Rosanna sai 1 -aastaseks!!

Uskumatu, aga tõepoolest on tänaseks Rosanna esimene eluaasta möödunud. See on minu jaoks tõsine hämming ja aeg on nii tohutult ruttu läinud. Alles ta sündis, alles me mässasime nende öiste tehnilises ruumis veedetud hüsteeriahoogudega ning justkui mitte väga ammu jäi ka Erik meiega koos koju. Ma ikka vahel mõtlen, et kust meil sellised ideed küll tulevad? Kuidagi suured asjad on ära tehtud ja kui kokku võtta viimane aasta, siis jääb vaid öelda, et südames on uhke tunne! Uhke on olla kolme lapse ema! Tore on mõelda, et meil on ikka selline naistevägi kodus, et ise ka ei usu. Kui ma varem viskasin nalja, et edu Erikule! Siis mida aeg edasi, seda enam ma mõistan, et tegu polegi enam naljaga. Naiste teemasid lendab uksest ja aknast juba praegu sisse, nii et Erikul jääb vaid kaasa noogutada.

Rosanna liitumine perega tõi nii suured muudatused igapäevaellu. Vaatamata sellele, et Eriku kojujäämine polnud majanduslikult üldse kasulik,  oli see siiski parim otsus meie kõigi jaoks. Nüüd tean, et mul oli ikka tuline õigus, sest esimest aastat poleks ma suutnud üksi enda õlgadel küll kanda. Esimesed kuud Rosannaga oli ikka ääretult keeruline – kõik see tema B12 vitamiinipuudus, minu jaoks tüütu ja lõputuna tunduv imetamine ning pidev magamatus. Kolmas laps tuletas eredalt meelde, kui väga meile kummalegi need algused üldse ei meeldi. Me lööme sisimas endale plaksu ja oleme tohutult õnnelikud, et lõpuks on kätte jõudnud see lahe vanus, kus lapse areng on meeletu. Ausalt, jumal tänatud, et möödas on ajad, kus tõstad lihtsalt lamavat pampu ühest toa otsast teise. Nüüd on rosin aga nii asjalik, täitsa suur laps kohe. Kõnnib teine viimased kuu aega usinalt mööda maja ringi, toimetab oma tegemisi, viib väga hästi asju omavahel kokku ning nii tore on näha neid vahetuid ja selgeid emotsioone, mis teda valdavad, kui keegi koju tuleb või nälg silmanägemist võtab. Kõigest saab aru ja teineteise mõistmine on oluliselt parem. Ausalt, täielik nunnu on!

Rosanna polnud esimesel aastal, eriti rinnalapsena, eriliselt hea magaja. Ärkamised on varieerunud ikka 2 – 6 x öö jooksul. Nüüd olime jõudnud otsapidi kahe pudelikorrani, mis tundub juba täitsa okei. Siiski kuna aasta on täis tiksunud, otsustasime ta ka öisest söömisest ära võõrutada. Just õigel ajal läksid mu vanemad reisile ning Erik kolis Rosannaga seniks nende juurde, kuni piimamajandusega ühel pool oli. Võõrutusega tegeles just tema sellepärast, et mina hakkasin nüüd tööinimeseks ning igasugune elukorraldus võtab veidi kohanemiseks aega. Niisiis ei mahtunud mu plaanidesse kuidagi öised nutmised. Tundub, et Rosannaga läks üsna lihtsalt, sest laupäeval nad alustasid ning viiendaks ööks kolisid tagasi koju ja roska magas terve öö! Nuttu oli esimestel öödel kuskil tunni jagu, kuid see oli midagi vigisemise ja nutu vahepealset. Igatahes tehtud see on ja hea tunne on! Loodetavasti hakkavad edasised ööd ka edukalt mööduma! Oligi hea kingitus – esimene täispikk ööuni ööl vastu aastaseks saamist.

Aga aastase lapse kohta on ta täitsa usin ja asjalik! Kolmanda õena tuleb tal see enesekehtestamine üsna hästi välja. Kui miski ikka ei meeldi, kisub volüümi üles.  Küll aga teiste tüdrukutega võrreldes on ta pigem selline lihtne laps. Lõpuks ometi on ta hästi sööma hakanud ning liigub vaikselt täielikult kodutoidu peale üle. Ma tõepoolest unistan juba sellest ajast, et ei peaks rohkem kunagi ühtegi beebitoidu purki või piimapulbrisegu siin majapidamises nägema. Muidu lõunaund magab ilusti 3 h järjest ning on suurematega samas graafikus.  Muidugi hambaid ei mõista üldse kasvatada, sest endiselt on neid suus kuus. Nii palju veel ilujuttu, et kaalub teine meil ikka ja jälle 9,9 kg ning pikkus selgub järgmisel nädalal. Kannab 80 rõivasuurust.

Õed – tihedad!

Rosin oli meie peres üks parimaid otsuseid ja ühest küljest on mul küll veidi kurb, et viimase lapse beebiiga mööduma hakkab, samas teisest küljest on mul super hea meel, et algab uus eluetapp. Ka Rosanna jaoks saavad toimuma suured muudatused, sest plaanime uue aasta algusest kaasata meie perekonda ühe toreda ja ägeda hoidjapreili, kes saab olema Rosannale parimaks sõbraks! Aga sellest varsti pikemalt!

Mis mul muud üle jääb, kui soovida sellele väikesele rosinasilmale ka virtuaalselt palju – palju õnne sünnipäevaks! Uue ja ägedama hooga edasi!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga