Rosanna 9. elukuu

Minu meelest need kuud lähevad nii ruttu! Eriti suvel, mil nii palju muud tegemist.. et ühel hetkel avastad – jälle 10. kuupäev täis tiksunud. Neiu on kolmveerand aastat vana ning vaid kolme kuu pärast ongi esimene eluaasta täis tiksunud. Täiesti uskumatu! Mäletan, et Lenna beebieas oli mul alati kõik ilusti kirjas ja  meeles.. nii piinlik, kui see ka poleks, unustasin ma Rosanna arstiaja juba kolmandat korda ära. Nii, et lõpuks eilse seisuga sain ma uue aja. Saime vaktsiini tehtud (mis juba kaks kuud oma aega ootas) ning kaalutud ja mõõdetud. Rosanna ei kavatsegi vist enam juurde võtta, sest see varasem pontsik kaalub praktiliselt sama palju, kui kaks kuud tagasi. Mõõdud siis 9080 g ja 75 cm.  Lenna oli meil aastaselt samas mõõdus. Pikkuse poolest on kõik tüdrukud alati kõvera üleval otsas olnud. Ei tea, mis geenid nad küll saanud on.

Vau, sest viimase kuuga tõmbas Rosanna oma arengu kõikides etappides korralikult järele. Hakkas teine meil 8.5 -kuuselt püsti tõusma, siis istuma ja nüüd viimased päevad on ka käpuli roomanud. Seda kõike teinud pea 3 kuud hiljem, kui Lenna omal ajal.. aga lõpp hea, kõik hea! Elu on kohe istumisest alates palju mõnusamaks läinud! Kohe näha, et tal endal on ka palju põnevam, sest lõpuks saab mõlemat kätt korraga kasutada.

Üheksandal kuul hakkasime talle igasugust tahket kraami kätte andma –  kamapalle, galetti jms. Siiani oli ta juurvilju lutsutanud, sest need ei tundunud nii kergelt kurku minevat.. Püreede manustamine annab ka veidi lootust, sest kui varasemalt hakkas kõige peale öökima ja keeldus söömast, siis nüüd ikka pool purki läheb alla. Enda kõrvalt oleme ka üht teist andnud – omletti ja suppi jm., aga kuna ma eelistaks esimese eluaastani maitseaineid vältida, siis tõmbasime veits selle oma toidu andmisega tagasi. Eks proovida saab ikka, aga söögikorrana läheb loosi tema püreetoit. Natukene ootan küll, et Sanna saaks juba inimese moodi sööma hakata, sest see kulu piimale ja püreetoidule on ikka märkimisväärne, aga eks vaid mõned kuud on veel jäänud.

Mulle tundub, et Rosanna on ikka täielik mix oma õdedest. Välimuselt hästi sarnane Lennaga – tume juus ja silm hakkab pruuniks minema. Olekult ka ehk selline jälgija. Samas viskab ikka Norat ka korralikult sisse. Kui juba plägisema kukub, siis ega naljalt vait ei jää. Hing on selline hellake ja nutt kerge tulema. Jällegi sarnaselt Lennale selline õrn ja naiselik. Veidi kaebleb ja hädaldab. Nii, et lootust on, et äkki Nora moodi täistuure nii suure VOLiga üles ei kisu. Mulle nii meeldib, et ka temas on vahetu ja lõbus pool olemas. Tõepoolest, Lenna on meil pigem selline tõsine ja mõtlik tüdruk, eriti kui ta väljaspool oma mugavustsooni on. Rosanna meenutab veidi Norat, et piisab natukene tola mängimisest ja meel on lahutatud nagu naksti!

Ega selle kuu kohta vist midagi uut märkimisväärset rohkem polegi lisada, kui et ainult väga kallis on see väike rosin! Seda võin küll öelda, et nüüd üheksa kuud hiljem tunnen end kolme lapsega üksi olles mõnusalt ja mugavalt! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga