Rosanna 10. elukuu!

Kümne kuuga on ühest väikesest abitust vastsündinust sirgunud asjalik preili. Nende beebidega on täpselt nii, et kui esimesed elukuud venivad  ja venivad ning päev tundub nii lõputult pikk, siis minu meelest mida vanemaks nad saavad, seda kiiremini nad kasvavad. 10 – kuune laps on juba nii tubli, et naljakas on teda beebiks kutsuda. Juba kahe kuu pärast saab teine ju aastaseks!

Kui siin 6 – 9. elukuu vahel oli väike arengupaus ning tundus, et ta ei hakkagi istuma, ega käputama, siis kümnendaks kuuks teeb ta kõike – roomab käpuli, istub, tasakaal on väga hea (üksikud korrad käib kummuli), tõuseb mööda ääri püsti ning kõnnib. Vahetab toetuspinda (astub ühelt poolt teisele) ning harjutab vaikselt seismist. Viimane on ta lemmiktegevus, sest ta läheb alati nii põnevile, kui püsti ajab ja käed lahti laseb. Nii ta oma mõned sekundid ikka seisab. Uus lemmiktegevus on diivani peal püsti seistes end täiega hooga selili lasta  ja sedagi teeb kordi järjest. Veel meeldib sellele väiksele inimesele tatti pritsida ja puristada, sest see on tema jaoks iseäranis naljakas.

Veel on talle väga iseloomulik see, et hakkab kiirelt üürgama, kui häda käes. Näiteks, kui pall veereb laua alla, siis selle asemel, et järele minna, parem kisab. Muidugi on ta täiesti teadlik ka sellest, et sauna eesruumi minna ei tohi.. käputab küll kiirelt ukseni, kuid siis teeb hoiatuskisa, sest teab, et ei tohi, aga nii tahaks. Muidugi tihti saab ka väike pätt temas võitu, sest hilisemal reageerimisel on ta kättpidi kassikrõbinates ning siis ei leia vett mitte enam kausist, vaid riietelt.

Aitäh ja mäm – mäm on tema põhiliseks sõnavaraks. Viimase puhul võiks eeldada, et tegu on kõva toiduarmastajaga, aga tegelikult ei lähe see söök suurt eriti alla. Väga maitsevad soolased püreed ja tatar. Neljaviljahelbed näiteks ei kõlba teps mitte. Vahepeal läks see öine söömine juba käest nii ära, kuid nüüd oleme taas  kahe korra peale saanud. Tahaks ta ikka lähikuudel piimast ära võõrutada.  Magamaminekud pole ka enam päris nii lihtsad, et pudeli otsas uinub ja vaid voodisse tõstmise vaev. Mul on tunne, et ta tahab vaikselt ühe une peale üle hakata minema, sest õhtuks ta enam ei väsi nii kergelt ja varasema 21.00 asemel jääb ta tunnike hiljem magama.

Iluandmete kohta täpselt ei teagi, sest järgmine visiit on aastaseks saamisel. Küll aga kodukaal näitab 9,9 kg ja mõõdulint 75 cm. Kannab rõivasuurust 74, kuid tasapisi võtame juba 80 välja. Riiete osas on kohe näha, et kolmas laps.. ma pole talle vist ise väga midagi ostnud,  üht – teist on Norast alles ning jumal tänatud, et sõbranna laps nii 10 kuud vanem on, sest kõik temast ülejäänud asjad jõuavad ka Rosannani ..  Ja eriti tore on see, et sõbrannal on esimene tütar, mistõttu on tema preili riidekapis oluliselt rohkem riideid, kui mõne täiskasvanu omas.

Rosin jäi esimest ja teist korda 10. elukuul ka ööseks nii ämma, kui minu emaga. Ühel päeval pidasime Eriku 30-ndat juubelit ja meil oli tõeline hoidjate kriis, sest tahtsime, et ka vanemad tuleks meiega tähistama. Kaalusin siin suurematele juba lasteaiaõpetaja abi palumist ja palju muud, kuid siis pakkus hoopis minu ema välja, et ta jätab ise tulemata ja hoiab kõiki kolme korraga. Ei tea küll, mis tal mõtteis oli, sest Rosanna ärkas siis öösiti ikka mitu korda ning ema polnud teda varem magamagi pannud, lisaks siis veel “suuremad”, kellest üks ju veel 2 – aastane. Lõppkokkuvõttes läks see hoid, kui ka ämma juures ööbimine edukalt. Kõik jäid ellu ja laps tuli tervena koju tagasi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga