Õige aeg: 2. Kiri.

Meie esimene kiri Sotsiaalkindlustusametile:

Tere!

Võtan teiega ühendust seoses lapsendamissooviga. Oleme saanud viimaste päevade valguses väga palju julgust ja indu juurde see teekond ette võtta. Mõte on meie peas küpsenud juba enne meie esimesi lapsi ning nüüd tundub õige aeg teha see esimene samm. Alustuseks vastaksin põhiküsimustele, mida iga lapsendaja võiks enda jaoks lahti mõtestada ning jagaksin neid ka teiega.

Palun andke teada, kuidas tuleks edasi toimetada.

1.       Miks ma soovin lapsendada?

Mul on õnn olnud kasvada perekonnas, kus mul on ema, isa, õde, vend ning kõigele lisaks kindlustunne ning oma kodu. Olen oma iseloomult väga suur planeerija ning alates ajast, mil pärast ülikooli lõppu soovisin pere luua, on mul kindel teadmine, et soovin pärast oma laste ilmale toomist, pakkuda kodusoojust ka oma kolmandale lapsele. Lapsele, kel on seda tõesti vaja. Oleme abikaasaga loonud omale kodu ja perekonna, meil on suurepärane tugivõrgustik vanemate näol ning meie siiras soov on seda pakkuda veel ühele inimesele, kes on meie perekonnast puudu. Meil on teadmine, et soovime kolmandat last, olenemata sellest, kas ta on biloogiline või lapsendatud laps.

2.       Kuidas mõjutab lapsendamine minu pere suhteid?

       Oma esimeses pereringis oleme abikaasaga rääkinud ning arutanud sel teemal lahti meie mõlemi soovid, rääkinud hirmudest ning muredest, mis antud protsessiga kaasneda võivad. Püüame olla alati üks tiim ning teineteist toetada, juhtugu mis tahes./ osa teksti puudu  /

3.       Millised on minu tervislikud ressursid ja emotsionaalne valmisolek?

Oma bioloogilisi lapsi (1 – ja 3 – aastased tüdrukud) kasvatades oleme veendunud, et kõige alus on enne kõike pakkuda armastust, hellust ja hoolivust. See on esmane, mis peab olemas olema ning seda järgides on võimalik paljud probleemid ületada. Näeme selgelt oma laste pealt, kuidas igapäevased hellushetked, kallistused ja laused nende tegemistesse üle kanduvad. Juba 3 – aastane oskab olla nii hell ja hooliv, et see annab ainult tõestust, et oleme õigel teel. Emotsionaalselt oleme valmis kõige hullemaks. See tähendab, et oleme püüdnud mõttes panna just oma lapsed olukorda, kus nad peaksid esialgu võõrasse keskkonda sattuma. Võib vaid arvata, et harjumisperiood on kindlasti keeruline ning ette tuleb nii ahastust kui pisaraid, kuid oleme veendunud, et lõpptulemus on seda väärt. Meil on väga tugev tagala perekonna näol, kes aitavad meid alati jõu ja nõuga. Minu enda perekond elab meil kõrvalmajades ning on igal hetkel ka minu praeguste lastega valmis appi tõttama. Meie saame omalt poolt pakkuda igati tervislikku eluviisi, mis on täis armastust ja erinevaid võimalusi aitamaks kaasa lapse täisväärtuslikule arengule.

4.       Millised on minu teadmised lapse arenguvajadustest ja lapse kasvatamisest?

Meie peres on kasvamas kaks väikest tütarlast, kes on nii erinevad, kui üldse olla saavad. Mõlemad on õpetanud ja andnud meile vajalikud teadmised väikelapse kasvatamisest. Murede korral olen pöördunud nõu saamiseks vanemate, kirjanduse ja teiste emade poole. Olen väga aktiivne sotsialiseerima oma lapsi teistega, õpetamaks neile julgust ja pealehakkamist. Korraldan oma lastest lähtuvalt kahele erinevale vanusegrupile lastele mitmeid kordi aastas ühisüritusi, kus saadakse kokku ning jagatakse oma rõõme ning muresid. Usun, et inimene õpib ja areneb koos lastega ning kui baasteadmised ja sisemine tunnetus on õige koha peal, siis tuleb ka kõik muu.

5.       Millised on minu majanduslikud võimalused?

Me oleme endale ehitanud 250 m2’se maja Tallinnast 15 – minutilise tee kaugusele,  valda. Maja ehitades oli juba algusest peale selge, et siin saab olema kolm magamistuba laste jaoks. Meie poolt on lastel olemas soe ja ruumikas kodu, oma hoov, isiklik mänguväljak, lähedal elavad pereliikmed ning erinevad sportimisvõimalused (sh. ka meie perele kuuluv tenniseväljak, mis asub meie majast ehk 100 m kaugusel). Meie ainukeseks kohustuseks on taskukohane eluasemelaen ning muud rahalised kohustused puuduvad. /osa teksti puudu, mis puudutab meie sissetulekuid, teenimiskohti jpm./

6.       Kas ma olen valmis rääkima lapsega lapsendamisest ja tema päritolust?

Meie oleme omavahel arutanud, et igal inimesel on õigus teada tema elu puudutavaid fakte. Meie oleme valmis rääkima lapsele lapsendamisest ning tema päritolust. Ühtlasi võimalusel olen ka mõelnud, et sooviksin antud lapse bioloogiliste vanemate kohta infot. Teadagi tekib igal inimesel teatud vanuses oma juurte vastu huvi ning see huvi tuleb lasta ka rahuldada.

 

Kõike ilusat soovides,

Laura ja Erik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga