Rosanna 5. elukuu!

Püha taevas, nüüd hakkab kohe – kohe kuues elukuu jooksma ja nii ta varsti poole aastaseks saabki! Mis see viies kuu meile siis tõi? Võibolla väikse liialdusega, kuid Rosanna oli erakordselt palju haige. Küll vaevas väikest inimest nohu, siis silmapõletik, peamiselt siiski esimene. Beebi nohu on üks tüütumaid haiguseid, millega kokku puutuda, sest tema jaoks on nina puhastamine täielik piin ning kõiki ninaga seotud toiminguid on endal ka halb tunne kisa saatel läbi viia. Loodetavasti on nüüd lapsel lõplikult nina puhas ja saab kevadele tervelt vastu minna. Ma kohe pean siia lisama, et tegu on ju rinnalapsega ja kes siin usinalt väidavad, et rinnapiim hoiab ära teab mis kõik koledad haigused, siis ei ta hoia ühti! Ikka ja jälle pean ma tõdema, et Lenna pudelilapsena oli neist kolmest beebina kõige tervem. Viiendal kuul ilmus Rosannal välja ka tohutult suur lööve või allergia. Ei ole suutnud selgeks teha, mille vastu, kuid nüüd juba kaks nädalat oleme teda ravisalviga kokku hõõrunud ning tundub, et aitab. Mis puudutab B12 vitamiini, siis selle taset me endiselt ei tea, kuna ei ole pidanud vajalikuks mõõtma minema. Kord jätsime nädalaks ära ja kõik jätkus, siis ostsin uue paki vitamiine ning möödunud nädalal jätsin jälle neljaks päevaks ära. Inimene on ikka nii lühikese mäluga ja kohati rumal – räägin ma siis endast. Rosanna polnud viis päeva vitamiini saanud ning mina siis räägin Erikule, et täiesti kohutav, kuidas saab üle öö kahest ärkamisest seitse saada? Kas tõesti juba hambad, mis mulle kuidagi silma ei hakka? Ilastab ja pureb küll kõike, mis ette jääb, kuid mingisugust paistetust suus näha pole. Erik siis küsib, et aga millal ta viimati B12 vitamiini sai? Noh jah, samal päeval sai  taaskord esimese annuse, järgmisel teise ning ööd jälle sellised nagu varem. Ma ei tea, kas on võimalik, et see nii kiirelt mõjub, aga kuna juba teist korda täpselt sama teema, siis olen selles üsna veendunud. Olen kuulnud, et seda vitamiini ei saa üle tarbida, samas arst ütles, et liiga kaua ei tahaks ka anda. Nokk kinni, saba lahti.

Arstivisiidist veel nii palju, et haiguse tõttu ja tegelikult ka enda soovil lükkasime 4.5 kuu vaktsiini edasi. Jah, lapsed on vaktsineeritud, kuid kolmanda lapse puhul teeb küll ettevaatlikuks. Eriti saadud esimene kuuikvaktsiin.. ei võtnud ta seda sugugi hästi vastu. Pea kolm päeva oli rivist väljas, nägu õhetas, väike palavik ning esimese ööpäeva nuttis läbi une. Kui varem jaksas üleval olla nii 2 h, siis pärast vaktsiini maksimaalselt 50 minutit. Oli näha, et tunneb enda väga halvasti. 4.5 – kuuselt kaalus neiu 7,7 kg ja oli 69 cm pikk. Küll meie pere tüdrukud on ikka pikka kasvu, ka arst imestas, sest meie Erikuga teab mis pikad polegi. Uurisime ka kõrvade kohta, sest mulle tundub, et Rosanna kõrvad on eranditult ettepoole.  Selgus, et kui nii jääbki ja on soov, siis on võimalik enne kooli minekut väiksed korrektuurid teha.

Arengu poolest on ta tublim, kui Lenna ja Nora kokku. Kuskil nädal enne viieseks saamist hakkas ta end kätele sirgu lükkama. Jalgadega tõukab aga ammu.. nii, et jääme ootama kuniks need käed – jalad ükskord koostööd hakkavad tegema. Hetkel meenutab vihmaussi, kes lükkab kätest püsti, siis maha, pepu püsti – maha ja jalgadega vastu maad. Liigub teine aga usinalt, sest kui sa ta ühes kohas maha paned, et korraks teises toas käia, siis tagasi tulles võid kindel olla, et ta on hoopis teistpidi, teises kohas. Viiendal kuul hakkas korralikult asju haarama ja suhu panema. On näha, et käed on oluliselt paremini töötama hakanud. Süles olles haarab minust kätega alati nii kõvasti kinni ja surub oma igemed minu vastu. Rosanna on veel kriiskama hakanud ning viimased päevad keeldub omaette olemast. Huvitav on näha, kuidas ta üha rohkem ümberolevaid asju mõistab. Viimase nädala jooksul on ta end mitmeid kordi kõhult seljale kukutanud. Hetkel toimub see kõik suure kolksu saatel, eks seda ka tarvis veel lihvida. Rosin on veel juukseid kasvatama hakanud ning kuna tal on peas kaks pöörist, mis moodustavad ilusa südamekese, siis juuksed kasvavad täpselt keskele punkari-tutiks kokku.

Une osas oleme me hea rütmi saavutanud. Ööunne läheb ca 21.30 – 22.00, hommikul ärkab 7-8 ajal. Öösel sööb kaks korda – ca 2/3 ja 6/7 ajal. Päevaseid unesid on kokku kolm. Naljakas, et varasemalt olen laste puhul hullult planeerinud – lühike, pikk, lühike uni. Rosannaga ma enam ei põe, kui uned omasoodu lähevad. Lutiga on meil endiselt nulliring.

Mida uut ta viiendal elukuul tegi? Jõudsime lõpuks oma esimesse beebide ujumise trenni ning käisime ka veealusel pildistamisel, kus ta pidas üllatavalt vapralt vastu, sest sukeldus lausa 5 korda! Veel külastas neiu esimest korda Lucca restorani ja see käik sai lausa kolme lapsega ette võetud. Olgu öeldud, et kui olemas on mängutuba, siis on pool käiku juba päästetud 🙂 Kõik sujus täitsa mõnusalt! Mis Rosanna enda toidulauda puutub, siis täna saab ta oma esimesed ampsud lisatoitu. Hetkel on rinnapiimal, kuu aega annan veel ning siis vaatame jooksvalt. Aprilli lõpp – mai algus tahaks sellega ühele poole saada.

Oma loomult on neiu selline mõnus muhedik, kes omab pehmeid põski, mis alati suuri mopse ootavad. Naudime veel aega, kus saame teda musitada nii palju kui tahame. Iga pisiasi ajab teda naerma, nii et meelelahutuslik pool on täitsa lihtne!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga