Sõbrapäev Kolmes Sibulas

Meie tähistasime eile sõbrapäeva Kolmes Sibulas. E. rääkis mulle juba nädala keskel, et pühapäeva lõunal olgu ma valmis.  Teadsin kohe, et ta viib mu kuhugile, kus me varem käinud pole, seega haarasin kaamera ka kaasa. Huh, ma ei teagi, kust alustada, sest see lõunasöök oli parimast parim.

Ütleksin nii, et sisseastudes jäi küll silma, et sisustusele pole just suurimat rõhku pandud, kuid see ununes momentaalselt, kui meid tervitasid rõõmsad ja toredad klienditeenindajad. Istusime uksele üsna lähedal ning nagu allolevalt pildilt näha, siis meie laud oli õhtuni välja ette broneeritud. Kui E. meile lauda kinni poleks pannud, oleks sealne käik kindlasti ära jäänud. Minu jaoks oli see üsna uskumatu, sest arvasin, et kell 13.00 päeval vaevalt seal väga inimesi on. Seega, kui plaanite Kolme Sibulasse minna, siis kindlasti helistage paar päeva ette! 🙂

IMG_9545

Meile toodi siis menüüd ja viimasel ajal on meil kombeks alati teed juua, nii ka seekord.  Senikaua kuni me toiduvaliku üle pead murdsime, toodi meile lauda lahedalt raske kann teega ning iseküpsetatud leib/sai. Kõik nägi nii lahe välja ning kui pildilt lähemalt vaadata, siis tee oli sinist värvi. Pärast mee sisse panemist muutis taas tooni.

IMG_9549

Kuna me juba restorani tulnud olime, siis otsustasime proovida nii eelrooga, pearooga kui ka magustoitu. Teadsin kohe, et kõike seda on mu jaoks palju, kuna olen harjunud sööma üsna täpselt oma kava järgi. Seega otsustasime eelroa ja magustoidu võtta kahe peale. Eelroaks võtsime ahjus küpsetatud kitsejuustu rukkileival, peedipesto ja rukolaga. See oli tõesti suurepärane maitseelamus. Alati panebki imeliste söökide juures imestama, et kuidas saab ühel kokal olla nii hea maitsemeel, et ta mõtleb peensusteni sellise roa välja. Lisaks kõigele on silmale ilus vaadata!

IMG_9554

Mina sõin pearoaks pardifileed punase kapsa püree ja õunaga ingverikastmes.  Pardi võtsin mediumi ning täpselt nii see mulle ka serveeriti. Kapsa püree ja õuna- ingverikaste sobisid omavahel jällegi väga hästi kokku. Kõik tervikuna taaskord 5+!

E. sõi praetud siiga, sooja suvikõrvitsa – seesamiseemne salati ning tamarindikastmega. Mina eriline valge kala fänn pole, kuid siig oli mõnusalt pehme ja siidine, nii et ma oleksin selle ka üksi ära söönud.

IMG_9558

Magusaks proovisime me Kolme Sibula tiramisut ning siinkohal pole ilmselt vajagi rohkem kommenteerida.  Kodune tiramisu on niisamagi hea, rääkimata siis sealsest.

IMG_9564

IMG_9559

Kõige lõpetuseks üks tore fakt restoran Kolme Sibula nime saamisloost  –

“Meie kodumaal on vene rahvusest inimesi ikka sibulateks nimetatud – siit ka meie inspiratsioon ja kerge eneseiroonia….. (kokad on vene rahvusest) meid on ju kolm ja põhimõtteliselt oleme me nö.sibulad – mõeldud tehtud, Kolm Sibulat ootavad teid!”

Ma siiralt soovitan seda restorani! Oleks raske uskuda, kui keegi seal pettuma peaks 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga