Öisel söömisel kriips peal!

Juba möödunud nädala alguses jõudis meieni teadmine, et me oleme lihtsalt öisest üleval olemisest nii väsinud ning midagi tuleb A.S.A.P ette võtta, sest päeval ei kannatanud enam normaalselt funktsioneerida. Eriku puhul ei aita nii või teisiti midagi, sest ta käib tööl. Ja ega mul ka seda magamisaega üleliia pole, sest Lenna ja Nora on nüüd selles faasis, kus uneajad ei kattu. Noorik, nagu Lenna teda hüüab, on pea nädal aega juba kahe une peal olnud. Minu jaoks tähendab see seda, et kui üks ärkab, siis teine läheb magama.

Ühtlasi lubasin endale juba mõned kuud tagasi, et Noraga seda viga ei tee, kus viivitan ja viivitan ning lõpuks olen võõrutamisega suures hädas. Lenna oli meil veidi üle aasta, kui sõi ikka kaks korda öösel! Siiani mõtlen, et uskumatu! Nii suur laps ei vaja ammu juba öist söömist ning kuna kõrvu jäi, et kaheksandat kuud loetakse võõrutamiseks kõige paremaks kuuks ning Noral see number just täitus, siis polnud enam millegi taha peitu pugeda. Esialgu plaanisime neljapäeval alustada. Loogika oli selline, et kui esimene öö on hullumaja, siis reedel läheb Lenna ämma juurde ööseks ja saab vähemalt ühe öö seal magada. Lõpuks kukkus välja nii, et kuna ka neljapäeva Lennal vabaks tegime, siis võtsime asja kolmapäeval käsile.

Võõrutamisel ju muud reeglit polegi, kui et lihtsalt ei anna seda piima ja kõik. Leppisime kokku, et selle esimese küsimise peale saab ta ühe pudeli, kella 23 – 00 paiku ning edasi eeldaks hommikuni magamist. Olin ka veendunud, et ei taha midagi alternatiiviks pakkuda, näiteks vett. Muidugi valmistusime kõige hullemaks, sest Lenna võõrutamine aastaselt oli ikka kohutav! Neli ööd järjest tuli vihast ja solvunud kisa, kui lõpuks leppis ja viiendal päeval magama hakkas.

Noraga läks kõik aga oodatust paremini. Ma ei ole kindel, kas seda üldse võõrutamiseks saab nimetada, sest esimesel ööl oli ta ca 1.5 h üleval, nikerdas, kägises ja lõpus tuli ka korra hüsteerilist nuttu. Viimase sain aga kontrolli alla vaid nii, kui oma põse ta põse vastu panin ning koos magama jäime. Hommikul avasime silmad alles kell kaheksa.

Arvasin, et teine öö tuleb see kõige hullem ning vaim oli juba valmis. Ja siin kohal suur aplaus, sest Nora magas terve öö jutti, hommikul viie ajal vaid veidi niheles. Järgmised neli ööd on kõik nagu kellavärk olnud. Nora magab ilusti järjest, kui va. hommikune, kella viiene, rahutus. Selle peale kulub ca 5, kõige kauem 10 minutit ning reeglina magab kohe edasi, kui paar lonksu vett võtab.

Loodetavasti ei sõnunud ma nüüd midagi ära, aga tundub, et selle osaga titemajandusest saime nüüd ühele poole.

One thought on “Öisel söömisel kriips peal!

  1. Liisa says:

    Ohh ma tänan jumalat või keda iganes, et (ptui ptui ptui) minu 2,5 kuune laps magas terve öö söömata. 22:30-06:00ni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga