Oo, mu roosinupuke..

Rosinake on kuidagi unarusse jäänud ja olen juba mõnda aega tahtnud temast kirjutada. Minu meelest on ta juba nii suur ja selline korralik isetoimetaja. Ühest küljest on mul natukene kurb, et ei saa temaga rohkem koos olla.. teisest küljest ei kujutaks ma enam koguaeg kodus olemist ette. Uskumatu, aga juba nädal aega tagasi sai Rosanna 1a ja 3 kuud vanaks! Selline pool aastat veel rahu ja vaikust ning nagu kogemus näitab, algab kuu – kaks enne kaheseks saamist see tujude trall otsast peale. Noral hakkab see tasapisi õnneks mööduma, nii et võtame sellest pisikesest, malbest nunnupallist veel viimast!

Kohe näha, et kolmas laps, sest mul pole reaalselt õrna aimu ka, kui pikk ta on või kui palju ta kaalub. Kolisime igatahes vaikselt 86 suurus riiete peale üle. Ju ta sinna kanti ole! Naljakas on vaadata, kuidas beebist väike inimene sirgub. Täitsa mõtlev ja saab hästi talle antud ülesannetest aru. Kaasan teda vaikselt juba kodustesse tegevustesse – riided pesumasinasse, kuivatist pesukorvi, nõud pesumasinast välja ja muud sellised tegevused. Talle meeldib väga söögi tegemise juures köögi tasapinnal istuda ja vaadata, mida ma teen. Tegelikult nii armas ja veidi nostalgiline, sest ka Lenna ja Nora on alati toimetuste – tegemiste juures olnud. Täpselt 1:1’le sorteerivad nad ühtemoodi ääre peal olevat pliiatsitopsi, samal ajal käega toitu suhu toppides. Rosanna sõnavaras on emme ja äss.. Ässsssss tähendab vist kõike – kassi, lampi, nimeta vaid!? Lemmik tegevuste hulka kuulub riietumine (mütside, sallide, kinnaste uurimine) ja aktiivne jalanõude garderoobist väljatassimine. Pakun, et vabal päeval käin ma umbes 4-5 korda päeva jooksul tema jalanõusid koridorist ära viimas. Rosanna on hakanud vaikselt ka mängima. Tal on mingisugune oma teema nukkude ja barbidega. Kui totaalselt pildist ära kaob, võin ta leida näiteks nukutoas tipitelgist, kuhu ta on kogunud kõik oma nukud kokku. Istub nende keskel ja lihtsalt tõstab neid ühest kohast teise, sätib ja juurdleb. Päris hästi oskab juba nukukäru – ja vankriga ringi rallida ja tegelikult toimetab ka vaikselt mänguköögis. Kogub kõik asjad kokku, asetab mõned asjad kaussi ja teeb lusikaga nämm, nämm. Vot sellised lood. Võiks öelda, et täitsa suur inimene juba!

Rosannal on täpselt see vanus, kus ta reageerib hästi hääletoonile ja tujudele ning vastavalt sellele teeb otsused. Kodust ära minnes ja tsau öeldes, hakkab esimese hooga kisa üles kiskuma.. aga kui ühtäkki tooni muudad ja rõõmsalt TSAU – TSAU teed, siis ta on nagu peegelpilt sulle endale ja laseb rahus lahkuda. Midagi keelad, läheb kurjaks või solvub. Oskab ka haiget teha, lüüa ja näpistada. Väga kuri on, kisub sul juuksed peast. Samuti suuremate tüdrukutega, juba nii korduv muster, kus kisub asju käest ära ja mul on konkreetselt dejavu tunne Norale korrutades, et las ta võtab ja uudistab, siis küsi aga rõõmsalt tagasi. Täpselt sama juttu rääkisin ma Lennale kaks aastat tagasi, kui Nora temalt asju ära võttis.

Rosin on alati ülirõõmus, kui keegi koju tuleb ja mul on nii hea meel, et tema hoidmine just meie kodus toimub. Alguses olin ma üsna kindel, et ta läheb sügisest lasteaeda. Kuna ta õdedega ühte aeda ei saa, siis mõtlen, et tore oleks hoidjaga jätkata ja lihtsalt Rosannat 2-3x nädalas poolikud päevad teiste lastega harjutada. Mulle tundub, et kolmene kohaneb lasteaiaga raskemalt, kui kahene, niisiis tahaks kuidagi kahte asja omavahel kombineerida.  Esimene lasteaia aasta käib tavaliselt nagu ameerika mäed. Liiga palju päevi, laps stressis, jääb haigeks ja lõpuks on ikka kodune.

Ei ütleks küll, et Rosanna selle naisterahva kaheksas lapselaps oleks, eks? Minu ema vist ei vananegi..

Äge on vaadata, et Rosannal on oma õdedega väga hea klapp. Kõik hoiavad teineteist! Ja samuti ta ise ka, vahepeal ütleb “ässsss” ja paitab aga lõputult õdede jalgu ja päid. Käib neil süles istumas. See näeb eriti naljakas välja, sest tavaliselt pöörab end seljaga nende poole ja võtab juba kaugelt hoogu.. siis tagurdab ja tagurdab, kuniks oma tagumiku teisele sülle poetab.  Täitsa armas tegelane kohe!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga