OMA PESA: Saime kivi maha!

Tegime paar nädalat tagasi algust tänavakivi paigaldamisega ning seda siis esialgu ümber maja. Selleks hetkeks, kui terrass valmis sai, olin ma veendunud, et nüüd on mul kõik vajalik olemas. Eksisin, sest alalõpmata tassisime sellele ilusale, uuele terrassile liiva peale. Küll käis kass oma liivaste käppadega, siis mina lapse käruga või kes iganes mööda maja äärt tuli, tõi endaga alati liiva kaasa. Niisiis hindasime oma soovide nimekirja veidi ümber ning ümber maja tänavakivid läksid nimekirjas esimesele kohale. Tööde teostamiseks pöördusime taas Efekt Aed OÜ poole, kellelt otsutasime juba ammu selle töö sisse osta. Kohe kuidagi hästi klapib nendega, nii et seekord ei võtnud me mujalt hinnapakkumistki. Enamus teisi paigaldajaid kasutavad peenkillu asemel liiva, mis on ka ca 3 korda odavam, kuid mis juba mõne aastaga tänu vihmale uuristab omale tee jämeda killustiku vahele ja tänavakivi vajub lohku. Efekt Aed OÜ paigaldab aga tänavakivi ainult peenkillule.

Kõigepealt siis koondasime hinnad kõik kokku ning asusime suurematele läbirääkimistele. Kui lõpliku hinna paika saime, siis ei jäänud muud üle, kui otsast pihta hakata. Alustuseks tõttas meile appi Isekallur, kes varustas meid kahes erinevas suuruses killustikuga. Suured kiidusõnad neile – sõbralikud, vastutulelikud, hinnas paindlikud ja koguste tellimise osas oli positiivne, et sai ka väikeseid koguseid tellida. Samuti oli reageerimine ja tarne kiire. Tellisime sealt tegelikult juba teist korda ning esimesel korral, kui liivakasti jaoks liiva soovisime, toodi see juba samal päeval kohale. Efekt Aed OÜ poolt oli tänavakivi paigaldus, betoon, bobcat ning muu asjaajamine. K-Rautast tellisime Munga sillutuskivid, mis on Rae Kivi poolt toodetud.

Meil oli ümber maja ca 1 meetri ulatuses liivpõhi olemas. Esialgu siis kooriti nii palju liiva maha, et saaks tasapinna õigeks ning siis pandi äärekivide alla killustikupadi paika. Selleks kasutati 16-32 mm läbimõõduga killustiku. Äärekivid fikseeriti betooniga ning algas kivi aluspinnase ettevalmistus ja ka sinna läks kõigpealt esimene kiht 16 – 32 mm killustiku, mis pinnastihendaja üle vibrati. Esimese kihi peale läks peenkillustik 8 – 16 mm, millega anti ka kalded äravoolu jaoks ning seda arvestusega 1 meetri peale 1 cm erinevust.  Siis taaskord tihendati ning hakati kive laduma.  Esialgu otsustasime kõik halli kivi alla panna, kuid viimasel hetkel muutsime vahekorda, kus 1/3 on punast ning 2/3 halli kivi. Kõige lõpuks siis taaskord tihendati ning kaeti liivaga.

Esialgu oli harjumatu, kui nägime, et maja sokkel jääb vaid 13 cm kõrge. Küll aga seletati meile ilusti ära, et see on hädavajalik, sest kui esialgu jääb äärekivi kõrgele, siis pärast lõpliku haljastust jookseb vähemalt vesi majast õige nurga all ära ning tasapinnad jäävad ilusad. Ühtlasi olid meil maja neljas nurgas vihmaveetorud, mille jätkud tuli kuidagi ära lahendada. Allatulekud said suunatud maa alla ja sealt drenaazitorudega majast eemale.

Lõppkokkuvõttes oli töö kiire ja korralik ning 45 m2 tänavakivi sai paigaldatud kahe tööpäevaga.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga