OMA PESA: esik, sauna eesruum ja garaaž

Me tegime lõpuks väikse uuenduskuuri esikus, sauna eesruumis ja garaažis. Olime pikalt mõelnud, et tahame värskendust, sest meil on terves majas, kõikides ruumides seinte nurkades praod ja üldse kolm väikest last siin korralikult tuuseldanud. Kuna tüdrukute magamistoad said tehtud, siis tahtsime edasi liikuda. Niisiis tassisime ruumid tühjaks, tegin kiirmüügi vanale mööblile ja saime ühe õhtuga kõigest lahti. Katsime põrandad, liistud ja pistikud, parandasime seintes vead ja värvisime üle. Üht-teist uut mööblit ostsime ka sisse. Kõik on ikka vana – hea IKEA, sest seal on hind ja kvaliteet üsna paigas. Ühesõnaga kuna tüdrukute tuppa olen Hemnese sarjast lauad tellinud, siis julgesin Hemnes sarja asju kasutada ka teistes ruumides. Esikusse sai veel mõnus suur peegel, jalatsiriiul , vihmavarjuhoidik,  ja seina võtsime ühe seinavõrgu Kukupesast juurde. Kuna me oleme üsna sellised “mida vähem kola, seda parem”, siis mõtlesime, et las siis vähemalt seintel olla pildid ja laste joonistused edasi.

Tuli täisa mõnus.. üldse tundub kuidagi rohkem ruumi olevat, kui enne.

Näitaksin garaažist ka pilte, aga siia blogisse siiski ei pane. Küll aga võite ette kujutada, et asjad olid üsna laiali, rattad seinte ääres ning riiulitel kõik lahtiselt. Nüüd aga soetasime korralikud riiulid ja töötasapinna (taaskord IKEAst), ratastele võtsime rattahoidja ning kõik asjad sorteerisime kastidesse ilusti teemade kaupa ära. Tööriistad lasime seinale ja nii mõnus tunne on, kui enam midagi jalus ei seisa. Isegi rehvid mahutasime riiulite peale ära.

Elasime ikka kena aasta sisuliselt ainult plaaditud osaga. Juba nii ära harjusime, et ei pannud tähelegi, et imelik on .. nüüd lõpuks valmis saime, siis vaatame küll pilte, et ohohohooo..

Sauna eesruum oli see viimane ja mahukam ettevõtmine. Värvisime seal nii eesruumi, kui ka dušinurgapoolsed seinad. Ülejäänu läks puidu alla. Mööblit andis ikka korralikult kokku panna (kummut, diivanilaud ja telerialus – Hemnes) ning kõige viimaks saabusid siis voldikkardinad. Saime need väga hea pakkumisega Avaeksperdist. Sauna eesruumi käib veel veinikülmik kummuti kõrvale, kuid see suvitub soojade ilmadega terrassil. Meil läks ajaliselt esiku peale 2-3 päeva, sauna eesruumile 3 päeva ning garaaži tegime ühe päevaga, kuid kena 8 tunniga ära. Järgmiseks kolime otsapidi õue ning alustame aia ehituse ja kivi panekuga. Tegelikult on suur soov paralleelselt teha ka meie magamistuba ning wc ja vannituba korda, kuid see nõuab korraga nii palju aega ja pingutust, et vaja veidi hoogu koguda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga