Rosanna 2!

Meie väike nööp sai nädalavahetusel juba kaks aastat vanaks! Minu meelest see aeg nüüd teab mis nii ruttu ka ei lähe, aga sünnipäevadel mõtlen alati, et JUBA!  Plaanisime esialgu tähistada Bibi mängutoas, kuid kahjuks pidime ära ütlema ning tundus mõistlikum perega kodus tähistada. Ma olen tegelikult endiselt mängutubade usku. Olgugi, et meil on kodus ruumi pidada, siis  tegelikult kodus pidamine võtab alati kuidagi topelt energia. Igatahes oli ikkagi tore Rosina jaoks ettevalmistusi teha, puhusime mõned õhupallid kaunistuseks, vaatasime roosamad nõud lastealauale ja ostsime traditsioonilise numbripalli ning panime sünnipäeva ajaks  ka telekasse pildid Rosannast jooksma.  Sünnipäevahommikul oli aru saada, et kõik teised teadsid, mis päev on, ainut, et Rosanna ei saanud esiti aru, mis värk on? Tuju läks aga super heaks, kui me kõik talle kaks sünnipäeva laulu laulsime. Tõstsime tüdrukud  köögitasapinnale kinki avama. Rosanna oli ainuüksi õhupallidest nii elevil, kuid kui ta taipas, et paki sees on uus beebinukk ning see on talle, siis ta näos oli megasiiras rõõm. Pigistas käed rusikasse ja värises.. nii õnnelik oli! Me sel aastal tegime kinkidega üldse nii, et proovisime võimalikult vähesega hakkama saada.  Kinkisime ämmaga kahe peale asisema beebinuku ning minu vanemad kinkisid uue trikoo ja vannimänguasjad, teised toetasid rahaliselt. Aitäh!

Rosanna on kaheselt juba täitsa äge tüdruk! See mitte nii lemmik beebiiga on seljatatud ja juba on täitsa chill tegelane meil kodus. Me nii naudime seda, et kõik see titemajandus on möödas ja ühtegi sellist asja enam kodus pole. Kõik söögitoolid, piimapudelid, lutid ja mähkimislauad on ammu läinud. Rosanna magab Noraga tänaseks ühes toas, suure inimese voodis.  Lisaks saime ta enne teist eluaastat mähkmevabaks ka. Päevasel ajal on täitsa ilma ning öösel veel oleme jalga pannud, kuigi tegelt enam tarvis poleks. Üldse enda laste puhul olen küll täheldanud, et me vist Erikuga mõlemad naudime seda aega, kus laps juba on iseseisvam ja asjalikum ning pakub rohkem emotsiooni vastu ka. Olgugi, et kõik see 10x ühtepidi ja siis 10x teistpidi tegemised on tüütud, aga minu jaoks on see iga kell parem jauramine, kui täitsa vastsündinut kussutada/imetada.. möllata kõikide taoliste asjadega.

Rosin on meil selline väga ilmekas laps. Oskab korralikult iseloomu näidates käsi risti panna ja poriseda. Vaikselt üritame ikka patsirida ajada, kuid hetkel käib usin tuka välja kasvatamine ning selle saab kiirelt tuti tegemise näol lahendatud. Naljakas on see, et Lennaga võrreldes on tal juuksed näiteks tunduvalt heledamad, kuid silmad hoopis tumedamad. Preilile on iseloomulikud veel armsad põselohud. Aga tegu on kahtlemata mingisugust kangemat sorti tegelasega, kes kasutab ka teatavasti meile juba tuttavat kõva häält. Kodust väljas on muidugi viieline ja lasteaias pole vist ühtegi sõna suust saanud, ega pisarat poetanud.

Rosanna käib vaikselt lasteaias ning ütleme nii, et kuskil kahe kuuga on nüüd lõpuks harjumist näha. Lasteaeda on ta alati hea tujuga läinud, kuid varem elas korralikult end ikka kodus välja. Nüüd aga koju tulles hakkab ta hoopiski palju jutustama ja näiteks asju sorteerima.  Ilmselt üritab anda edasi midagi, mis nad lasteaias teinud on. Vahel käivad tegevused läbi laulu ning eriti annab see tunda, kui sel päeval on laulutund olnud. Üldse täheldan, et täitsa sotsiaalne viimasel ajal. Mingi vahe ta ikka pelgas, kui keegi külla tuli ja oli rohkem umbusklik.  Nüüd aga palju avatum ja suhtlemisaldis!

Rosanna kaalub meil 2-aastaselt 13 kg ja kannab riidesuurust 98! Sõnavara vaikselt laieneb, aga sõnad päris nii korrektsed pole. Kes temaga tihedamalt läbi käivad, saavad paremini aru. Kõige rohkem on meil nalja saanud sõnadega mina ka, mis kõlab Rosanna suust kui AK (aaaakaaaaa). Preili läheb närvi ära, kui küsid, kas aktuaalne kaamera või ? Õue minnes tabasin ma tihti talle rääkimas, et eiii, issit pole praegu, issi on tööl. Hiljem selgus, et ta tahab mütsi (itšiii, itšiii). Aga muidu räägib lihtsaid sõnu ikka – kass, emme, issi, Lenna, Muhvi(vanaema), Mamma (vanavanaema), aitäh, juua, aia, mämm – mämm, ja, ei, õue, auto, laulu, papu.. Ütleme nii, et sõnavara meeletult suur pole, aga vajalikud jutud saame räägitud tänu arusaamisele ja tema “jah” ja “ei”le. Loodetavasti kevadeks on jutt valla!

Meil on ikka nii hea meel, et see kolmas mann selline sai, ta sobib meile koju täitsa hästi! Kuidagi selline tasakaalustav jõud ühe päris rahuliku ja teise energilise lapse vahel..

2 thoughts on “Rosanna 2!

  1. Kat says:

    Palju õnne, Rosannale!
    Hoopis teisest teemast küsimus. Kunagi kirjutasid, et ei tea, millal Lenna kooli panna. Oled otsustanud?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga