OMA PESA: aed + kivi

Saime suvel lõpuks hoovi korda! Maikuu lõpus otsustasime, et aitab küll, prooviks selle aia ja kividega sel aastal ühele poole saada. Oleme nii mitu aastat siin maja ees kruusa peal käinud ning ausalt öeldes käis ikka närvidele küll, et pidevalt kive ja liiva esikusse tassiti. Kõigepealt alustati aia ehitusest ning sellele kulus minu mäletamist mööda 3 nädalat. Oleks kindlasti kiiremini valmis saanud, kuid vahele jäi veel jaanipäev ning üht-teist apsakaid. Näiteks õnnestus meil aiapostid puurida täpselt tänavavalgustuse kaablitesse selliselt, et need korralikult katki läksid ning sellele kulus omaette aeg, et elektrikud probleemi lahendaksid. Meie kindel esmane eesmärk oli siiski aed enne koera tulekut valmis saada ning nii ka ilusti jõudsime. Aiaga paralleelselt tegeles E. kaevetöödega, sest soovisime ka hoovi valgemaks lüüa. Niisiis tuli tal kaevata maja külgedele, ette ja taha kaablid maha.

Kividega läks meil minu meelest küll väga ruttu! Kusjuures kivipanek sattus samale ajale, mil Luna meiega liitus ja selles osas oli ikka omajagu nalja. Koer pani pidevalt midagi töömeestelt pihta. Küll aga avastasime, et kui siin üks hetk otsustasime, et oi nüüd hakkame koeral harjutama seda, kui keegi tuleb/läheb autoväravast.. et ta siis ees ei tolkneks, vaid ilusti murul istuks.. Siis avastasime, et töömeestest oli tegelikult nii suur kasu! Isegi hea, et samale ajale see kivipanek sattus, sest koer harjus ära, et koguaeg keegi voorib sisse – välja ning see pole siin majas midagi nö. erilist.  Nii on tal siiani täitsa kama kaks, kui auto väravast sisse sõidab.

Kohati oli see üleskaevamine korralik songermaa, kuid lõpptulemus väärt iga eelnevat tüütut hetke! Lõpuks siis sai kivi alla pandud 170 m2 ala ning muidugi sai meil kivi rohkem tellitud, kuid saime selle õnneks ilusti kiirelt ka maha müüdud. Kivi tellimisega oli muidugi päris huvitav. Sattusime sellisesse aega, kus öeldi, et kui täna maksad, saad homme VÕI homme tellid ja saad kuu aja pärast. Õnneks oli seda võimalust kohe tegutseda, niisiis erilist mõtlemisaega ei jäänudki. Tellisime veel kaks koormatäit mulda ning 15 põõsast-puud ning istutasime need mööda kiviplatsi äärt maha. Loodetavasti jäävad ikka ellu, kuid elame-näeme järgmisel aastal!

Elu on kohati nii tempokas olnud, et me ei ole reaalselt jõudnud seedidagi seda, et meil on lõpuks oma aed ja kiviplats, tänu millele saame puhta jalaga koju. Olin koguaeg valmis paar pisarat poetama, kui see korralagedus kõik valmis saab.. kuid siis tuli muud elu jooksvalt nii palju peale. Niisiis leppisime kokku, et naudime seda oma valmis hoovi ilu ja võlu järgmisel suvel pikemalt.

Ausalt öeldes pean meid kiitma ja olen meie üle tõeliselt rõõmus, sest nii mõnigi hetk, kui tegemist – toimetamist oli korraga nii palju, mõtlesime küll, et ohohooooo.. on seda võimekuse piiri ikka korralikult kombatud. Mul on alati tunne, et sellistel hetkedel aitab meid välja ainult huumor. Te oleksite pidanud lõpusirgel meid E’ga koos nägema. Lihtsalt naersime neid puid maha istudes, et püha taevas, kas see ongi see 30 -aastase elu, kus ainukesel vabal hetkel lükkad labida mulda ja kaevad nagu homset poleks.

Puud-põõsad siit küll puudu, kuid saime hoovi valgemaks küll!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga