Rattasõit, koogitegu ja kolimine..

Me oleme tänaseks siin juba kaks nädalat kodus olnud. Ise olen poes käinud ja meie enda rendiruumides tööd teinud. Meid suunati küll kodukontorisse, aga laste kõrvalt on veidi keeruline, niisiis on ikka ideaalne võimalus oma asjad ära teha sisuliselt kodust üle tee. E. on töö tõttu liikuvam, nii et päris eeskujulikud me nüüd ka pole.

Päris hull on ikka mõelda, et kuu aega peavad lapsed veel kodus olema. Leenu on sisuliselt praegu juba oma tüdimuse astme ületanud. Nii palju vingumist ja nuttu iga päev, et ma ei kujuta ette, kuidas siin tervemõistuslikuks jääda saab. Iga päev mängime lauamänge, joonistame, käime õues. Muideks Leenu õppis meil rattaga sõitmise vahepeal ära, nii et tegevust on küll ja veel!

Ta on selles mõttes üsna tubli, et rattasõit tuli ikka väga kiirelt. Esimene päev harjutasime, tundus kuidagi lootusetu, aga järgmine päev lasi E. juba sadulast lahti ja ise ta sõitiski. Muidugi millele me üldse ei mõelnud, olid need korralikud matsud, mis ta sõites vastu maad paneb. Esimestel päevadel ei tulnud see keeramine, ega ka rahulikult rattalt mahatulek üldse välja. Nii, et vähemalt kaks päeva viskas end sõitvalt rattalt hoo pealt vastu asfalti või kruusa.  Endal oli küll valus vaadata, aga ta ise oli rahul. Kolmandal päeval õppis vaikselt 90c pöörama ja no eks nüüd tuleb lihvida seda värki siin. Leenul on 16 tolline ratas ja tahaks tegelikult 20 tollise nüüd ära osta ja Norsile praeguse ratta harjutamiseks jätta. Ma mäletan, et olemasoleva ratta saime ca 100 euroga ja see oli mingi sooduse ajal. Arvasin, et laste rattad sinna kanti jäävadki, aga “tore” avastus oli, et  rattad jäävad pigem ikka sinna 200 – 400 euro vahele. Julm ikka! Lisaks sellele on Leenu kõikidest riietest/jalanõudest välja kasvanud. Vaikselt siin soetanud, aga kõik pakid liiguvad üsna aegluubis ja ei saa pahaks ka panna.. kujutan ette, kuidas kodused inimesed mööda epoode käivad.. Leenu jõudis juba vanaemalegi rääkida, et tal pole üldse riideid ja see teeb ta õnnetuks.. Vaene inimene!

Üks päev tegime siin tordi meisterdamise võistluse, nii et mõlemad tüdrukud said oma materjali ette ning tegid oma maitse järgi koogi. Üllatus, üllatus, mõlemad tulid väga head välja ja vanemad said end korralikult nuumata. Seda kooki sai lõpuks nii palju, et me ei jõudnudki kõik ära süüa. Vähemalt oli lastel toimetamist! Nii, et pange lapsed kokkama, tulemuseks 2n1. Lapsed tegevuses ja ise saab ka maiustada!

Meie jaoks suur muutus on veel see, et kolisime lõpuks tüdrukute toad ümber. Võtsime aga nari lahti ning Leenu kolis enda voodiga endisesse nukutuppa, tänasesse oma tuppa. Saime ikka korralikult mööbeldatud, nii et terve õhtu oli tegemist täis. Roosile saime aga hea hinnaga ajutise voodi, mis oli vist mõõtudelt 70×140, nii et see vist väga kaua ei kesta, aga meil oli nii või teisiti plaanis samasugune voodi lasta teha nagu suurematel, nii et seni ajab sellega asja ära. Uskumatu kergendustunne oli suurematest lasteasjadest lahti saada. Lõpuks ometi saime  ära anda võrevoodi ja suure mähkimiskummuti, samuti leidis tipitelk uue omaniku! Mul on nii hea meel, et saime asjad kuidagi nii ära mahutada, et Leenu tuppa jäi mänguasjadest vaid nukumaja ning väiksemate tuppa raamatud ja väiksemad mängud. Kes pikemalt blogi jälginud, teab, et ma olen alati üritanud vältida olukorda, kus mänguasjad elutuppa või magamistuppa trügiks. Selle ümber mööbeldamisega tekkis veidi tunne, et pärast on need magamistoad lihtsalt mänguasju paksult täis. Aga tõesti! Super hea tunne on, et lapsed on suuremaks kasvamas ning kõik see titmajandus hakkab siin majas lõpuks otsi kokku tõmbama. Mul on kohe siiralt hea meel, et siia majja enam lapsi ei tule!

Uskumatu, aga see väike tegelane oskab suure kiiguga kiikuda!

4 thoughts on “Rattasõit, koogitegu ja kolimine..

  • NautigeHetke says:

   Ma ei ole öelnud, et lapsel igav on.. vaid laps on tüdinud. Iga normaalne inimene tüdib, kui ta peab juba neljandat nädalat vaid kodus olema ning päevast päeva samade tegevustega aega sisustama 🙂

 1. MIna says:

  Ei pea ju kodus nelja seina vahel olema, saab õue minna, ringi sõita 🙂 Meil siin Eestis pole ikka nii palju ja rangeid piiranguid kui nt Itaalias, Prantsusmaal. Mu 5a tütrele väga meeldib kodus oma perega olla, lasteaeda ei igatse. Nüüd on jah 4 nädalat täis, vist 5 juba.

  Aga ju ma pole siis npormaalne 😀 Mulle on seni väga meeldinud kodus asjatada. Ja ei pea olema samad tegevused ju päevast päeva.

  • NautigeHetke says:

   Muidugi ei pea, aga paraku töö tegemine seab ka nädala sees teatavad piirangud. Mu 5-aastane tahaks ka väga pikki tiire rattaga teha, paraku seda ei saa ma talle võimaldada, kui ma üksi kolmega kodus olen. Tihti on vaja töö tegemise ajal suunata nad pikemaks mingisuguse tegevuse juurde ning ega siin toas on valikut küll, aga sellest ma räägingi, et ühed ja samad tegevused nädalast nädalasse tüütavad ära.

   Ma arvan, kui mul oleks ainult L., siis me käiks ja teeks oluliselt rohkem kodust väljaspool.. käiks metsaradadel ja rabades matkamas, sõidaks rattaga pikniku pidama jpms.

   Ja et päris vale muljet ei jääks, siis pärast meie mõlema tööpäeva me ikkagi toimetame nendega aktiivselt. Lihtsalt päeva esimene pool on küll väga üheülbaline 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga