Seiklusterohke nädal!

Mul on nii hea meel, et olen jõudmas sinna tavapärasesse elurütmi tagasi! Kestev nädal on olnud nii mõnusalt vaheldusrikas, et täitsa inimese tunne tuleb tagasi. Arvestades, et vanust on 25, siis tõepoolest tüdin ma ehk kodusest rutiinist kiiremini. Või ehk asi polegi vanuses, vaid minu enda loomuses. Tean emasid, kes ongi kuid ja aastaid ainult laste päralt ning muu nagu hästi ei huvitagi. Tegelikult ei saa midagi ette heita, sest oluline on, et inimene ise rahul oleks. Ja ju on seda tüüpi emad oma elukorraldusega rahul, sest vastasel juhul nad ju muudaks seda.

Mulle meeldib olla ema rollis, mulle meeldib olla kodus, kuid kõige enam naudin ma aega endale. Ma tean, et see võib kõlada isekalt. Märkan erinevates beebigruppides tihti taolisit väljendit, et “ohverdan end laste nimel”. Ei, mina ei kavatse midagi ohverdada. Ma katsun nii hästi, kui võimalik, hoida asju tasakaalus.

E.’l on hetkel puhkus ning see tähendab ühtlasi seda, et ka minul on puhkus. Teeme ühiseid käike koos lastega, kahekesi ning ka täitsa omaette. Puhkus algaski meil ühise väljasõiduga Põltsamaale, kus veetsime mõnusa nädalavahetuse pere seltsis. Siia nädalasse mahutasime E.’ga veel ühe lõunakohtingu, kus käisime kahekesi Sahvris söömas ning hiljem kinos, Ahvide planeeti vaatamas. Nii hea on hetkeks ema ja isa rollist välja tulla! Kõik see sai muidugi toimuda tänu vanematele, kes on abis olnud laste vaatamisel. Leenu käis üks ööpäev ämma juures ning ema oli N.-valves.

Muidugi eriliselt suur tänu on minu emale, kes on praktiliselt terve suve meid aidanud. Sellist poole-aastast pole teps mitte nii lihtne hoida. N. on küll tubli beebipõngerjas, aga väsitab ikka, nagu kõik lapsed. Seega suur au ja kiitus minu emale, kes laseb meil vahel 1.5 h ratast sõita, Leenuga kolmekesi midagi ette võtta või korraks välja pead tuulutama minna!

Tahtsingi otsapidi tänasesse päeva jõuda, kus otsustasime venna lapsed kampa võtta ja koos ühe toreda hommikupooliku veeta. Ma armastan seda vaatepilti, kuidas üks 2 – ja 3 – aastane nii suured sõbrad saavad olla. Seda on lihtsalt nii armas vaadata, et hea meelega tahaks neid võimalikult tihti kokku viia. Jutt käib siis Leenu onupojast, kes on temast vaid 10 kuud vanem. Ühtlasi on ta meil üle aia naabripoiss, nii et sõber on lähedalt kohe võtta!

Olime siis natukene hädas hommikuse sihtkohaga, sest esialgne plaan Vembu-tembumaad külastada, ei osutunudki nii heaks plaaniks. Pisikestel pole seal suurt midagi teha ning kuna vesi on jahe, siis ei kippunudki lõpuks minema. Üks armas lugeja soovitas meil Nõmme Seiklusparki külastada. Ei hakanudki pikalt uurima, vaid helistasin sinna ning sain teada, et lastele sissepääs vaid 7 eurot ning 2-3 – aastastele on seal lausa eraldi lastepark ehitatud. Nii otsustasimegi hoopis sinna minna ning hiljem Lotte kohvikus lõunat süüa. Ma väga soovitan lasteparki külastada! Vähemalt meie lastel oli seal igavesti põnev! Parajalt pikk 45-minutiline rada, mis pakkus väikestele sõpradele suurt rõõmu. Küll aga Lotte kohvik polnud päris see, mida oleksin oodanud. Kõik oli iseenesest vahva ja värviline ning teenindus oli tore ning toidud head.. kuid millegipärast arvasin, et seal on lastele rohkem tegevust. Reaalsus oli aga see, et ainuke fun asi oli liumägi. Muidugi lastel oli tegemist ja keegi enne söögilaua taha ei kibelenudki, kui ise kutsuma pidi. Lõppkokkuvõttes oli tore ja õnnestunud hommikupoolik!

Õhtuks oli meil kolme sõbrannaga spontaanne õhtusöök Mimosas kokku lepitud. Ja tavaliselt need spontaansemad plaanid kukuvad alati kõige paremini välja. Õhtu oli kontrastiks hommikule nii nauditav! Lihtsalt naerda, jutustada ja head toitu nautida 🙂 Mul on nii ääretult hea meel, et ma ülikoolist endale superlaheda inimese leidsin! Üks inimene on kuue aastaga nii omaks saanud, et kohe rõõmsaks teeb! Ja selle superlaheda inimese kaudu leidin ma teised kaks lahedat selli, kellega siis teeme kas  lastega playdate või niisama date!

4 thoughts on “Seiklusterohke nädal!

 1. Jaanika says:

  Kui L. ja ta onupoja vanusevahe on vaid 10 kuud, siis miks üks istub autos turvatoolis ja teine ainult aluse peal? Ma pakun, et te sõitsite oma autoga ehk siis teie vastutasite selle lapse eest… Kas te tõesti ei tea, et nii väike laps PEAB istuma turvatoolis?

  Mul on üldjuhul ükskõik, kuidas teised oma elu elavad ja lapsi kasvatavad, aga see lihtsalt karjus nii õudsalt mulle silma 🙁

  • NautigeHetke says:

   Olin valmis juba vaidlema hakkama, et kuidas kaalu poolest ta alusele sobiks, kuid tegelikkuses on sul täiesti õigus. Nii väikest kasvu laps ei peaks alusega sõitma, ka ajutiselt mitte.. sest avarii võib ka juhtuda tänava otsas. Tegelikult poiss sõidab igapäevaselt sama tooliga, mis Leenugi, aga sel korral mitte.
   Ja eks meie muidugi vastutame, kui midagi juhtuma peaks.

 2. Jaanika says:

  Ma aimasin loomulikult, et see laps igapäevaselt sõidab toolis, aga tahtsingi tähelepanu pöörata sellele, et kui võtate niiöelda võõra lapse oma autosse, siis võtke palun alati tooliga! Minu vanim laps saab 8-aastaseks ja sõidab siiani tooliga, sest mahub sinna. Olin ükskord päris pahane, kui sain teada, et kui ta sõbral külas oli, siis nad käisid sõbra ja ta emaga sõidus ja mu laps pandi ilmasuguse turvavarustuseta autosse! Ja sõiduks oli üpris pikk maanteel sõit! Ei taha ju mängida oma laste eludega ja kohe kindlasti ei tasu mängida võõraste laste eludega!

  Aluste kohta veel niipalju, et tuleb uus seadus, kus on ära määratus lapse pikkus, millest alates ta võib alusega sõita. Ja nii väike kindlasti ei tohi, isegi kui kaalu poolest tohiks.

  • NautigeHetke says:

   Ja, ma lihtsalt vahemärkusena ütlen, et alus pole meie oma, vaid lapse ema ise pani lapse koos alusega meie autosse. Aga see selleks.
   Ma pidin ükskord südamerabanduse saama, kui kuulsin, et L. sõitis “lühikest maad” täiskasvanu süles..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga