Sügisele vastu minek võtab rahakotist oma osa..

Mind ajab ikka alati naerma, kui mõni nutikam kolme lapsega peredele teatab, et “ah teil nii lihtne – peretoetus ju 500 eurot!”.. mõelda vaid, kui palju selle 500 euro eest lubada saab. No näiteks võimaldab see laste lasteaiatasu kinni maksta. Üks näide kohe varnast võtta. Rosanna läheb järgmine sügis lasteaeda ja selleks, et kolm last korraga alusharidust omandada saaksid, kulub igakuiselt veidi rohkem kui 360 eurot, sinna juurde võib veel lisada igasugused jooksvad rahade kogumised fotograafidele/õpetajate sünnipäevadeks jm. Nii, et kes tõepoolest arvab, et selle 500 euro eest saaks näiteks riideid shopata ja geelküüsi panna, siis ei.. see raha kulub tõepoolest lastele.

Mõtlesin kirjutada, kuidas me lasteaia uueks õppeaastaks valmistume. Teadagi on suur rõhk igasugusel riidemajandusel – vihmariided, talveriided, kummikud, tossud, toariided, trenniriided ja see nimekiri on tegelikult üsna pikk, kuni näiteks patsikummideni välja. Ei, ei ole ka mina see, kes läheb poodi ja lihtsalt valib, mis hing ihaldab. Ka ei ole ma ka see vanem, kes lapsed lasteaeda kulunud ja poolkatkiste riietega saadab. Ilmselt jään ma sinna kuhugile vahepeale. Võibolla on asi selles, et mul on tüdrukud, kes on kuidagi jooksvalt omandanud oskuse oma asju hoida. Ikka ju räägitakse, et kuule ega laps peab laps olema ja milleks talle normaalseid riideid vaja on, kui ta kuskil sopas istub ja liivas püherdab? Ma ei tea, mul lapsed lõbutsevad õues täiega, ilma et ma neid keelama peaks ja samas ka ilma, et nad koju megamustana saabuks. Ikka juhtub, et Nora kükitab kuskil poriloigus ja Lenna peab heaks mõtteks täpselt ta kõrval konna hüppeid harrastada, nii et õekesel, armsakesel nägu pori täis, kuid see on pigem harv juhus. Me elus ei kontrolli ega keela põhjusel, et kuule ma ostsin sulle korralikud püksid, mängi ühe kohapeal ja ära kuhugile istu. Küll aga ikka on läinud nii, et joonistades, näpu – või vesivärve kasutades ja süües üritatakse ikka hoolsamad olla. Lapsed vahetavad koju tulles alati riided ära ning meil on riidekappides ka erinevad riiulid kodu – ja lasteaia riiete jaoks.

Mulle meeldib, kui lapsed on korralikult riides. Lihtsalt meeldib ja seetõttu vaatan ma üsna hoolega ja tihti nende riidekapis ringi. Läbi aasta on mul välja kujunenud juba oma süsteem, sest ma ei osta riideid kunagi viimasel hetkel, vaid planeerin suuremad ostud aasta peale ära. Näiteks maikuus ostsin ma tulevaks talveks tüdrukutele talvekombed ära (kusjuures mudel võimaldaks kombesid kahel aastal kanda), rahaline võit oli 140 eurot. Suvekuudel hoidsin tihti allahindlustel silma peal. Enim sai külastatud Lindexit, kus iseenesest pole kõige soodsam, kuid kvaliteetsed riided ning pidevalt tuulan ma ALE lettides, nii et vabalt võis leida -50% soodustusega asju. Meil on olemas ka perekaart, mis annab täiendavalt -15% ning nii need riided ajapikku kappi jõuavad. Ma üldiselt olen seda tüüpi, kes üle ei taha kunagi osta. Laste riidekapp pole pungil riideid täis, vaid kõike on täpselt nii palju, et nad vaheldusrikkalt lasteaias saaksid käia. Riiete ja jalanõudega teen ma üsna tihti sorteerimistööd selliselt, et käin kogu olemasoleva läbi, panen jälle kirja, mis on puudu ning mida varsti vaja võiks minna ning alustan juba ennetavalt luuretööd, et oleks piisavalt aega jõuda selle hea ja soodsani. Alles hiljuti avastasin, et Nora on üllatuslikult 2.5 -aastase Lennaga võrreldes pikem ning Lenna hästi hoitud vihmariided jäävad juba enne hooaega väikseks (PS! jumal tänatud, et kolmas laps ka veel peale kasvamas on, sest siis jätavad riided Nora vahele ja liiguvad edasi Rosanna riidekasti). Otsisin tükk aega ja mõtlesin, et appi, ma lihtsalt ei taha maksta 50 eurot uue komplekti eest, kui talveni on nii vähe veel jäänud. Ja vahel on mul hea meel, et google minu otsinguid jälgib, sest olin juba tükk aega otsinud, kui järsku tuli mulle facebooki reklaam, kus BabyShop’is oli VIIMANE Kuling vihmakomplekt järele jäänud ja see oli täpselt Nora suuruses. Hoidke piip ja prillid, sest selle skoorisin ma endale 17 euroga! Hoidsin hinge kinni, et see jumala eest mulle koju ka jõuaks, sest ma suurt välismaa netipoodides väga ei shoppa. Jõudis! Ilus, soodne ja väga rahul! Seega, kes otsib, see leiab! Selleks ei pea minema esimesse ettejuhtuvasse poodi, et ligi 100 eurot vihmariietele kulutada.

Koostöös Debenhamsiga käisin üle pika aja nende poes uudistamas. Mulle pole see üldse tee peale jäänud, sest viimast kuud on nende kauplus vaid Rocca al Mares avatud ning siis saab Debenhamsi lisaks roccale veel T1 kaubanduskeskuses külastada! Selle üle on mul eriti hea meel, sest see jääb asukohalt mulle palju lähemale ning Ülemistesse on mul kõvasti rohkem asja, kui Rocca al Maresse. Lisaks lasteaia – ja koduriietele on lastel kapis koht ka oma pidulikel ja viisakamatel riietel. Minu meelest Debenhams on ideaalne koht leidmaks just midagi viisakat ja ilusat ning samas on see selline pood, kus iga teine meist laste riideid ostma ei satu. Hinnaklass on pigem keskmisest kõrgem, kuid see on ka selline varieeruv, sest oleneb täitsa brändist. Ted Baker kleidid on seal imeilusad ning neid tasuks vist pigem jahtida siis, kui on suuremad allahindlused käimas. Näiteks teisipäevast ongi kogu täishinnaga kaubal – 20% soodustust ning nädala lõpus eripakkumised lausa -40%. Nii, et kes otsib oma väikestele printsessidele erilisematele üritustele kleidikesi, tasub sinna vaadata!  Mina aga vaatasin Bluezoo’d ja olen seda vist kõikidel külastustel teinud. Ma pean mainima, et suvekleidid on mu LEMMIKUD! PS! Praegu on veel tüdrukute suveriietele suured ales, nii et veel on võimalus järgmiseks suveks üht – teist ette osta.

Meie tüdrukutel on mitmel pildistamisel seljas olnud Debenhamsist soetatud riided. Näiteks need kaks imearmsat kleiti, suuremate tüdrukute seljas, on just sealt pärit!

Seekord vaatasin siis juba pigem sügiseks/talveks ning teadsin kohe, et lapsed on ülimalt sillas, sest päris palju riideid olid sellised säravad ning eriliselt populaarseks osutusid lisaaksessuaarid, väiksed üle õla kotikesed. Sain tüdrukutele kaks kleiti ja lasteaias käimiseks pluusid. Neiud olid väga rõõmsad ja riided täitsa armsad! Täpselt sellised, mida meie kapist muidu ei leiaks, sest harjumuspäraselt ostan ikka teada tuntud poodidest.

Veel otsisin ma tükk aega Lennale lasteaeda uut kotti. Mul olid eelmistest aastatest sellised väikeste laste seljakotid, mis heal juhul mahutasid ühe pusa ja maksimaalselt ka õuepüksid – sellised nipet – näpet asjad. Juba möödunud kevad tundsin, et appi ma ei taha neid riideid enam käe otsas tassida. Kotti lihtsalt ei mahtunud enam. Küll pidid kaasas olema trenniasjad, ujumisasja, oli vaja vahetusriideid sorteerida.. küll sooja ilmaga jope näppu haarata jne. Sellist vahepealset kotti oli üsna raske leida ning esiti kui Debenhamsis Hype nägin, mõtlesin, et jääb seegi suureks. Õnneks ostsin ära ja olen rohkem kui rahul! Nüüd ikka lasteaiast tulles lähevad mahuvad kõik asjad ära. No näiteks meie oleme need, kes tihti tulevad pusa väel lasteaeda, jope kotis kaasas.. või talvel vaid jopega ning püksid, sall, kindad kotis. Nii, et valik oli väga asja ette – kõik mahub ära ja Lotte ka veel peale kauba. Juhuu ja nüüd sain Londoni Debenhamsist Norale ka roosat värvi koti!

Muideks Debenhamsil on ka täitsa koduosakond olemas ning seal on eriti suur rõhk voodipesudel, eriti laste omadel. Samuti leiab ka patju, pleede, seinapilte ja aksessuaare. Ma esialgu mõtlesin, et oh, esimese asjana vaatangi lastele uued voodipesud, kui siis meenus, et mõlemad magavad mul sisuliselt tekita ja Nora ka padjata. Seega oleks see ost olnud mõttetu. Küll aga väga hea diiliga skoorisin ma meile mõnusa ja nahasõbraliku kummiga voodilina. Kui ma ei eksi oli sellel eriliselt suur ale, sest see maksis midagi 6 eurot ja veidi peale. Vaatasin, et kodu osakonnas on eraldi ALE’de kastid ka olemas, kust võib leida super hinnaga head kraami!

Küll aga nüüd hea uudise juurde! Esmaspäevast läheb facebookis käima loosimäng, mille auhinnaks on 70 eurot ostukrediiti! Ehk teeb see mõne vanema elu talvele vastu minnes ilusamaks! Nii, et hoia silm peal ning käpp ligi, sest usu mind, võit on seda väärt!

4 thoughts on “Sügisele vastu minek võtab rahakotist oma osa..

 1. Margoth Plink says:

  Muidugi on see täiesti õige,et peab sammud nüüd seada täiendama garderoobi, eriti mis puudutab vihmariideid.,samuti on laps pükstest välja kasvanud

 2. Janne says:

  Lasteaiatasud ja söögiraha ikka väga kallis sel juhul. Ma tean, et Rae vallas on teise ja kolmanda lapse lasteaia kohatasu väiksem kui esimesel. Samas 1-2 lapsega peredel ei piisa peretoetusest – 60€ laps – lasteaia eest isegi tasumiseks, lihtsalt teistsugune vaatenurk mõtlemiseks 🙂

  • NautigeHetke says:

   Nii paraku on jaa.. see tundub kuidagi irooniline lihtsalt, et lasteaias käimine on nii kulukas ja koolilastel on ühtäkki tasuta õpe + kas mitte ka koolisöök ette nähtud?

 3. Mina says:

  Kuni 2017 aasta 1. juulini ei olnud suure(ma) pere toetust, nii et 2 aastat on küll olnud 3+ laste arvuga perel rahaliselt oluliselt lihtsam.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga