Soovitan soojalt!

Kirjutan teile vahepeal kahest uuest sõbrast, kes kodus uue koha leidnud on. Ei, tegu pole reklaamiga, vaid jagan lihtsalt leide, kuna olen mõlema asjaga väga rahul! Mine tea, ehk on keegi veel sarnaste otsuste ees, on ehk lihtsam otsustada!

Esimeseks ostuks oli suure külma saabudes Nordlys soojakott. Lennat oodates olin ma veendunud, et milleks on vaja nii kalleid asju, kui saab ka soodsamalt läbi ajada. Tegelikult polnud ma tol ajal vist teadlik, et keegi üldse asjakohaselt paarisaja euro eest enda lapsele soojakoti võiks muretseda.. ning siis sai ostetud koos vankriga tavaline Milli kott. Käega katsudes on see tegelikult üsna õhuke ja ega, olgem ausad, väga hästi sooja ei hoidnud. Googeldasin praegu ja muidugi on nüüd igasugsute erinevate lambasisudega kotid olemas, mis on ilmselt hoopis teine tera. Aga kolm aastat tagasi tundus see väga hea valik olevat ja nii ei tulnud ma selle pealegi, et Norale midagi uut peaksin vaatama.  Küll aga selle aasta veebruaris saabus korralik talv siiapoole maad ja ausalt, tundus ikka väga jabur toppida Norale  kolm paari villaseid sokke, kolm paari kindaid, sallid, mütsid, pusad, kombed ja siis veel tekk ka üle vankri visata. Vanker nägi välja nagu suur kuhi kaltse, mille alla on mattunud üks väike laps. Kusjuures polnudki kindlat plaani, kui üks päev ilmus mulle Kärusõltlaste grupis ette üks postitus, kus naisterahvas müüs Petite Cherie ja Nordlys soojakotte. Vaatasin, et esimene oli nii hea hinnaga (oli vist 50 eurot), et ostan raudselt ära! Õnneks kirjutasin enne jaanuaribeebidesse, kus soovitati siiski Nordlys võtta. Peamiselt toodi välja, et Petite Cheriel on lukud külje pealt ning Nordlyse kasuks oli siis lukk keskel ning võimalik laps rohkem kokku tõmmata.  Nordlyse hinnaks oli 110 eurot. PS! Jollyroom.fi’st võib leida tihti soodustusi. Tavahind sellel vist 139 eurot, aga nii mõnelgi kotil praegu 85 eurot.

Lugesin siis veidi ning tundus, et Nordlys kott on tõesti oma hinda väärt:

 • Väljast 100% polüester
 • Seest 100% puuvill
 • Kott on täidetud 50% hanesulgede ja 50% pardisulgedega
 • Võimalik pikendada (pikenduseta 96 cm, pikendusega 127 cm)
 • Lukud keskel & peaosa (kapuuts) kokku tõmmatav.
 • Pikendus on koti sisse ehitatud!
 • Hind pole kõige kallim

Nora magas mul kõige suurema külmaga (-17c) uue kotiga õues (keskmiselt 3 h) nii: pika varrukaga body, püksid, tavalised puuvillased kindad, sokid + villane sokk, sall, müts ja õhukene talvekombe. Tuppa tulles oli mõnus, soe! Lühidalt olen ma ostuga ülimalt rahul. Eks, kui ilmad veidi soojemaks lähevad, siis saab kombe asemel midagi muud välja mõelda.

Teine taevane kingitus saabus meie koju samuti veebruari lõpus. Nimelt ütles meil suurepärane tolmuimeja üles ning (häbi – häbi ,me pole veel tsentraaltolmuimeja jaoks agregaati ära ostnud) otseloomulikult oli ruttu vaja midagi uut asemele. Otsisin ja uurisin ning Philips PowerPro Aqua varstolmuimeja tundus igati usaldusväärne. Alternatiiviks soovitati palju ka Dysonit, kuid käsi ei tõusnud kuidagi ligi 400 eurost masinat ostma. Küll aga õnneks pole mul võrdlusmomenti, nii et mul ei jää ausalt midagi üle, kui Philipsit väga kiita! Olin juba valmis Euronicist ostma, kuid Erik oli hoopis parasjagu Järve Selverisse minemas, mistõttu otsisin ruttu, mis poed seal seda masinat pakuvad. Sattusin sellise poe nagu Expert peale ning väga meeldiv üllatus oli näha soovitud toodet -50 eurose soodustusega. See oli juba märk ja nii ta ostetud sai.

Tegelikult on kõik info kodulehelt ka kättesaadav, kuid ausalt, meil oli esimesel päeval kodus võistlus, kes saab rohkem masinat kasutada. Läksime peaaegu et tülli, kui Erik hakkas köögipõrandat puhastama. Kõlasin nagu 3 – aastane Lenna ” EIIIIIII!!!! MINA ISEEE!!!!!!!!!!”.

Toon siia mõned plussid välja:

 • Tolmuimemis – ja mopi funktsioon on 2n1.
 • Tolmuimeja on mõnus kompaktne, lihtsalt kasutatav, kestvusaeg 40 minutit, laadimisaeg 5 h. Mina sain sellega kogu pea 200 m2 pinda puhastatud ning siiani on akumärk roheline.
 • Juhtmevaba! Tõeline õnnistus! See on nagu imeasi, et võtad lihtsalt nurga tagant tolmuimeja, kasutad ja paned sinna tagasi, ilma üleliigseid liigutusi tegemata. Põhimõtteliselt on kodupõrand võimalik ka sülelapse kõrvalt mugavalt puhastada. Ühes käes laps, teises tolmuimeja – juhtme ja nuppudega eraldi jagelema ei pea!
 • Tolmuimejaga on lihtne manööverdada, paak on piisav, et üks suurem koristus korraga ära teha. Tolmukotte ja muid lisaosakesi vaja pole!
 • Muidugi kõige imelisem ja aegasäästvam on ka märgpuhastuse funktsioon. Selleks tuleb lihtsalt tolmuimejale veepaak koos lapiga otsa panna ning vajutada nuppu. Tõmbab kõigepealt tolmu, siis puhastab veega.

Ainukeseks miinuseks võiksin välja tuua selle, et kui vesi tolmuimejale juurde lisada, on masin veidi raskem. Nii, et kui trenni ei jõua, siis koristamisega saad vormi küll!

Ma ei oska lihtsalt öelda, see on nii tänuväärt masin, et paneb mõtlema, kas üldse tsentraalsüsteemi vaja läheb!? Nädalavahetusel sai kodu nii kiirelt koristatud, et ausalt, see on üks viimase aja parimaid oste! Mina küll julgelt soovitan!

8 thoughts on “Soovitan soojalt!

 1. Mari-Liis says:

  Tere!

  Kas võib küsida, miks just see varstolmuimeja teie südame võitis? Kas googeldasite enne ja valisite nö kõige paremate näitajatega asja? Või käis asi juhuslikumalt?
  Mulle väga tähtis, et asjal oleks korralik filter, mitte nii, et suur osa peentolmust jõuab tagasi elamisse.
  Kas see tolmuimeja teeb oma tööd vaikselt?
  Mõtlen, et peaks endale ka soetama, aga no nii palju toimetamist-tegemist on praegu, et ei viitsi kaevuda review-desse jne 😛 (ma nt pesumasinat ja kuivatit valisin aasta aega, haha – no vana pesumasin töötas, polnud just tuli takus). Tolmuimeja on küll täitsa hea meil, aga no katsu sa normaalselt tolmu imeda, kui laps (varsti kohe ka teine laps) iga poole minuti tagant tolmuimeja kinni lülitab xD
  Ja see nüanss asja juures, et see on juhtmevaba, on ka mega mõnus.

  • NautigeHetke says:

   Tere!

   Ma arvan, et südame võitis mugavus, kompaktsus ja kasutajasõbralikkus. Tegin eeltööd ikka ja valik jäi Philipsi ja palju kiidetud, kuid kallima Dysoni peale. Peamiselt vaatasin youtube arvustusi ja hind pani palju paika. Philipsil analoogne, kuid kallim versioon ka – 3n1.
   Antud masinal korralik 3-kihiline filter, püüab kinni ka mikroosad. Filter ise on pestav ja kestab kaua. Masin päris hääletu pole, tavalisel reziimil vaiksem, max reziimil ikka häälekam.
   Minu suurim mure oli, et kas ikka kestab piisavalt, et saaks kodu korraga ja anumeid vahetamata puhtaks. Mure oli asjatu 🙂
   Jujtme puhul oli nii tüütu, et pidin vähemalt 3 x seda ümber tõstma ja jälle kuhugile maja teise otsa selleks kõndima.. kuigi viimane masin oli ka väga võimas ja hea, käima läks varre pealt.
   Ostuks läheb, siis edu otsustamisel! Häid valikuid on kindlasti veel 😉

 2. S says:

  Tsentraalsüsteemi tolmuimejaga üürikodust kolides oma elamisse valisin selle sama Philipsi 3in1 versiooni ja no ütlen ausalt ma IGATSEN oma tsentraal tolmukat!! Neid ei saa lihtsalt võrreldagi, eriti elades väikelaste ja koduloomadega. Kindlasti ärge matke maha mõtet tsentraalsüsteemi paigaldada 🙂

 3. Liisa says:

  Minul sama varstolmuimeja seisab ja kasutan juhtmega tavalist Miele tolmuimejat, sest ajapikku väsib ära ja ei võta kõiki asju sisse, lisaks see veeanum ka – vesi ja tolm kokku teevad tolmukihi väikestesse torudesse, mida tavainimene puhastama ei pääse. Eks see oleneb ka koritavast pinnast.

  • NautigeHetke says:

   Jaa! Eks kõik masinad väsivad ajapikku. Ma pakun, et selle masina iga võiks olla ehk 2 – 3 aastat!?

 4. Kerttu says:

  Hei, kuidas tänaseks tolmuimeja töötab? Ei anna veel väsimusemärke? Oled endiselt rahul ja ei vahetaks millegi muu vastu? Kas saad ühe korraga terve maja tehtud? Kaalume ka samasuguse soetada ja tahaks enne kuulda
  Sinu arvamust, arvestades, et oled seda juba mõnda aega kasutanud 🙂

  • NautigeHetke says:

   Hei! Töötab täpselt sama hästi kui soetades 🙂
   Meie saame ühe korraga terve maja tehtud ning akut jääb veidi ülegi.
   Ainukeseks miinuseks on ehk, et tolmuimeja ei võta sisse kassikrõbinaid või kruusatükke. St. kui hästi nikerdada, siis ilmselt võtaks.. kuid mul juba harjumus sees harjaga need kokku lükata. Küll aga endiselt väga rahul, sest kõige olulisema töö teeb ta ära 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga