OMA PESA: Ettevalmistused vundamendi ehituseks

Nädal on vahepeal edasi liikunud ning kui eelmine kord lubasin, et täna kirjutan vundamendist, siis ma pean seda poolikult tegema, sest töö tegemine nihkus natukene edasi. Siiski on nädala jooksul toimunud nii mõndagi. Vahepeal selgus, et pinnas pole meie poolt korrektselt tasandatud ning pidime kohale kutsuma geodeedi, kes kõrguspunktid paika pani. Juurde tellisime kaks koormatäit liiva, mille kopa ja rehadega laiali lükkasime. Möödunud nädala jooksul sai välja ehitatud ka krundivälised trassid vee – ja kanalisatsiooniga liitumiseks. Meie õnneks olid trassid meile väga lähedale toodud ning vaja oli kaevata ca 30 meetrit oma krundi piirini. Krundisisene torustik oli meil juba varasemalt paigaldatud.  Siinkohal tahaksin ära märkida, et kui esialgu tundub 30 meetri kaevamine ja torude paigaldus vähekuluka tööna, siis tegelikkuses moodustavad trasside välja ehitamised (elekter, vesi, kanalisatsioon) ja teenusepakkujatega liitumised üsna suure osa eelarvest. Meie puhul jäävad need kulutused ca 15 000 euro alla.

IMG_6039

Kõigepealt kaevati kopaga geodeedi märgitud punktide vahele  ca 1,8 m sügavusele kraav,  mis täideti liivaga  ning anti torudele vajalikud kalded vastavalt projektile. Seejärel paigaldasid torumehed kanalisatsiooni – ja veetorud ning pärast seda täideti kraav taaskord pinnasega.  Ka meie ei seisnud sel päeval käed taskus, vaid tegelesime natukene traktori poolt ärasongitud krundi haljastamisega. Vedasime mulla laiali, puhastasime kividest ja mätastest ning kõik üleliigne läks samuti kraavi täiteks. Kuna meie trass oli üsna lühike, siis töömeestel kulus selle rajamiseks vaid kaks päeva. Nüüd on kõik suuremad kaevamistööd tehtud, va. maakütte torustiku paigaldus ning pinnas valmis vundamendi loomiseks.

IMG_6047

Meie otsustasime plaatvundamendi kasuks, mis ehitatakse vahtpolüstüroolelementidest eelnevalt tihendatud pinnase peale. Tegemist ei ole Eestis väga levinud tehnoloogiaga, kuid mida kasutatakse laialdaselt Skandinaavias ja Põhja- Ameerikas. Tegemist on kiiresti valmiva ja küllaltki soodsa lahendusega. Kui algselt tekitas see umbusku ja palju küsimusi, siis aina rohkem süvenedes ja vastuseid otsides, leidsime et see on meie maja tüübile sobiv lahendus.  Kindlasti kirjutan vundamendi rajamisest pikemalt, kui kõik ehitusetapid on teostatud ning võimalus pildis need lugejateni tuua.

IMG_6056

OMA PESA:  Ettevalmistused vundamendi ehtiuseks – moodnekodu.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga