OMA PESA: Aeg sisustusele mõelda – kuidas planeerida kööki

Selle nädala alguses alustasime maja püstitusega. Siiani on selles osas kõik suurepäraselt sujunud. Seekord ma maja ehitusest täpsemalt ei kirjutagi, vaid plaanin seda teha siis, kui maja lõplikult katuse all on ning seda juba suure tõenäosusega järgmisel nädalal.

Maja ehitusega paralleelselt peame me suunama oma mõtted sisekujundusele. Kirjutan täna natukene pikemalt, millises stiilis saab olema meie köök. Meile abikaasaga mõlemile meeldib väga Skandinaavia stiil ning plaanime oma kodus kasutada segu nii modernsest kui klassikalisest. Hetkel on aeg seal maal, et kohe kui maja kütte alla läheb, peame me ära tellima tehnika ning saatma köögi tootmisesse, sest selle valmistamine võtab aega kuni 2 kuud. Meie valisime oma koju ehtsa Skandinaavia stiilis köögi – valget värvi, täispuidust ning töötasapinnaks samuti puit. Köögi valmistamisel kasutatakse mändi ja kaske. See saab asetatud kahte seina ning kogupikkuseks on ca 6,7 meetrit. Lisaks põhiosale on eraldi ka köögisaar suurusega ca  2 x 1 m.

Kööki ostame integreeritava tehnika – külmkapi, ahju, mikrolaineahju, nõudepesumasina, imuri ja  pliidi.  Ehk siis kogu tehnika jääb meil mööbli sisse. Enne köögi projekteerimist kogusin erinevaid mõtteid ning otsustasime, et köök võiks tulla selline:

köök

 • Mikrolaineahi ja tavaline ahi on külmkapi kõrval tornis, sest meie arvates on see üks mugavamaid variante.
 • Pliidi kohal oleva imuri kõrvale tulevad riiulid, kuhu tahaks ise meisterdada või soetada kihvtid maitseainepurgid.
 • Pliidist paremale ja vasakule jääb natukene ruumi, kus hoida söögi tegemise ajal asju.
 • Nõudepesumasin tuleb kraanikausist vasakule.
 • Kraanikausi kohal on tavapärane igapäevaste sööginõude kapp ning paremat kätt jääb käterätikute jaoks mõeldud ava.
 • Loobusime nurgakappidest, sest kummagile meist need väga ei meeldi. Vaatasime küll erinevaid lahendusi, kuid meie meelest on neid tülikas kasutada. Nurgakappide suureks boonuseks on muidugi ruumi maksimaalne kasutus, kuid vast saab asjad mujale ka paigutatud.
 • Mõlemale poole akent tulevad veiniriiulid ning allolev ava on paberrätiku jaoks.
 • Akna all olev töötasapind jääb söögi tegemiseks.

2Köögisaarele tulevad ühele poole kolm riiulit ja kaks kappi ning teisele poole väljatõmmatavad kuivaineriiulid ning ava, mis mahutab kolm kõrgemat tooli. Saar on mõeldud enne kõike hommikusöögi söömiseks ning seal istudes näeb otse ka televiisorit. Ühtlasi on palju ruumi mitmekesi kokkamiseks või näiteks suuremate ürituste puhul abilaua olemasoluks. Kuna tulevikus plaanime ka koduloomad võtta, siis mõlemale poole alla tulevad väljatõmmatavad koera/kassi sööginõu sahtlid.

Looma söögikausid

OMA PESA – Aeg sisustusele mõelda – kuidas planeerida kööki  – Lugu moodnekodu.delfi.ee

9 thoughts on “OMA PESA: Aeg sisustusele mõelda – kuidas planeerida kööki

 1. Andra says:

  heh, kõigil juba Skandinaavia köögid, aga mis siin salata, endalgi tuleb selline ja näeb ikka ilus välja!
  See saare osa tundub väga mõnus 😉

  • NautigeHetke says:

   Just, just!
   Enda sõpruskonnas ei tea veel kedagi, kellel oleks. Samas pereliikmetel on kõigil.
   Ilus on küll 🙂

 2. kah tark says:

  Igasuguseid “stiile” saab teha täpselt samapalju kui on esemeid, kuid igas köögis on olemas ikka ja jälle samad asjad mis köögis olema peavad olenemata mingisugusest stiilist. Kui on nn. avatud ruumna lahendatud siis peab ka köögi mööbel olema kogu ruumis kujudamisel toeks, mitte erinema ülejäänud ruumist, sest kellegile meeldib kusagilt kuuldud/nähtud “stiil”. Muidu tekib kohe mõtteline köögi osa ja mõtteline elutoa osa ja siis läheb kaotsi avatud ruumi ühildumise mõte. Aga mis seal ikka, tublid et oma ehitamise asja niimoodi kajastate – huvitav/naljakas….kuidas kellelgi on lugeda.

  • NautigeHetke says:

   Stiil lähtub enne kõike sellest, mis materjale kasutatakse. Kui natukene Skandinaavia stiili kohta lugeda, siis peamiselt lähtutakse naturaalsest materjalist, pehmetest toonidest ja tekstiilist, kasutatakse heledaid toone. Köögist lähtudes kujundamegi oma söögi- ja elutoa. Samalt meistrimehelt plaanime tellida ka suure söögilaua toolidega ning elutoamööbli. Ehk oleksin võinud sellest pikemalt kirjutada, aga seekord oli teemaks puhtalt köök.
   Ma ei tea, millises osas postituses nali oli, aga tore kui selle sealt leidsid! 🙂

 3. Kukk says:

  Muidu kõik tip-top, aga ahju ja külmkapi kõrvuti asetsemist oleks võinud vältida. Eks külmkapp saab natuke rohkem tööd tegema.

 4. Küsija says:

  Väga tore ja kasulik lugemine.
  Aitäh, et kirjutad!
  Kust kohast on plaan köök tellida ja mis on esialgne hinnapakkumine?
  Kas see sisaldab ka tehnikat, transporti ning paigaldust?

  • NautigeHetke says:

   Tänud!
   Köök tuleb Artexist ning hind sõltub sellest, mis on sooviks.
   Tehnika ostame eraldi. Transport + paigaldus hinnas.
   Köögi hinna suurusjärk koos tehnikaga jääb 10 000 euro kanti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga