OMA PESA: kõik lastetoad said uue kuue!

R. tuba (eelmisest mängutoast ->magamistoaks)

Ei teagi, kas me oleme lõpuks jõudnud sinna paika, kus lastetoad on valmis saanud või sinna paika, kus toad on saanud renoveeritud. Tore oleks mõelda esimest, aga tegelikult vist oleme siin majas nii kaua elanud, et tubades kriipisid silma nurkades olevad praod ning olgem ausad, esimestel aastatel sai ikka seina igasuguseid suvalisi asju pandud. Eks õppisime nende alla lennanud asjadega nii mõndagi ning kui Roosi tuba siin möödunud aasta lõpus kolisime, oli meil kange tahtmine uuel aastal N. tuba ka ära teha. Keskmine preili soovis kangesti ka oma lauda, kus joonistada ja meisterdada ning kui esiti tundus see selline “õel on, tahan ka”, siis võtsime ikkagi riski ja vähemalt  siin nädala jooksul sai selgeks, et ost õigustas end korralikult ära! Tegelikult ei tahtnud ma ühtegi uut mööblieset sisse viia, kuniks seintelt on need silmikriipivad tapeedid maas ja kõik vead parandatud ning seinad värske värvi all. Nii koliski norsi mõneks päevaks L. tuppa ja meil olid käed kõvasti tegemist täis.

Vahepeal oli tore segasummasuvila ja naljakas oli tõdeda, et suuremad tüdrukud said ühes toas elades kordades paremini läbi! Kõik käis läbi korraliku meeskonnatöö. Peakski rakendama suuremate tülide puhul “karistuseks” kaks ööd õe toas ööbimist.

N. tuba. PS! St. kui soovid seina sellist neutraalset tooni, siis värvikaardilt võta kõige heledam! Kõikides tubades oleme seda rakendanud. Mäletan, et kui E. avas N. toa tooni, siis pidin pikali kukkuma, et kuidas saab kõige heledam värv nii lilla jääda. Kaalusime pikalt, kas lahjendada või uus värv vaadata. Seda me ei teinud, sest ligipääsetavus ehituspoodidesse on nagu ta on. Õnneks jäi lõpptulemus siiski täitsa tore ja istub üsna hästi meie lilla nukumajaga. Lihtsalt ma ei kujutaks ette, kui oleksime võtnud sealt kraad kangema värvi.

N. tuba jäi täitsa vahva! Tundsin suurt rõõmu, et mõelda vaid, nüüd mõlemal tüdrukul värskelt kõik tehtud, mõnus ja meeldiv! Hakkasime siis N. tuba kokku kolima, kui teatasin E., et sorry, aga L. kolib nüüd otsejoones N.  tuppa ja teeme tema toa ka kohe otsa ära. L.’l oli tegelikult enne kõige sellisem neutraalsem, aga samuti oli kange tahtmine tapeedist lahti saada, seinal vead parandada. Näiteks esimesel nädalal, kui majja tulime, ei olnud meil tema toa uksel seda pehmet punni, nii et piisas vast paarist korrast selle uksega vastu seina virutada, et sinna väike auk tekiks. Kolides mõtlesime, et ah issand, kleebib selle punni sinna augu peale, pole hullu. L. toas oli ka omajagu probleeme mingisuguste kipakate kardinapuudega, mis viis aastat tagasi kuskilt ostetud ning täiesti ebamääraselt seina löödud said. Mäletan, et L. oli nii 2-aastane, kui tuli oma suures vihas, võttis kardinast kinni ja tõmbas järsku ja kogu oma jõuga. No ikka nii, et krohvi lendas. Küll sai seal lapitud ja tehtud, kuid sisimas oli nii suur ja kange tahtmine kõik maha võtta, ära parandada ja üle värvida. Ja see päev oli lõpuks kätte jõudnud! E.’l ei jäänudki suurt muud üle, kui nõustuda.. Tegelikult talle endale käis samuti tohutult närvidele ning nüüd lasi ta uued kardinapuud selliselt seina, et neil saaks vabalt rippuda. Aga suured kiidusõnad, et pärast tööpäevi andis tubades 3-4 h veel minna. Lõpp hea, kõik hea ning kõigi kolme toad on nüüd lõpuks värskes kuues. Väga loodan, et uuel kuul saab suure hooga ka meie magamistuba tehtud ja vannitubadega algust teha.

L. tuba (tegelikult on plaanis nipet- näpet veel muuta.. pildiriiulile uued raamid fotodega ja kell) Lauapealsega mõtleb ehk ka miskit muud välja. Samas omast kogemusest võib jälle öelda, et need ajutised asjad jäävad aastateks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga