Rõõm pressib uksest ja aknast sisse!

Ei teagi, kas asi on suve tulekus või mis? Igatahes  tuju on küll ääretult hea ning üldse on mõnus olla! Ehk on asi ka kaotatud seitsmes kilogrammis? Tegelikult läheb üldse kõik hästi ja plaanipäraselt. Kui ma esialgu mõtlesin, et mis ma alates juuni keskpaigast selle suure vabadusega pihta hakkan, siis nüüd ma tean! Püüan mitte liiga etteruttav olla ning teen sellest juttu veidi hiljem.

IMG_0621

Meie tänane õhtusöök. Erik ei saanud aru, kuidas saab salatipaki eest 2 eurot küsida. Tegelikult olen ise ka mõelnud, et Eestis kisub samuti seda suunda, et igasugune junk on üllatavalt odav. Kapsalehe eest võid maksta sama hinda, mis näiteks kolme piruka eest. Lõppkokkuvõttes on ikkagi enesetunde vahe. Nii, et me parem sööme seda salatilehte!

IMG_0712

Kõige lõpuks siia üks musirull! Neiu oli pühapäev vastu esmaspäeva vanaema juures öösel. Tundub nagu oleks ühe ööpäevaga nii palju kasvanud. Tegin temast täna pilte ja nüüd arvutis vaatan, et uskumatu, kui suureks ta ikka kasvanud on. Täitsa suure neiu nägu. Ja no nii armas on ta veel oma hambavahega!  Leenukas üritab uusi häälikuid öelda ja on tekkinud mingisugune uus sõna, millest ma aru ei saa. Küll aga järjepidavalt korrutab seda, ise sellise näoga vaadates, et “noo kuidas sa aru ei saaa!??” Ta on nüüd viimased kuud usinalt jooksmist harjutanud ja see on nii naljakas, sest ta jookseb kogu kehaga. Käed, jalad, pea – kõik liigub 🙂 Mõõtudest nii palju, et ega ta eriti kaalu ja pikkust ei kogu, samas temavanune vist väga ei peagi. Kaalub 10,3 kg ja on 81 cm pikk. Peame veel ühe arstilkäigu ette võtma, sest 1,5 aastaselt saab ta mingisuguse süsti veel. Eelmise süsti jätsimegi lõpuks ikkagi vahele, sest sisetunne ütles, et seda pole vaja teha. See oli leetrite, mumpsi, punetiste jms vastu. Olen enda jaoks läbi mõelnud nii, et kõik, mida on võimalik läbi põdeda, nende vastu ei vaktsineeri – leetrid, rota, tuulerõuged jne. Näiteks kui leetriepideemiate kohta lugeda, siis Eestis oli viimati 1965 – 1966 surmajuhtude arv kolm ning teise epideemia ajal (1981 – 1982) oli surmajuhtude arv 0. Mina soovitaks siiralt kõigil mõelda, enne kui lapsi vaktsineerima kipute. Ma ei ole vaktsineerimisvastane, sest Lennagi saab vajalikud süstid kätte, kuid kindlasti tasub mõelda, kui vajalik antud vaktsiin ikkagi on. Pole mõtet väikest keha ilma asjata mürgitada. Kahjuks tundub, et tulevik on meilgi selline, kus laps saab sündidse juba pea kümne erineva asja vastu vaktsiini. Aga see selleks, eks see on iga lapsevanema end otsustada.

Aga no vaadake seda neiut! 🙂

IMG_0687 IMG_0705

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga