Septembrikuus kõik on uus

Tegelikult pean ma aega natukene tagasi kerima, sest pärast jaanipäeva oli mul sünnipäev ja just siis kinkis Erik mulle kaua soovitud Fitbit nutikella. Tegu Charge 3 mudeliga, millega on mugav ka vee all treenida, dushi all käia jpm. Olen septembri algusest jälle rohkem oma päevaseid liikumisi vaadanud ning suunanud neid selliselt, et päevanorm – 10 000 ikka kokku tuleks. Kõik päevad pole nii tublid, samas mõni jälle parem. Võtsin just septembrikuu esimesed kaks nädalat arvesse ning kuna reisil olles sai eriti rohkelt kõnnitud, tuli päeva keskmiseks 11 276 sammu. Tuleb tunnistada, et mõni päev ongi reaalselt 5000 ringis, teine päev jälle 15 000 kanti. Samas tasub paralleelselt kulutatud kaloreid vaadata, sest mõni treening võib olla väga intensiivne, kuid samme lihtsalt ei kogune, ka minu eelmisel nädalal külastatud striding.

Käisin möödunud nädalal esimest korda Reval Spordi stridingus. Teadsin vaid nii palju, et trenn toimub lindil ja kujutasin oma vaimusilmas ette, kuidas kell rõõmsalt samme kogub.. aga valesti arvasin! Samme on hommikupoolikuga kogunenud vaid 4000 ringis, kuid trenn ise oli megaraske!!! Just see esimene pool.. Millegipärast oli mul arvamus, et see saab minu jaoks pigem lihtne olema, sest jõusaalis kasutan ka linti ülesmäge kiirkõnniks. Kuid erinevalt varasematest treeningutest on striding fikseeritud kalde all, mis pole teps mitte väike. Muuta saab vaid nö kergust/raskust. Mida kergema peale paned, seda kiiremini sammuma pead. Raskema peale keerates on aga raske lint liikuma saada. Seega tuli leida mingisugune kuldne kesktee. Koormus sõltub pigem sammupikkuste muutmisest ja muudest harjutustest, mis iseenesest pealt vaadates midagi rasket polnud, kuid mul reaalselt läks pulss megaruttu üles, nii et kui olin 10 minutit kõndinud ja mõtlesin, miks mul nii raske on ja avastasin, et pulss oli 181. Lõpuks sain aru, et nuppu peaks pigem raskema peale keerama, et tempot vähendada.. siis sain ka pulsi normi ja edasi oli juba täitsa mõnus. Ma olin jälle läbimärg, nii et tundub, et trenn ise oli tõhus. Põhimõtteliselt 25 minutit on selle lindi peal kõndimist ning sellele järgnes matil 25 minutit selg + kõht + tuhar. Muidugi sai sellele eelnenud nädalavahetusel kahe päevaga ligi 60 000 sammu kogutud ning see striding andis tunda, et jalalihased pole ikka taastunud.

Mul on nii kurb meel, et mulle sobivad trenniajad BodyJamiga ei klapi. Tõesti, see oli näiteks stridinguga võrreldes nii megalahe kogemus ja tahaksin täiega jälle minna, kuid kahjuks on see vaid õhtustel aegadel. Järgmine kord annan Zumbale võimaluse ja loodan, et see on sama äge!

One thought on “Septembrikuus kõik on uus

  1. Katrin says:

    Ma olen väga nõus selle artikliga. Aga ma kuidagi oma kolme aastasega ei suuda seda rakendada. Me ostame talle iga nädal 5-10€ mänguasja ja see on nii kurvav. Aga ma ei suuda talle ei öelda. Ta on nii õnnelik, kui saab uue asja, kuigi jah, nädala pärast see uus asi seisab. Lisaks on mul on toidupoes endal lihtsam käia, kui tal on uus lelu, mitte ei kisa terve poe. Oeh, raske.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga