlebki mulle, et ma justkui viimasel ajal ainult väsinud olekski. Õnneks Lennal on suurepärased vanavanemad, kes meid igati aitavad! Suur aitäh!

Seega minu jaoks on järgmise aasta lubaduseks 1. endaga rohkem tegeleda 2. kolida oma koju 3. lõpetada maja ehitusel elementaarsed asjad nagu näiteks suveks terrass ning talveks saun (seega, kui kellelgi on raha lihtsalt kodus kapis üle, siis kõik on teretulnud:))

Igatahes selline on olnud meie aasta. Täna ma rohkem ei lobisegi, vaid valmistun Lenna sünnipäevaks, milles kirjutan juba uuel aastal! 🙂

IMG_8892

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga